MAGAZİN

'Dayı' filminin setinde ikinci taciz iddiası!

Adana’da çekimleri devam eden “Dayı” filmi, ikinci kez taciz iddiasıyla gündemde. Bu kez çocuk oyuncu koçu Yağmur Çağlan, görüntü yönetmeni Mehmet Türksoy Gölebeyi’nin sözlü tacizine uğradığını öne sürerek şikayetçi oldu.

'Dayı' filminin setinde ikinci taciz iddiası!

Ufuk Bayraktar’ın hem başrolünü üstlendiği hem de senaryosunu Serkan Öztürk’le kaleme aldığı, Adana’da çekilen “Dayı” filmi, ikinci defa taciz iddiasıyla gündeme geldi.

5f2e386455427e1120f756f1

İlk olay geçen hafta yaşandı. Makyöz Alev Ünal Nayir ve kuaför Metin Tektaş, Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğradıklarını ve tehdit edildiklerini öne sürdü.

5f2e389b55427e1120f756f3

Bayraktar iddiaları reddetti, Sinema Televizyon Sendikası da açıklama yaparak olayı kınadı.

5f2e385f55427e1120f756ef

İkinci olay ise önceki gün yaşandı. Çocuk oyuncu koçluğu yapan Yağmur Çağlan, çekim arasında bir at arabasının yakınında dinlenirken, görüntü yönetmeni Mehmet Türksoy Gölebeyi’nin tacizine uğradığını öne sürdü.

5f2e392e55427e1120f756fb

Tarsus Polis Merkez Amirliği’ne başvurarak şikayetçi olan Çağlan, ifadesinde şunları söyledi: “Filmin Tarsus çekimlerinde, Mehmet Türksoy Gölebeyi isimli şahıs ‘Hişşt kızlar’ diyerek kaşıyla atı gösterdi. Baktığımızda erekte olmuş atın cinsel organı ile karşılaştık. Gölebeyi imalı bir şekilde ‘Dikkat edin ha’ deyip kahkahalar atarak güldü. Gururum kırıldı. Setteki işimden ayrılarak İstanbul’a döndüm. Kendisinden davacı ve şikayetçiyim. Olay sırasında film ekibindeki tüm arkadaşlar bana destek çıktı. Bu beni çok mutlu etti.” dedi.

5f2e389f55427e1120f756f5
Şikayet üzerine karakolu çağrılan Mehmet Türksoy Gölebeyi, olay sırasında cinsellikle ilgili bir imada bulunmadığını iddia etti: “Ben hayvanların davranışlarından anlayan biriyim. Atın o halini görünce kız arkadaşları uyardım. Çünkü atlar o vaziyette saldırgan oluyorlar. Arkadaşlara zarar vermemesi için uyarı amacıyla seslendim. Herhangi bir cinsel amaçlı düşüncem yoktu.” Savcılık Gölebeyi hakkında soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
artık bu ülke asıl erkekler için güvenli bir yer değil. Bütün kariyeriniz ve hayatınız böyle bir şikayetle mahvoluyor düşünsenize.
Çok doğru her şey kadının ağzından çıkacak tek kelime ye bağlı taciz hadi çık işin içinden. İspatı yok ve lekelendin. Allah korusun iftiradan. Devlet bir çözüm bulmalı. Selamlar
abartmış yani basit bir şaka yapılmış
bir rolde oynadın kendini fazla kaptırdın o role.
Mal adamla ne alakası var olayı yapan başkası insan haberi okur sonra yorum yapar
Geri Dön