HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mansur Yavaş'tan dikkat çeken 'Megri Megri' göndermesi! 'Onlar kadar Müslümanız' diyerek böyle tepki gösterdi: 'Hadi oradan!'

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, iktidara sert sözlerle yüklendi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 'şampanya' ifadesine değinen Yavaş, "Şampanyayla mı şükür namazıyla diyerek toplumu ayrıştırıyor. Onların iktidarı Müslümansa en az onlar kadar Müslümanız" dedi. Açıklamasının devamında Yavaş, "Bizleri terör örgütleriyle suçlayanlara 'hadi oradan' deyin. Böyle diyenler olunca benim kulağıma 'megri megri' geliyor" dedi.

Mansur Yavaş'tan dikkat çeken 'Megri Megri' göndermesi! 'Onlar kadar Müslümanız' diyerek böyle tepki gösterdi: 'Hadi oradan!'

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AW880544_02

"ONLARIN İKTİDARI MÜSLÜMANSA EN AZ ONLAR KADAR MÜSLÜMANIZ"

Burada vatandaşlara seslenen Yavaş, “Kayseri kararını vermiş. Yeni bir dönemi başlatacak. 14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz. 65 milyon seçmen kararını verecek ve bir sonuç çıkacak, hayat devam edecek. İnsanlar 21 yıldır devam eden iktidarına mı yoksa yeni bir döneme karar verecek. Sanki iktidar giderse darbe olur gibi saçma sapan söylentiler başladı. Artık madem baharlar açacak, dillerimiz güzelleşecek ve nefret siyasetini ortadan kaldıracağız. İHA’ları SİHA’ları ortadan kaldıracaklar, operasyonları bitirecekler diyorlar. Şampanyayla mı şükür namazıyla diyerek toplumu ayrıştırıyor. Ankara’da kazandığımızda şükür namazı kıldık ve işimize başladık. 2019’da gördük, baktılar ki anketlerde sonuçlar kötü gidiyor, türlü iftiralar attılar. İddia ettikleri hiçbir şey olmadı. Şimdi de aynısını yapıyorlar. Dediler ki İstanbul düşerse Mekke düşer, büyük İsrail kurulur. Ne Mekke düştü, ne Kudüs düştü. Onların iktidarı Müslümansa en az onlar kadar Müslümanız. Şimdi de aynı tezgahlar uygulanıyor. 28 Mart’ta görüşmeye gitmişler. Söyleyecek sözü kalmayanların iftiradan başka çaresi yok. Artık ekonomi konuşulmasın istiyorlar. Farklı şeyler söylüyorlar. Biz daha iyi yöneteceğiz. Kışın aklınız yok muydu ki doğalgazı şimdi bedava veriyorsunuz. Seçime giderken vatandaş aklına geldi. Hiçbir zaman silahlı kuvvetlerimizde, camilerimizde siyasete ilan ediyorlar. Seçim bitecek halk gündemle karşı karşıya kalacak. Yumurtanın fiyatı nedir, soğanın fiyatı nedir. Bunlar ne yiyecek, bunların konuşulması lazım” diye konuştu.

AW880544_04

"BÖYLE DİYENLER OLUNCA BENİM KULAĞIMA 'MEGRİ MEGRİ' GELİYOR"

Mansur Yavaş, “Bir şahıs televizyonda Meral Akşener’e laflar söyledi. Allah kahretsin sizi. Bizleri terör örgütleriyle suçlayanlara 'hadi oradan' deyin. Böyle diyenler olunca benim kulağıma “megri megri” geliyor. Artık ekonomiyi konuşacağız. 15’inden sonra çocuğuna yeterli gıda yedirebilecek misin? deyin. Bunların sözlerine artık itibar etmiyoruz. Başkalarına şampanya diyenler, pudra şekerleri ile ciplerde geziyorlar. Bu memlekette artık fakirlik yok diyorlar. Ağızlarına kürekle vurun. Onun için genel başkanlarımız bir araya geldi. Mutabakat metninde neler yapılacağı söylendi. Farklı siyasi partilerin yan yana gelmesi çok güzel bir olay. İstiyorlar ki siz niye yan yana geldiniz. Kavga mı etseydik. Bundan sonra kavga etmeyeceğiz. Ankara’da nasıl herkese eşit muamele yapıyorsak, bundan sonra herkese eşit muamele edilecek. Artık Türkiye’ye huzur gelecek. Genel başkanlar uzlaştılar” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Aranan Haberler