KADIN

Fazla kilolarından kurtulmak isterken ölüyordu!

Fazla kilolarından kurtulmak isterken ölüyordu!

1 hafta boyunca yemedi içmedi. Doktorlar yaşadığına şaşırdı.

Ellen Lietzow, Avustralya'nın Melbourne şehrinde yaşayan 19 yaşında bir genç kadın. Ama anoreksiden muzdaripti. Anoreksik genç kadın, 17 yaşındayken okulda popüler olmak için bir hafta boyunca nerdeyse hiçbir şey yemedi ve içmedi. Lietzow az kalsın hayatını kaybediyordu.


Lietzow o tarihte fark etmedi ama ölümle burun burunaydı. O günleri "Yaptıklarımın beni öldürdüğüne dair bedenim sinyaller veriyordu." diyerek anlatıyor.

ellen-lietzow 2


Olanlardan sadece bedeni olumsuz yönde etkilenmiyordu ebeveynleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri de kötü seyrediyordu. "Aileme ve arkadaşlarıma yediklerime dair sürekli yalan söylüyordum." diyor.

ellen-lietzow 3


Lietzow, hiçbir şey yemeyerek ve içmeyerek 34 kiloya kadar düştü, "Yataktan kalkmak bile benim için çok büyük bir şeydi ve elle ayak parmaklarımdaki kan dolaşımı da durdu" diyerek sağlık koşullarını anlatıyor.

ellen-lietzow 4


Nöbet geçiren genç kadın derhal hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırıldığında o kadar kötü bir durumdaydı ki doktorları hala sağ olduğuna şaşırdı. Lietzow akabinde bir deri bir kemik gibi olursa akranları arasında popüler olacağını düşündüğü için kilo verdiğini açıkladı.

ellen-lietzow 5


Genç kadın, "Herkes tarafından kabul görebilmek için bir deri bir kemik kaldım. Yüzme sporuyla uğraşıp kilo verdiğimde çok sayıda arkadaş kazanmıştım ve herkes bana iltifatta bulunmuştu.'' dedi.

ellen-lietzow 6


Şimdi sağlığına kavuşan Lietzow, "Sağlığımı geri kazandığımdan beri hayatım değişti. Şimdi sosyal bir insanım. Arkadaşlarımla dışarı çıkıyorum." diyor.

ellen-lietzow 7


ellen-lietzow 8


ellen-lietzow 9


ellen-lietzow 10


ellen-lietzow

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön