KADIN

Başak burcunda parçalı Güneş tutulması

Başak burcunda parçalı Güneş tutulması

13 Eylül saat 09.55 itibariyle Başak burcunda oluşacak tutulmanın etkileri...

KOÇ

Sevgili Koçlar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda oluşacak, Parçalı Güneş Tutulması, günlük hayatımızın işlerlik kazanması, bir amacımız ve görevlerimiz olduğunun hatırlanması yönünde önem taşıyor. Usta biz değiliz, usta hayattır diyor. Biz öğrenmeye devam ediyoruz sözü düsturumuz oluyor. Hayattan uzaklaşmak yerine, bizzat katılımda bulunmak, problemlere çözüm olacak şekilde çıkış yolları bulmak gerekecek. Çünkü probleme yenik düşersek, verimli olmamız, başkalarına da yardımcı olmamız zor. Sağlığımızın önemi gayet açıktır. Sürekli her şeyi kontrol edemeyiz. Şu gün şu saatte şurada olacağım derken, bunun gerçekleşmeme ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz. Elimizden geleni yapmak, gelmeyenin stresi yaşamamak lazımdır. Bu bizim yetersiz biri olduğumuzu düşündürür ki yanlıştır. Fiziksel sağlığımızla ilgili kontrollerimize önem vermemiz yerinde olur. Zararlı alışkanlıklarımıza mutlaka dikkat edelim.

Bu tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül tarihinde gerileyecek. Demek oluyor ki, sadece yukarıdaki konularla sınırlı değil, ilişkimizin, iş ortaklığımızın da sağlıklı ve verimli hale getirilmesi anlamında yeniden bir gözlemde bulunmak faydalı olacaktır. Kilo sorunları olanların da bu tutulmada yediklerine, içtiklerine dikkat etmeleri gerektiğini bileceklerdir. Yararlı işler, geliştirici çalışmalar, işimize önem vermek, beden ve zihin sağlığımızı gözetmek bu Tutulmanın faydalı tarafıdır. Önümüzdeki bir yıllık süreçte bunları mutlaka gözeterek kendimizi geliştireceğiz. Bize ihtiyacı olanlara yardımcı olacağımız işlere yöneleceğiz. Bir işi öğrenmek için kurslara katılabilir, staj görebiliriz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


BOĞA

Sevgili Boğalar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması oluştuğu yaşam alanı itibariyle aşkı çağrıştırıcı olsa da, sadece bununla sınırlı değil. Kendimizi bireysel anlamda ortaya koymamızı sağlayıcı yönü bir hayli kuvvetlidir. Yaratıcı tarzda çalışmalara yönelmenin, bu anlamda büyümenin ve kendimizi tanıtmanın işaretçisidir. Böylece kendimizi daha iyi hissederiz. Ben şununla uğraşıyordum, bunu kendim ve yakınımda bulunanlar beğeniyordu. Şimdi ise başkalarının da görmesini sağlayacağım diyebiliriz. Çocuklarımız veya çocuk sahibi olmanın, onları güzel yetiştirmenin, düzenli bir hayatın içinde yer almalarını istemenin işaretçisidir. Bu Tutulma bize yanlış giden bir ilişkiyi düzene kavuşturma yönünde bir istek verir. Çünkü biliriz ki, böyle sürmesi bizi bir hayli yoracaktır.

Tutulmanın yöneticisi Merkür 18 Eylül tarihinde gerileyecektir. Aşk hayatımız, iş ve sağlıkla alakalı durumumuza bir bakacağız. Bu Tutulma, her ne olursa olsun şu anda olana bakmak ve ona odaklanmaktır. Geçmişte bir çok fedakarlıklar yaptığımız ilişkiler yerine, şimdi daha gerçekçi olacağız. Bize ikramda bulunmayan, bizden koparmaya çalışan kişiler yerine, bizim için bir şeyler yapabilen kişilere yöneleceğiz. Titiz gözlemde bulunmayı bileceğiz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


İKİZLER

Sevgili İkizler 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması ailemiz başta olmak üzere kişisel anlamdaki tüm kararlarımızın, adım atmak istediğimiz her türlü girişimin şöyle bir titizlikle kontrol edilmesi, sorun yaratabilecek durumların tespiti yönünde önem taşıyor. Ailemizin geleceği veya kendimizle alakalı ilerisi adına düşündüğümüz ev yatırımı, iş kurulması, ofis açılması, başka bir yere taşınılması veya sahip olduklarımızın verimli halde düzenlenmesi çalışmaları planlarımız arasında yer alıyor. Tabii ki detayların önemi büyük ancak bu her şeye bir kusur bulmak, burun çevirmek tarzında değil, gerçekten incelemek ve doğru tespitte bulunmak şeklinde olmalıdır. Aile içinde bir problem varsa, bunun gergin şekilde ele alınması sakıncalı olacaktır. Bu Tutulma zaten aile birliğinin, eskiye ait meselelerin sadece kendi bakış açımızla ele alınması halinde daha fazla problem çıkarması demektir. Bundan uzak duracağız.

Çünkü önümüzdeki süreç, bir şeyleri biriktirmek sonra çözmek değil, olduğu anda hemen ele almak, sıcağı sıcağına çözmektir. Süslü püslü olana değil, işlerliği olan yönelmek zamanıdır. Ele göze batanlar, gülün dikenine katlanmalar devri sona ermiştir. Bu tutulma, ailenin genişlemesi, büyümesi yönünde olan iş-sağlık-eğitim-yeteneklerin değerlendirilmesi ve hedefler belirlenmesi yönünde önem taşır. Tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül tarihinde gerileyecek. Sizler de, çocuk sahibi olmak veya çocuklarla alakalı konuları, aşk hayatınızı, aktivitelerinizi, keyif verici olan uğraşılarınızı yeniden gözden geçireceksiniz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizin hemen yakın çevrenizde bulunan kişilerle ilişkinizi gözden geçirmenizde, etrafınızdaki dünyayı mercek altına almanızda yararlıdır. Sözgelimi çevre değişimi söz konusu olabilir veya yakınlarınızla alakalı konularda yardımınız ve desteğiniz istenebilir. Bunlar olumsuz bir durum değil, sadece insani vazifelerinizdir. İletişim anlamında işe yarar olanın, verimli ve sağlıklı olanın önemsendiği zamandır. Eğer şu anda bulunduğunuz yerde yaşamak sizi zorluyorsa, daha farklı bir yer arayışı gündeme gelebilir. Gelişimin önemsendiği zamandır. Yavaş yavaş ancak gayet güçlü bir şekilde ilerlersiniz.

Kendinizi güvende hissetmek adına yapılması gerekenleri tespit edersiniz. Gereksiz bilgiler yerine, hakikaten işe yarar olanlarını öğrenmeye, gelişmeye çalışırsınız. İş öğrenmek, işi büyütmek adına neler gerekiyor, nasıl bir bilgiye ihtiyaç var, bunları gözden geçirirsiniz. Topladığınız veriler, öğrendikleriniz size çevre kazandırır, yarar sağlar. Katılımcı olursunuz. Endişelerinizi, korku veya kaygılarınızı giderecek yöntemleri, aktiviteleri, iş ve uğraşıları önemsersiniz. Özgüven duygunuz geliştiği için, artık dışa açılmaktan, bildiklerinizi paylaşmaktan çekinmezsiniz. Tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül tarihinde geri hareketine başlıyor. Sizin ailevi meseleleri, yuvanızla alakalı konuları tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


ASLAN

Sevgili Aslanlar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması sizin öncelikle maddi ve manevi anlamda sahip olduklarınızın anlamını veya sahip olmak istediğiniz her ne ise onun hayatınızdaki önemini mercek altına almanızı sağlıyor. Size neyin güven verdiğini kafanızın içinde oturtacaksınız. Endişe mi yaratıyor, yoksa gerçekten sizi rahatlatıyor mu buna bakmak lazım. Hepsinden önemlisi kendimizin farkına varmak. İşte bu çok kıymetli olacak. Çalışmak, kazanmak, kazandığımızı verimli yatırımlara dönüştürmek, mali krizlerle karşılaşmamak için, olur olmaz harcamalardan kaçınmak bu tutulmanın özünde yer alıyor.

Yeteneğinizi iş alanında kullanarak ekmeğinizi kazanma yolunda bu tutulma size fırsatlar getiricidir. Parayı sadece kendiniz adına değil, sevdiklerinizin geleceği adına da değerlendirmeyi düşünürsünüz. Maddi ve manevi kaygılarınız veya kayıplarınız varsa bunları yeniden kazanmanızı sağlayan fırsatlarla karşılaşırsınız. Hesabınızı iyi bilirsiniz. Eğer bir şeyler satın almak, kiralamak, iş kurmak gibi düşünceniz varsa, planlamadan, üzerinde düşünmeden adım atmazsınız. Bu tutulmanın yöneticisi Merkür, 17 Eylül tarihinde gerileyeceği için, yakın çevremiz, eğitim ve iş hayatımız, oturduğumuz yerle alakalı konuları gözden geçirmekte yarar var. Bu incelemeler, doğru tercihin yapılmasında faydalar sağlar.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


BAŞAK

Sevgili Başaklar 13 Eylül saat 09:55 burcunuzda oluşacak Parçalı Güneş Tutulması önümüzdeki yılın bir planlaması ve şu ana kadar yaşanılanların sizde bıraktığı izlerin tespiti ve mesleki konuların ele alındığı zamanı işaretliyor. Önümüzdeki ay, gelişim yönündeki kuzey düğüm burcunuzda arzı endam etmeye başlıyor. Sizin için bu tutulma bir ön hazırlık aşaması diyebiliriz. Hayata katılım çok önemlidir artık. Geçmişte bazı meseleler, insanlar, durumlar sizi geriye itmiş hatta kaçışa zorlamıştı. Plan yapamadınız, çünkü plan dışı gelişen durumlarla karşılaşmıştınız. Şimdi artık gerçekçi bir şekilde önünüze bakacaksınız. Eğer sizi bağımlı hale getiren bir şeyler varsa, bu kim veya ne olursa olsun onu geride bırakacağınız bir tutulmadır. Çünkü size zarar vermiş, zaman kaybettirmişti hatırlayın.

Bu Tutulma, bütün karmaşıkları açmak, korku ve endişelerle zaman kaybetmemek, yeteneklerinizi değerlendirmeye dönük fırsatlar getiricidir. Korku dağlarını aşarak cesaretle ilerlemek vaktidir. Üretmek, ürettiğinizle dünyaya kendinizi ifade etmek veya yeterlilik kazanmaktır. Çünkü bütün soruların cevabını ancak siz verebilirsiniz. Bunun yolu da hayatınızı düzenlemekle mümkün olur. Bu Tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül itibariyle gerileyecek. Maddi konuları yeniden gözden geçireceğiz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


TERAZİ

Sevgili Teraziler 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması bedensel ve ruhsal anlamda iç gözlemde bulunacağız. Ancak bu gözlem, kendimizi eleştirmek, yerden yere vurmak tarzında olmamalı. Bir hazırlık gibi düşünebiliriz. Bir işin geri planda ön çalışmalarının yapılması halidir bu. Merkür bu tutulmanın yöneticisi olarak 17 Eylül tarihinde burcunuz üzerinde gerileyeceğine göre, işte size kendinizi, yapmak istediklerinizi yeni bir bakış açısıyla ele almak adına bir fırsat. Tutulmaların gelişim anlamında dersler olduğunu artık birçoğumuz biliyoruz.

Bu çok korkulacak bir durum değil, bilakis insanın rotasını belirleyen, aksaklıkları fark ederek onları devre dışı bırakmanızı sağlayan bir tutulmadır. Bazen bunu biz yaparız bazen de hayat bizim yerimize bu ayıklamaları yapar. Burada önemli olan, endişeli, gergin, vesveseli bir şekilde davranmak yerine, sağlığımıza özen göstermek veya başkalarına yardımcı olarak onların iyileşmelerini sağlamaktır. Gönüllü hizmetler, destekleyici çalışmalar bunların arasında yer alır. Beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek yöntemleri öğrenmek de endişelerin giderilmesinde faydalıdır.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


AKREP

Sevgili Akrepler 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizin bir birlik, grup içinde yer almanızı, organizasyon, gönüllü hizmetler, başkalarına destek anlamındaki işlere, çalışmalara, bedensel ve ruhsal anlamda faaliyetlere yönelmenizi sağlayıcıdır. Siz çevrenizde gördüğünüz aksaklıkları, rahatsız edici durumları gidermek adına çaba sarf ettiğinizde göreceksiniz ki, endişeleriniz geride kalmış. Bu yöndeki işler sizi daha fazla çekebilir. Bu tutulma detayların zaman kaybettirmesine izin vermeden bütüne ulaşmanızda rehberinizdir. Kişisel hırslar, kaygılar, endişeler yerine bütünün güzelliğini keşfetme yolunda ilerleyeceksiniz.

Tutulmanın bir başka işareti, sizin bizzat bir grup kurarak çalışmalarda bulunmanız ve zamanla bunu genişleterek faydalar görmenizdir. Amacınızı, hedefinizi, temas edeceğiniz insanları ve yolunuzu belirlemek adına bu tutulmanın size her anlamda bir gelişim kazandıracağını söyleyebiliriz. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 17 Eylül itibariyle gerileyecek. Siz de bu tarih itibariyle şöyle bir içe yönelerek hem bedensel hem de ruhsal anlamda ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


YAY

Sevgili Yaylar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması sizin mesleki kariyerinizde sorumluluklarınızın farkında olarak sıkı çalışmanın, geri planda kalmak yerine öne çıkmak adına yapılacakları tespit etmenin işaretçisidir. Gelişim yoludur ve siz bu yolun gönüllüsü olarak ilerlemeyi kabul ettiğinizde başarının kapılarını aralamış olursunuz. Gerçekçi düşündüğümüzde, göreceğiz ki bir işte ustalaşmak zahmetli ancak bir o kadar keyif vericidir. Bulunduğunuz yerde sadece kendiniz adına değil, başkalarına da yararlı olacak, destek verecek ve başkalarına hizmet etmenin gelişim yönünde size faydalı yöndeki geri dönüşlerine tanık olacaksınız.

Güneş tutulmaları isteseniz de istemeseniz de sizi çalışmaya, sağlıklı ve verimli bir düzen içinde katılımcı olmaya sevk eder. Yıllarca evde oturmuş birinin, birden bire tekrar çalışma hayatına girmesi şaşılacak bir şey değildir. Yeni başlanan bir işte üst basamaklara tırmanmak kolay değildir. Fakat imkansız da değildir. Jüpiter bu konuda destekleyici ve önümüzdeki ay, gelişim yolunuzu belirleyici Kuzey düğümün Başakta ilerlemesi de bundan sonrası adına mesleki yönde kendinizi geliştirmenin rehberliğidir. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 17 Eylül tarihinde gerileyecek. Bu dönem hedeflerinizi belirlemek, sosyal ilişkilerinizi gözden geçirmek, tespitlerde bulunmak adına önem taşıyacaktır.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


OĞLAK

Sevgili Oğlaklar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizi üst seviyelere ulaştıracak eğitim, faaliyet, fırsatlar, bilgilenmek yönünde teşvik edicidir. Jüpiter de, bu alanda ilerliyor. Bunu da düşünürsek, sizin bildiklerinizi ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşarak, onların da ilerlemesinde yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Yeni deneyimlere ne kadar hazırsınız? Eğer cevabınız evet ise, o zaman iş konularında kararlarınızı doğru manada vereceksiniz demektir. Yaşınız her ne olursa olsun, bu tutulma sizin için bir mastır programı, seminer, eğitmenlik, sağlıklı yaşam, iletişim, yolculuklar anlamında hem bedensel hem de zihinsel anlamda destekleyicidir.

Bazen öyle bir fırsat karşınıza çıkar ki, bunun için tercih edilmiş kişi olursunuz. Yoğun çalışmak, fakat çalışmanızın karşılığını almak yönünde faydalıdır. Bu Tutulma, sizin bedensel ve ruhsal sağlığınızı, moral gücünüzü yükseltici rehberlik çalışmalarının da işaretçisidir. İş amaçlı veya bir şekilde kutsiyet anlamı taşıyan yolculuklar gündeme gelebilir. Siz kendinizi arındırmak, rahatlatmak, kaygılardan kurtulmak adına bu türden yolculuklar düşünebilirsiniz. Analiz ve gözlem gücünüz, gerekli ile gereksiz olanı ayırmanızı sağlayabilir. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 17 Eylül tarihinde gerileyecek. Bu iş hayatınızı yeniden ele almanızı, ilişkilerinizi gözden geçirmeniz anlamına geliyor.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


KOVA

Sevgili Kovalar 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, iş veya özel anlamda kurulmuş ortaklıkların yeniden düzenlenmesini gerektirecektir. Bu durum bazı kişilerle yol ayrımına gelmenize, analiz edildiğinde bazı gerçeklerle karşılaşmanıza yol açsa da, gelişimsel dersi olarak görmekte yarar vardır. Verimli ve işler olmayan ne varsa bunların ayıklanması, temizlenmesi şarttır. Ayrıca cinsel tercihlerinizi daha dikkatli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Harcama alışkanlıklarınıza dikkat etmek yararlıdır. Merkür gölgeli günlerindeyiz. 17 Eylül tarihinde başlayacak geri hareketini düşünürsek, zaten yeni girişimler için henüz uygun zaman değildir. O nedenle bir karar verilecekse bunun artı ve eksilerinin gözden geçirilmesinde yarar vardır. Sağlıklı yaşamak, bedensel ve zihinsel anlamda uyumu yakalamak yönündeki çalışmalar rahatlatıcıdır. Yatırım yönünde bir girişim düşünüyorsanız bunun artı ve eksiklerini hesap etmeniz gerekecektir. Astarı yüzünden pahalıya gelmemelidir.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


BALIK

Sevgili Balıklar, 13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda oluşacak Parçalı Güneş Tutulması evlilik, uzun süreli ilişki yönünde restore edici ve düzensiz gidişata dur demenizi sağlayıcıdır. Destekleyici bir tutulmadır. İyileştirmek için tabii ki ilişkiyi mercek altına almak yararlıdır. Jüpiterin bu alandaki geçişi, size büyümek yönünde fırsatlar getirir. Tutulma ise, bunu yapabilmenizde sizi itekleyicidir. Evlenip bir düzene girme arzusu Balıklarda yoğun hissedilecektir. Bu uzun yıllardır devam eden bir ilişkinin veyahut mantığı öne alarak evlilik yapma arzusunun da göstergesidir. Karşınıza çıkabilecek kişide artık detayların değil, bütünün önemi ön plandadır.

Problemli bir ilişkiniz varsa, bunun da mutlaka düzene kavuşturulması için üstünüze düşenleri yapma vaktinizdir. Şefkat duygusu, sevdiğiniz kişiye destek, birlikte bir hayatı kurmanın hazzını yaşamaya gönüllü iseniz, bu Tutulma size arzu edilen fırsatları getirici yöndedir. Ancak şunu da belirteyim. Öyle kör kütük aşık vaziyetlerinden ziyade, evliliğin gerçekçi bir şekilde ele alınacağı zamandır. Çünkü, tutulmanın yöneticisi Merkürün gölgeli günlerindeyiz. 17 Eylül tarihinde gerileme hareketi başlıyor. Duygularınızı hangi yönde kontrol etmeniz, hangi açıdan ilişkiyi ele almanız gerektiğini bu Tutulmanın rehberliğinde öğrenirsiniz.

Bu tutulmanın hepimiz için hayırlı gelişmelere vesile olması dileğimle,


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön