DHKP-C’nin Yunanistan lideri

Yunan polisi, DHKP-C örgütüne Yunanistan’da bir destek ağı bulunduğunu belirtti

DHKP-C’nin Yunanistan lideri

Sakız adasında yakalanan, Atina’nın Paleon Faliron semtinde oturan ve oğlu fizyoterapist olan 50 yaşındaki bir İstanbullu Rum olduğunu belirledi.

Polis, İstanbul’dan 30 yıl önce göç eden ve Atina’da kebapçı-lokanta işleten 50 yaşındaki İstanbullu Rum’un, DHKP-C ile tam bir işbirliği içinde olduğu sonucuna vardı.

Polis tutanaklarına ulaşan To Vima gazetesinin internet sitesinde şu yeni bilgiler yayımlandı:

1- Geçen Salı günü DHKP-C üyeleri Hasan Biber ile Mehmet Yayla’nın biri 22, diğeri 54 yaşında iki Yunan ile mühimmat yüklü “Emma” şişme sürat botuyla Sakız adasından Türkiye’ye giderken yakalanmalarından birkaç saat sonra adada yakalanan İstanbullu Rum, DHKP-C ile sıkı işbirliği içindeydi. İki DHKP-C’linin Sakız’dan Türkiye’ye gitmeleri için planlanan operasyonu o düzenledi. Oğlu fizyoterapist olan 50 yaşındaki İstanbullu Rum, “Emma” botundaki mühimmatı da Türkiye’de vurulacak hedefleri de biliyordu

2- “Emma” botunda yakalanan ve Korint şehri yakınlarındaki Lutraki kasabasında oturan, Apspropirgos Deniz Ticaret Okulu öğrencisi 22 yaşındaki Yunan, sorgulamasında şunları belirtti:

Lokanta sahibinin oğlu arkadaşımdı. Eylül 2012’de bana bir örgüt üyesi olan yabancıları Türkiye’den Yunanistan’a ve Yunanistan’dan da Türkiye’ye nakledilmelerine kolaylık sağladığını söyledi. Bana 500 euro karşılığında faaliyetlerinde yer almamı önerdi. Geçen nisan ayında 54 yaşındaki Al.Fr ile (Botta yakalanan diğer Yunan) ve lakapları “Kostas” ile “Mihalis” olan iki Türk ile birlikte Türkiye’den Yunanistan’a iki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kaçırdık. Sakız’da ise 29 Temmuz’da Al.Fr ile birlikte Vrondades Oteli’nde bir oda kiraladık. Ertesi gün lokanta sahibi ve “Kostas” lakaplı Türk ile buluştuk. Kendilerini Sabri Düz (Hasan Biber) ve Mehmet Yayla olarak tanıtan iki kişi de geldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
yazık olmuş keşke yakalanmasaydı.
sonra diyorlarki türkiyede azınlıklar neden fişleniyor. Bakın ABD deki azınlıklar ABD başkanından daha çok vatansverdir. fakat türkiyedeki azınlıklar son 200 yıldır her türden vatan hayinliğinin içindedir. dış güçlerin maşası pozisyonundadır.
Eee zamanında kahbelik yapanların zürriyeti bunlar.Da adı Hasan, Mehmet olanlara ne diyeceğiz.Demek çoluğumuzu çocuğumuzu iyi yetiştirememişiz ki gidip kahbelerle iş birliği yapmışlar.Gittikleri yol doğru olsa elin rumu bunlara yardım etmezdi zaten.
Gezi eylemlerinin baş destekçisi olan DHKP-C'nin nasıl bir örgüt olduğunu ve kimlerle niçin iş birliği yaptığını gören ve gezi parkı olaylarını bilmeden bilinçsizce destek veren gençlerimiz umarım gerçekleri görüp anlamışlardır.
Diğer Haberler