HABER

Cinselliği tetikleyici bölgeler... Cinsel isteği harekete geçirecek öneriler

Cinsel hayatı monotonlaşmış ya da çok azalmış kişiler libido yükseltici gıda, besin ya da takviye gıdalara sarılıyor. Bunun yerine önce görünüşü ve düşünme şeklini değiştirerek seks hayatınızı baştan yaratabilirsiniz. Mutlu bir seks hayatı için uzmanlar bir dizi ipucu açıkladı. İşe iç çamaşırlarından başlıyoruz... İşte cinsel isteği artırmanın 4 yolu!

Cinselliği tetikleyici bölgeler... Cinsel isteği harekete geçirecek öneriler

Cinsel ilişki isteği için genellikle libidonun artması hedeflenir. Libidoyu arttırmanın birçok yolu var ancak bu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Tek başına libidoyu artırmak yerine mutlu bir seks hayatı için hayatınızda bazı değişiklikler yaparak her şeyi yoluna sokabilirsiniz.

44 YAŞINDA CİNSEL HAYATLARI BİTİYOR!

İngiltere’de YouGov tarafından yapılan araştırmaya göre, çiftlerin sadece dörtte biri her hafta cinsel ilişkiye giriyor. 44 yaşına gelindiğindeyse çiftlerin neredeyse beşte biri hiç cinsel ilişki kurmuyor. Peki seks hayatını renklendirmek için ne yapmak gerekiyor? İşte ilişki terapistlerinden öneriler...

"CİNSELLİĞİ TETİKLEYİCİ BÖLGELERİ VURGULAR"

Çok rahat oldukları aşikâr ama o muazzam Bridget Jones iç çamaşırlarını bir kenara bırakma zamanı! Onların da bir yeri ve zamanı var. Çekmecenizin arkasında çürüyen dantelli takımları çıkararak işe başlayın.

iStock-1161336209

Seks ve ilişki uzmanı Susan Quilliam, seksi iç çamaşırlarının, çoğunlukla sizi duygusal olarak uyarabilecek pürüzsüz veya yumuşak malzemeden yapıldığını söylüyor.

“Bu tarz iç çamaşırları genellikle vücudunuzdaki cinselliği tetikleyici bölgeleri görsel olarak vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır” diyen Quilliam, "Bu, libidonuzu harekete geçirerek kendinizi iyi hissetmenizi sağlar” diye ekliyor.

PİLATES SADECE PİLATES DEĞİLDİR

Sağlıklı vücut, sağlıklı zihin, sağlıklı cinsel yaşam birbirini tamamlar. Libidonuzu, yani cinsel isteğinizi hızlı bir şekilde artırmayı umduğunuzda, pilates aklınıza gelen ilk şey olmayabilir, ancak sadece biraz esneme, kanın cinsel bölgelere akışını hızlandırabilir.

Pilates eğitmeni Rebecca Convey, "Pilates size yalnızca daha güçlü bir vücut oluşturmak için gerekli araçları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yatak odasında gerekli olan daha güçlü bir karın ve pelvik taban da dahil olmak üzere, vücudunuzla daha olumlu bir ilişki kurmanıza yardımcı olur" diyor.

Convey’e göre çekirdek (göğüs kafesinin alt bölümü ile kalça kemiği arasındaki bölge) ve pelvik tabanınızı güçlendirecek düzenli egzersiz yapmak, zamanla yatak odasındaki dayanıklılığınızı da artıracaktır.

Eğitmen, cinsel isteği harekete geçirecek hızlı bir endorfin (mutluluk hormonu) salınımı için tek bacak esnemesini öneriyor. Bunun için sırt üstü yatın ve karın kaslarınızı içeri çekerken dizlerinizi göğsünüze çekin.

HER ŞEY GÖZLERDE BAŞLAR

Eşinizle gözlerinizin ilk kez nasıl buluştuğunu hatırlıyor musunuz? Küçük bir "göz seksi" sayesinde, ilişkinizin başlarındaki heyecanı yaratın ve isteğinizi artırın.

iStock-637069702

Seks ve ilişki uzmanı Susan Quilliam, "Bir göz teması, aranızdaki fiziksel bağı yeniden kuracak, vücudunuza ve kalbinize sevgi dolu bir çift olduğunuzu hatırlatacaktır" diyor ve ekliyor: “Libido, duygusal yakınlıkla gelişir.”

SEKS SADECE VARIŞ NOKTASI DEĞİL, BİR YOLCULUK

Orgazma öncelik vermeme fikri biraz tuhaf gelebilir ama uzmanlar önceliğin iyi bir seks olduğunu söylüyor. Sizin için orgazma ulaşmak o kadar sık olmayan bir şeyse, özellikle baskı altında hissedebilirsiniz.

Bir araştırmaya göre, cinsel ilişki esnasında erkeklerin yüzde 42’si, kadınların ise yüzde 35’i orgazma ulaşmayı ana hedef haline getiriyor. Erkeklerin yüzde 75’i her ilişkide orgazma ulaşırken, bu oran kadınlarda yüzde 28.

Bu yüzden “İnatla büyük orgazmın peşinden gitmek yerine kendinizi rahat bırakmayı deneyin” diyor Susan Quilliam, “Unutmayın, seks sadece varış noktası değil yolculukla ilgilidir!”

Quilliam ayrıca, orgazmik seksin zihinden uzaklaştırılmasının, yeniden ön sevişmeyi uyandırmaya odaklanmayı sağlayacağını söylüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler