Gebelik Haberleri

Doktorlar yaşamaz demişti! Bir somun ekmekten daha hafif doğan bebek yaşam mücadelesini kazandı

Gebelik ve doğum süreci anne adayları için heyecanlı olsa da oldukça stres yaşamalarına neden olabiliyor. Anne adayları bebeklerinin doğumunu beklerken bebeklerinin sağlığı hakkında endişe duyabiliyor. İngiltere'de 23 haftalıkken doğan bebeğin kilosu görenleri şaşırtıyor.

Kadin 10-11-22 09:51

Yeni araştırma şaşırtıyor: Hamilelikte içilen bu içecek çocuğun boyunun uzamasını engelleyebilir

Anne adayları hamilelik süreci boyunca yedikleri ve içtikleri besinlere oldukça dikkat ediyor. Bu süreçte beslendikleri tüm gıdalar hem kendilerini hem de bebekleri etkiliyor. Yapılan araştırmaya göre hamilelikte içilen popüler bir içecek bebeklerin boyunun uzamasını engelleyebilir.

Kadin 02-11-22 13:25

Korkunç rakam! Araştırma, her şeyi gözler önüne serdi: Binlerce kız çocuğu doğum yapmış

Erken evlilik ve gebelik üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçları, durumun ne kadar korkunç olduğunu gözler önüne serdi. Bir kamu hastanesi tarafından yapılan çalışmada 2015-2022 yılları arasındaki doğumlar incelendiğince 19 yaşından küçük 3 bin 174 kız çocuğunun doğum yaptığı ortaya çıktı. Araştırmada, Suriye uyruklu kız çocuklarının oranı da dikkat çekti.

Haber 01-11-22 07:57

Görenler ikiz zannediyor ama gerçek bambaşka! Doğum yaptıktan hemen sonra hamile kaldı

Bir TikTok fenomeni olan Lorena Hinnawi, oğlunu doğurduktan kısa bir süre sonra bir kız bebeğe hamile olduğunu öğrendi. Sadece 11 ay arayla bebek sahibi olan genç kadın, bu ilginç deneyimini paylaştığı gönderisiyle sosyal medyada viral oldu. Video, 300.000'den fazla görüntülenme aldı.

Trend 17-10-22 15:05

Herkes ondan çocuk sahibi olmak istiyordu! ''Bedenimi açık artırmaya sunacağım''

ABD’de yaşayan Amy Kupps isimli genç kadın, öğretmenlik kariyerini sonlandırmış ve yetişkin içerik üreticisi olarak çalışmaya başlamıştı. Sonrasında sosyal medyada popüler olan ve sık sık gündemde yer edinen Kupps, eski bir öğrencisiyle tek gecelik bir birliktelik yaşamasının ardından üçüncü bebeğine hamile olduğunu açıkladı. O günden beri sık sık kendisinden çocuk yapmak isteyen erkeklerden mesaj alan Kupps, şimdi de bedenini açık artırmaya sunacağını duyurdu.

Trend 12-10-22 13:00

Geç anne olanlar dikkat! Gebelikte kanser riskini artırıyor

Günümüzde anne olma yaşı çok daha geç yaşlardan başlıyor. Kadınlar erken yaşta anne olmanın sorumluluğundansa daha geç yaşları tercih ediyorlar. Ancak geç anne olmak çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Gebelikte artan meme kanseri riskini artırıyor.

Kadin 12-10-22 09:45

13 çocuklu anne, 17 yaşındaki kızının doğumundan sonra 36 yaşında büyükanne oldu!

Henüz 14 yaşındayken ilk kez anne olan ABD, New York'tan Veronica Meritt, en büyük çocuğu olan kızı Victoria'nın henüz 17 yaşındayken ilk bebeğini kucağına alması üzerine 36 yaşında anneanne olmuştu. 13 çocuklu kalabalık aile yaşantısıyla dikkat çeken Meritt, hayatların dair detayları paylaştı.

Trend 02-10-22 10:18

200 milyonda bir! Bir beklerken 3 oldu, erkek beklerken kız doğdu

22 yaşındaki yeni ebeveynler Jake Hammerton ve 20 yaşındaki sevgilisi Caitlin Knight, Caitlin'in hamile olduğunu öğrendiklerinde çok heyecanlandılar. Sürprizlerle dolu bir gebelik sürecinin ardından çocuklarına kavuşan ikili, aslında en büyük şoku çocukları doğduğunda yaşadı.

Trend 18-09-22 11:24

Kaza geliyorum demez: Çok kötü sonuçlara yol açabilir! Prezervatif yırtılırsa ne yapmak gerekiyor?

Cinsel ilişki sırasında korunmak hem hamilelik hem de hastalık hakkında oldukça koruyucu olabiliyor. Ancak bazı durumlarda prezervatiflerde yırtılma meydana gelebiliyor. Konuşulmasa da sıklıkla yaşanabilen bu durum iki taraf için de gerginliğe yol açıyor. Prezervatifin yırtılma durumunda yapılacak işlemlere dikkat etmek gerekiyor.

Haber 12-09-22 17:27

TikTok'ta hamile karnının şişkinliğini indiren kadın izleyenleri şaşırtıyor! Büyük tepkilere neden oldu

Hamilelik sürecinde herkesin yaşadıkları değişim gösterebiliyor. Bazıları oldukça şişkinlik yaşasa da bazı kadınların yaşadığı şişkinlik oldukça az olabiliyor. TikTok üzerinden paylaşım yapan bir kadın karnının şişkinliğini söndürdüğünü gösterdiği için büyük tepkiler aldı.

Kadin 12-09-22 09:18

Aynı günde iki erkekle birlikte oldu! Bebekler ikiz doğunca...

Portekiz'den isminin açıklanması istemeyen 19 yaşında genç bir kadın, milyonda bir gerçekleşen bir deneyim yaşadı. İkiz bebekler dünyaya getiren genç kadın, bebeklerin babası olduğunu düşündüğü adamın yaptırdığı DNA testi sonucunda şaşkına döndü. Çünkü bebeklerden yalnızca biri için sonuç pozitifti. Yani genç adam ikizlerden sadece birinin babasıydı.

Trend 07-09-22 08:12

Doğurup yeniden içine koyulan bebeğini bir kez daha doğurdu!

İlk kez anne olan Jacqueline Schumer isimli genç kadın 14 hafta içinde iki kez doğum yapmak zorunda kalacağını açıkladığı sosyal medya paylaşımıyla gündem oldu. Birçok kullanıcıyı şaşkına çeviren Schumer, duruma ilişkin detayları bir bir anlattı.

Trend 01-09-22 13:02

Genç kadın bebeğini iki kez doğurmak zorunda kalacak!

Gebelik ve doğum süreci anne adayları için oldukça endişeli olabiliyor. Doğum risklerini düşünen anne adayları hem kendileri hem de bebekleri için heyecanlı ve stresli oluyor. ABD’de yaşayan bir kadın karnındaki bebeğini iki kez doğurmak zorunda olduğunu paylaşarak endişelerini dile getirdi.

Haber 31-08-22 10:21

Dikkat edin! Düşüklerin en büyük sebebi

Anne adayları gebelik sürecinde oldukça zorlu aşamalardan geçebiliyorlar. Bazı etkenler gebelikte düşük ihtimalini artırıyor. Düşüğe neden olan en büyük neden arasında enfeksiyonlar bulunuyor. Uzmanlar gebelikte oluşan enfeksiyonlara karşı uyarıyor.

Kadin 29-08-22 16:32

Sakın ihmal etmeyin: Sonucu ölüm olabilir! Dış gebelik belirtileri nelerdir?

Gebelik kadınlar için oldukça stresli ve heyecanlı bir süreç. Bu süreçte doktor kontrolleri hayati önem taşıyor. Gebelikte yaşanan ufak sandığınız problemler çok ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Fark etmediğiniz dış gebeliğin tedavi edilmemesi ölümcül sonuçlara neden oluyor.

Kadin 26-08-22 16:17

'Bebek' değil 'çocuk' doğurdu! ''Hayatımın hem en iyi hem de en kötü tecrübesiydi''

Bir TikTok kullanıcısı olan iki çocuk annesi Caprice Furness, ikinci kızına hamileyken, doğum esnasında ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. Bebeği doğduğunda bir bebek değil çocuk büyüklüğünde olan Furness, ikinci kızını doğurmanın hayatının hem en iyi hem de en kötü deneyimlerinden biri olduğunu söyledi.

Trend 23-08-22 08:40

Belirtileri dikkate alın: Erken doğuma sebep olabilir! Erken doğum belirtileri nelerdir?

Hamilelik ve doğum süreci oldukça heyecanlı ve stresli olabiliyor. Anne adaylarının bu süreçlerde sağlıklarına ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Gebelikte yaşanan sağlık sorunları erken doğuma sebep olabiliyor. Uzmanlar anne adaylarını enfeksiyonlar ve erken doğum belirtileri hakkında uyarıyor.

Kadin 22-08-22 12:16

Dikkat edin! Gebeliğin ilk üç ayı nasıl olmalıdır?

Kadınlar gebelik sürecinde oldukça heyecanlı ve stresli olabiliyorlar. 9 ay süren bu meraklı bekleyişin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi hem anneyi hem de bebeği sağlık açısından oldukça etkiliyor. Daha sağlıklı bebekler için anne adaylarının özellikle ilk 3 ayda oldukça dikkatli olması gerekiyor.

Kadin 18-08-22 10:47

Şaşırtan itiraf! ''Kocamı çok seviyorum ama onunla 15 yıldır cinsel ilişkiye girmedim''

Natasha Owens isimli kadın, kocası Damian'ın kibar ve sevecen bir adam olduğunu ve onu çok sevdiği söyledi. Ancak buna rağmen onunla 15 yıldır cinsel ilişkiye girmediğini açıkladı. Owens, bunu yapmamasının arkasında geçerli bir nedeni var.

Trend 12-08-22 15:35

Maceracı anne açıkladı! ''Sosyal medyada tanıştığım yabancılar için bebek doğurdum''

Bir sosyal medya fenomeni olan Samantha Mathews, Instagram üzerinden ilginç bir talep aldı. Hiç tanımadığı bir çiftin kendisinden bebekleri için taşıyıcı annelik yapmasını istemeleri üzerine bunu değerlendiren Mathews, aileye yardımcı olmak istediğine karar verdi. Genç kadın, taşıyıcı annelik sürecini ve sonrasını anlattı.

Trend 03-08-22 16:11

Ya eşin ya bebeğin dediler! Bakın ne karar verdi

33 yaşındaki İskoçyalı Michael Gerry Fotheringham McConnell, geçen yıl 29 yaşındaki nişanlısı Stephanie Brown'ın 18 haftalık hamileyken amniyotik sıvı kaçırmaya başlaması ve acil ameliyata alınmasıyla hayal bile edilemez bir durumda kaldı. Nişanlısı ve doğacak bebekleri arasında seçim yapmak zorunda kalan adamın kararı herkesi şoke etti.

Trend 02-08-22 12:21