SPOR

CANLI

Emenike Türkiye'ye gelecek mi?

Fenerbahçe'nin Rus takımı Spartak Moskova ile eşleşmesi ilginç bir tesadüfü ortaya koydu.

Emenike Türkiye'ye gelecek mi?

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Fenerbahçe'nin Spartak Moskova ile eşleşmesi, 'şike' davasında yargılanan Emmanuel Emenike'nin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği sorusunu gündeme getirdi. Emenike'nin avukatı, futbolcunun İstanbul'da olacağını söyledi.

Geçen yıl sezon başında yürütülen 'şike' soruşturması nedeniyle Fenerbahçe'den bir maç bile oynamadan ayrılan Emmanuel Emenike, Spartak Moskoya'ya transfer olmuştu. Soruşturma ve dava süresince Türkiye'ye hiç gelmeyen Emenike, bu kez Spartak formasıyla İstanbul'da yer alabilir.

Radyospor'a konuşan Emenike'nin avukatı Rezan Epözdemir, "Emenike, Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe taraftarını çok seviyor. Son görüşmemizde bunu söyledi. Sezer Öztürk ile, Yobo ile halen görüşüyor. Profesyonelce gelir, formasını terlettiği forması için gerekli hassasiyeti gösterir" dedi.

RUSYA'DAN TALİMAT İLE İFADESİ BEKLENİYOR

Emenike hakkında şike davası kapsamında dava açıldı. Ancak yurtdışında olduğu için davalara katılmadı. 2 Temmuz'da şike davasına karar veren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Emenike'nin dava dosyasını da ayırdı. Emenike hakkında hüküm vermeyen mahkeme, Emenike'nin ifadesinin alınması için Rusya adli makamlarına yazı yazdı. Mahkeme dava kapsamında Emenike hakkında karar vermek için Rusya'dan ifadesinin gelmesini bekliyor.

HAKKINDA YAKALAMA KARARI YOK ANCAK...

Peki "Emenike Türkiye'ye gelince hakkında bir işlem yapılacak mı?" sorusu akılları karıştırdı. Ancak Emenike hakkında Türk adli makamlarınca verilmiş herhangi bir yakalama kararı yok. Emenike hiçbir adli işleme tabi tutulmadan Türkiye'ye giriş-çıkış yapabilir.

YAKALAMA ÇIKARTILABİLİR Mİ?

Fakat kritik bir soru daha var. O da "Mahkeme, Emenike Türkiye geldiğinde hakkında yakalama kararı çıkartabilir mi?" Bu sorunun cevabı da "Evet çıkarabilir". Rusya'dan talimat ile ifade bekleyen Emenike için mahkeme isterse yakalama kararı çıkartabilir. Emenike'yi Türkiye'deyken polisler eşliğinde adliyeye getirilerek ifadesini alabilir.

**EMMANUEL EMENIKE (VİDEO)

**

emenike-player.jpg

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler