KADIN

Çocuğunuzun boyunu doğal yollarla uzatabilirsiniz

Çocuğunuzun boyunu doğal yollarla uzatabilirsiniz

Bu adımları atlamayın!

Çocuğunuzun boyunun doğal yollarla uzaması için yapılması gerekenleri şöyle:

1.) Uyku
Mutlaka iyi bir gece uykusu olmazsa olmazdır. Yapılan araştırmalar, çocuk ve gençlerin gece 8 ile 11 saat uykuyu ihtiyaçlarının olduğunu göstermektedir. Uyurken, vücudumuz büyüme hormonu (HGH) üretir. Peki nasıl bir uyku büyümeye yardımcı olur? Uyku için keyifli ve rahat bir mekan yaratın. Hiçbir gürültü olmamalı ve gereksiz ışık bulunmamalıdır. İyi bir yatak, çocuğunuzun büyümesi için yeterlidir.

2.) Beslenme Alışkanlıkları
Çocuğunuzun boyu uzarken, vücudunda bulunan ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri alır. Kemik uzaması için bol miktarda kalsiyum almalıdır. Yüksek kalorili karbonhidrat da boyun uzuması için önemli bir etkendir. Karbonhidrat, uzuma döneminde çocuğunuza gerekli olan enerjiyi verecektir. Bu dönemde yüksek protein de almak gerekir. Günde 3 öğün de protein alınması gerekir. Ayrıca çinkonun da büyüme üzerinde etkisi çok fazladır. Çinko ek olarak alınmalıdır. Çinko kemik gelişimi etkilerken, yetişkinlik döneminde kemiklerinizi koruyacaktır.

3.) Güçlü Bağışıklık Sistemi
Düşük bir bağışıklık sistemi, çocuk ve gençler üzerinde olumsuz etkileri bulunduğu kanıtlanmıştır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için çocuk ve gençlerin, yeterince çiğ meyve ve sebze tüketmesi önemlidir. Peynir, süt gibi proteinler, kas büyümesi için fındık yemeleri gerekmektedir. Antioksidan ve yağ asitleri açısından zengin olan gıdalar yemek boyun uzuması için çok faydalıdır. Bu yiyecekler sağlıklı bir bağışıklık sistemi kurmak için mutlaka tüketilmelidir.

4.) Egzersizler
Boy uzumasında egzersizin büyük önemi vardır. Ancak sadece çocukluk ve gençlik dönemlerinde egzersizin faydası olur. Yetişkinlik döneminde egzersizin boy uzaması için bir faydası olmaz. Çocuk ve gençlerin kemik sağlığı ve kasların gelişebilmesi için günde en az bir saat egzersiz yapması gerekiyor. Koşu, bisiklet, yüzme, basketbol gibi sporlar boy uzamasına yardımcı olur. Aslında omurgayı gerecek tüm hareketler çocukların boyları üzerinde olumlu etki yapar. İlerleyen yaşlarda sadece omurga germe hareketleri hareketleri bir miktar boy uzamasını sağlayabilir.

Çocuğunuzun boyunu uzatmak için refleksoloji nasıl kullanılır?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön