KADIN

Bebek cinsiyet tahmini için 16 anneanne yöntemi

Bebek cinsiyet tahmini için absürt fakat eğlenceli olan anneanne yöntemleri deneyebilirsiniz. Evet, durum pek ciddi durmasa da bunu yaparken eğleneceğiniz kesin. İşte bebeğin cinsiyetini tahmin etmenize yarayan 16 geleneksel yöntem.

Bebek cinsiyet tahmini için 16 anneanne yöntemi

Elbette bebeğin cinsiyeti ultrasonla rahatlıkla anlaşılabiliyor artık. Ama ultrasondan önce, bugün için absürt diyebileceğimiz pek çok yöntemle bebeğin cinsiyeti anlaşılmaya çalışılırdı. İdrarı karbonatla karıştırmaktan lahana suyu testine, hamileye anahtar tutturmaktan yüz analizine kadar değişik yöntemler kullanılırdı. Ultrasondan öğrenene kadar bebek cinsiyet tahmini için bahsedeceğimiz bu yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Ne de olsa doğru çıkma olasılığı yüzde 50...

BEBEĞİN CİNSİYETİNİ TAHMİN ETMENİZE YARAYAN GELENEKSEL YÖNTEMLER

KALP ATIŞI TESTİ

Bebeğin kalp atışı, hamile bir kadını rahatlatan ses olmanın yanı sıra bilgi vermek için de önemli. Eskilere göre kalp atışı dakikada 140'ın üzerindeyse kız bebek geliyor demektir.

KIRMIZI LAHANA TESTİ

Lahanayı kaynatıp suyunu ayırın. Bu suyun içine birkaç damla idrarınızı ekleyin. Eğer suyun rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse de kız bebek olacak anlamına gelir.

YÜZÜK TESTİ

Bu popüler cinsiyet testinde yüzüğe ip bağlayıp sırt üstü uzanıyorsunuz. Bir başka kişi sizin için yüzüğü ipinden tutup göbeğinizin üzerine sarkıtıyor. Eğer yüzük ileri ve geri hareket ederse oğlan bebek geliyor demektir. Yüzük daire çizerek hareket ederse kız bebek olacak anlamına gelir.

SARIMSAK TESTİ

Bu, sarımsak sevenlerin yapabileceği bir test. Bir diş sarımsak yiyin. Cildinizde yüksek oranda bir koku kalıyorsa oğlan bebek, kalmıyorsa kız bebek oluyor demektir.

ANAHTAR TESTİ

Anne adayının aile ve arkadaşları, ondan bir ev anahtarı almalarını ister. Eğer hamile kadın anahtarın dar ucundan tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebek geliyor demektir.

MAYA TAKVİMİ

Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tek ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız olacak demektir. Biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek geliyor demektir.

SABAH BULANTISI TESTİ

İlk üç aylık dönemde feci bir sabah bulantısı oluyorsa kız annesi olacaksınız demektir. Görece daha rahat geçiyorsa bu dönem, erkek bebeğe hazırlanın.

ALT-ÜST TESTİ

Bu testi çok duymuşsunuzdur. Eğer bebek karnınızın alt kısmındaysa oğlan, üstteyse kız oluyor demektir.

TATLI TUZLU TESTİ

Hamileliğinizde en çok neye aşeriyorsunuz, düşünün. Tuzlu yiyeceklere ihtiyaç duyuyorsanız oğlan, tatlılara ihtiyaç duyuyorsanız kız bebek geliyor.

KARBONAT TESTİ

Bir başka idrar testi! İki ya da üç yemek kaşığı karbonatı bir kaba koyun ve üzerine idrarınızdan bir miktar ekleyin. Karışımdan kabarcıklar üste fışkırıyorsa oğlunuz, küçük çaplı bir reaksiyon oluyorsa da kızınız olacak demektir.

SİVİLCE TESTİ

Hamilelik kadınların cildini etkiler. Eğer sizin cildinizde hamilelikle birlikte çok fazla sivilce oluştuysa kız bebek geliyor demektir. Eskiler, "kız annenin güzelliğini almış" derler bu durumda. Cildiniz hamilelik boyunca pürüzsüz ise oğlan bebek taşıyorsunuz demektir.

MEME UCU TESTİ

Meme uçlarınız hamilelik boyunca çok koyulaştıysa oğlan bebek gelecek, herhangi bir değişiklik olmadıysa kız bebek gelecek demektir.

YÜZ ŞEKLİ TESTİ

Yüzünüzde hamilelikle birlikte yuvarlaklaşma fark ediyorsanız kızınız olacak demektir. Yüzünüzde uzun ve ince bir şekil beliriyorsa bu, oğlana işarettir.

SOĞUK AYAK TESTİ

Ayaklarınız hamilelik süresince soğuksa oğlan geliyor demektir. Ayaklarınız normalden bariz bir şekilde daha sıcak ya da soğuk değilse bu, kızınızın olacağına işaret ediyor olabilir.

RUH HALİ TESTİ

Hamilelik esnasında çok ağlamaklı oluyorsanız kızınız geliyor demektir.

RÜYA TESTİ

Hamilelikte rüyaların tersini düşünmeniz gerekiyor. Eğer kız bebek istiyor ve rüyanızda kız görüyorsanız üzgünüz ama oğlan bebeğe hazırlanmalısınız.

Kan testi ile hamilelik nasıl belirlenir?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön