SPOR

Derbinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi mücadelesinin yardımcı hakemi Tarık Ongun, Galatasaray taraftarının sahaya attığı yabancı maddenin başına isabet etmesi nedeniyle sakatlık yaşamış ve bu olay derbiye damga vuran anlardan biri olmuştu. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçe taraftarı olduğu ortaya çıktı. Mücadelede Galatasaray taraftarının tepkisini çeken Tarık Ongun'la alakalı ortaya çıkan Fenerbahçe detayı, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Derbinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı

Golsüz biten Galatasaray-Fenerbahçe derbisine karşılaşmanın hakemleri damga vurmuştu.

Cüneyt Çakır’ın maçtaki kritik kararlarından birçoğu spor kamuoyunda eleştirilirken, bu kararların arkasındaki isimlerden yan hakem Tarık Ongun da Galatasaraylı taraftarların hışmına uğramıştı.

Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım’ın ceza sahası içerisinde topu eliyle kestiği pozisyonda Çakır’ı penaltı olmadığı şeklinde yönlendiren Ongun daha sonra yabancı madde yağmuruna tutulmuş kafasına isabet eden maddenin ardından yerde kalmıştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Ongun’un dünkü maçtan sonra lise yıllığı sosyal medyada dolaşmaya başladı. Yıllıkta arkadaşları Ongun’dan ‘Koyu bir Fenerbahçe taraftarı’ olarak bahsediyor.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler