KADIN

Daha çok uyumak için 5 neden!

Daha çok uyumak için 5 neden!

Uykunun bu faydalarını biliyor muydunuz?

Yetişkinlerin de aynı bebekler gibi küçük şekerlemeler yapmaya ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? 15, 30 ya da 90 dakika... Zamanı ne kadar olursa olsun, gün içinde mutlaka kestirmenizi sağlayacak 5 muhteşem sebep var.

İşte uykunun bilinmeyen faydaları...


15-20 dakika arası

15-20 dakika arasında uyku, gün içinde enerjinizi yenilemenize yardım eder. Çok kısa bir süre gibi görünse de dikkatinizi toplamanız ve canlanmak için yeterlidir.

NORMAL UYKU NEDİR?

/


30 dakika

Yatakta dönüp durduğunuz gece boyunca gözünüzü bile kırpmadığınız günlerde 30 dakikalık uyku size iyi gelecek. Gece uykusunda dinlenemeyen vücudunuz 30 dakikada kendini yenileyer ve enflamasyonu dengede tutar.


45 dakika

45 dakikalık uyku, kan basınıcını düşürerek sizi rahatlatır. Aynı zamanda 45 dakikalık uykuda gördüğünüz rüyalar hafızanızın güçlenmesini sağlar.


60 dakika

Gün içinde 60 dakikalık uyku tüm günü daha iyi geçirmenizi sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalarda 1 saatlik uykunun vücudu 1 fincan bir kahveyle aynı ölçüde uyardığı olduğunu ortaya koyuyor.


90 dakika

Uykusuz gecenin yorgunluğunu atmak için yalnızca 90 dakika yeterli. 90 dakikalık uyku vücudunuza enerji yükler ve kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olur.


UYKU BOZLUKLUĞU NASIL TEDAVİ EDİLİR?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön