KADIN

Botoks sonrası sakın bunları yapmayın!

Botoks sonrası sakın bunları yapmayın!

İşte dikkat etmeniz gerekenler...

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu bilinçsizce yapılan botoks uygulamalarının sakıncalı olduğunun altını çiziyor. Yapılan hataların geri dönüşü olmadığını belirten Dr. Bayraktaroğlu, Botoks kullananları uygulama sonrasında dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Yaşam mimikleri, mimikler ise kırışıklıkları yaratır. Yani, kırışıklıklarımız hayatımız boyunca milyonlarca kez tekrarladığımız mimiklerimizin hediyesidir.

Botoks nedir?

İşte Botoks, yüz ve boyun bölgesindeki bu kırışıklıkları gidermek için uygulanan en etkili yöntemdir. Son yıllarda artık kadın erkek herkesin kullandığı bu uygulamada Botulinum A ilacı direkt kasların içine enjekte edilir.


Botoks Nerelere Uygulanır?

Alın, yüz, kaş arası, göz kenarı çizgileri, üst dudak ve boyun bölgelerinde kırışıkların giderilmesinde kullanılan 10-15 dakikalık bir işlem olan Botoks, 4-7 gün içerisinde çizgilerin yok olmasını sağlar. Ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Ve ortaya canlı, birkaç yaş gençleşmiş bir cilt ortaya çıkar.

Botoks Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Mutlaka uzman hekimlerce uygulanması gereken bu yöntemde, uygulama ortalama 6 ayda bir önerilir. Her şeyin fazlası gibi bu uygulamanın da fazlası zararlıdır.


İşte Botoks Öncesinde ve Sonrasında Kaçınmanız Gerekenler:

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Botoks uygulamasının sonrasında kişinin çok dikkatli olması gerektiğini belirterek: “Uygulama öncesinde kullanmanız gereken ilaç varsa mutlaka doktorunuza bunu söyleyin. Biz Estetik Cerrahlar, Botoks uygulamasından bir hafta öncesinde Aspirin, Ibuprofen, vitamin E, balık yağı, Omega-3s, Ginko Bilboa ve Ginseng gibi ilaç ya da takviyeleri bırakmanızı isteyebiliriz. Ayrıca botoks öncesinde alkol kullanmamanız gerekiyor.

Botoks sonrasında yapmamanız gerekenler ise;

Yorucu fiziksel aktiviteler,
Yüksek oranlarda alkol tüketimi,
Kaş ya da yüz dövmesi,
24 saat boyunca cilt bakımı,
24 saat boyunca makyaj uygulaması,
Kimyasal peeling,
Yüz masajı
Mikrodermabrazyon,

Botoks sonrasında mutlaka bir süre kaçınmanız gerekenler. Bu listeye uymanız önem taşıyor. Ayrıca yine kan inceltici ilaçları almaktan kaçınmak gerekiyor. Tüm bu bilgiler ışığında gerekli tedbirleri alarak daha iyi bir Botoks deneyimi ve sonuçları almanız mümkün.

Botoks sonrasında nelere dikkat etmek gerekir? Konuyla ilgili uzman açıklamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz...

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön