HABER

Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Bülent Arınç, “Biz partimize, davamıza bağlılığımızı söylüyoruz. Ne parti kurması, biz iyi bir AK Partiliyiz. AK Parti’nin dışında bizim bir gözümüz yok" dedi. Selvi'nin aktardığına göre Bülent Arınç’ın tek istediği AK Parti’nin kendi hukuklarını koruması, itibarsızlaştırma çabalarına izin verilmemesiydi.

Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'AK Parti ve CHP’de ilginç gelişmeler var' başlıklı bugünkü yazısında Bülent Arınç'ın, “Biz partimize, davamıza bağlılığımızı söylüyoruz. Ne parti kurması, biz iyi bir AK Partiliyiz. AK Parti’nin dışında bizim bir gözümüz yok" dediğini aktardı. Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

"EN BÜYÜK PAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AİT"

AK Parti, ‘erdemliler hareketi’ olarak yola çıktı. 15 yıldır girdiği her seçimi kazanıyorsa, bunda kardeşlik hukukunun da payı var. Erdoğan, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adaylığını, “Adayımız, Abdullah Gül kardeşim” diye açıklamıştı. AK Parti iktidarda 15 yılını geçirdi, bu şekliyle devam ettiği sürece uzun bir süre daha iktidarını koruyacak gibi görünüyor. Bunda en büyük pay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait. Demirel, “Siyasetin ilacı başarıdır” demişti. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Anayasa referandumu gösterdi ki Erdoğan’ın bu ülkede yüzde 52 oyu var. Erdoğan, kurulduğu günden bu yana AK Parti’yi bir başarıdan diğerine taşıdı. Ayrıca güçlü liderliği ile partiyi bir arada tutmayı başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” dediği isimler Abdüllatif Şener, İdris Naim Şahin ve İdris Bal’dı. AK Parti’nin öncü kadrolarının hiçbir zaman ayrı bir parti arayışları olmadı.

"BİZ PARTİMİZE, DAVAMIZA BAĞLILIĞIMIZI SÖYLÜYORUZ"

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’la konuştum. “Biz partimize, davamıza bağlılığımızı söylüyoruz. Ne parti kurması, biz iyi bir AK Partiliyiz. AK Parti’nin dışında bizim bir gözümüz yok” dedi. Bülent Arınç’ın tek istediği AK Parti’nin kendi hukuklarını koruması, itibarsızlaştırma çabalarına izin verilmemesiydi.

Baykal’ın başlattığı tartışma üzerine yaptığı açıklamada 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Sosyal medyada şahsıma hakaretlere sessiz kalınması üzücü” diye sitem etti.

Geri Dön