SPOR

CANLI

Derbinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi mücadelesinin yardımcı hakemi Tarık Ongun, Galatasaray taraftarının sahaya attığı yabancı maddenin başına isabet etmesi nedeniyle sakatlık yaşamış ve bu olay derbiye damga vuran anlardan biri olmuştu. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçe taraftarı olduğu ortaya çıktı. Mücadelede Galatasaray taraftarının tepkisini çeken Tarık Ongun'la alakalı ortaya çıkan Fenerbahçe detayı, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Derbinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı

Golsüz biten Galatasaray-Fenerbahçe derbisine karşılaşmanın hakemleri damga vurmuştu.

Cüneyt Çakır’ın maçtaki kritik kararlarından birçoğu spor kamuoyunda eleştirilirken, bu kararların arkasındaki isimlerden yan hakem Tarık Ongun da Galatasaraylı taraftarların hışmına uğramıştı.

Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım’ın ceza sahası içerisinde topu eliyle kestiği pozisyonda Çakır’ı penaltı olmadığı şeklinde yönlendiren Ongun daha sonra yabancı madde yağmuruna tutulmuş kafasına isabet eden maddenin ardından yerde kalmıştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Ongun’un dünkü maçtan sonra lise yıllığı sosyal medyada dolaşmaya başladı. Yıllıkta arkadaşları Ongun’dan ‘Koyu bir Fenerbahçe taraftarı’ olarak bahsediyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Ee yani ne var bunda, sanki GS hakem yüzünden maçı kazanamadı. Beraberlik bile hakları değildi ama neyse.. Hakem muhabbeti yaparak kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Bu maçta bir tarafın hakkı yenildi ise o taraf Fenerbahçe dir.
@mitemha ulan zibidi samandırada meşale yakan beşiktaş taraftarımıydı denyo
Hakeme yüklenerek sıyırmaya çalışıyorlar omaç tatil edilmeliydi fenerin golü nizami goldü
@mitemha galatasaray kadrosu itibari ile ortasaha'dan oyun kuran bir takım. ve sen o takımın orta sahasını hiç yoktan erkenden sarı ile cezalandırırsan o oyuncuyu silersin o takıma gol attıramazsın. dünki olay tam olarak buydu. belhanda'nın ikinci sarısıda haksız, diyeceksin ki aldatma verdi, aldatmalık bir hareket yok temas var gerekirese penaltı vermezsin ama temasın olduğu pozisyona aldatma diyemezsin. Kaleciye dokundu dersende kaleci sahasının dışında oldu pozisyon. fanatikliği bırakın, dün gs oyundan düşürülmese alırdı maçı. gir bak maça cüneyt yardımcı hakeme zorla oyunu bıraktırıyordu.
@baronbey63 o dediklerin ancak ve ancak sizlerde olur.
bende araştırdım trump gençken trabzonu tutuyormuş
EEE GALATASARAYA 10 PUAN MI YAZACAK HAKEME DE CEZA MI VERECEKSİNİZ MADDELERE KAFA ATTI DİYE !!!
Takım
O
Av
P
Geri Dön