HABER

Marmara'da feribotla gemi çarpıştı

TIR ve kamyonları taşıyan feribot, Marmara denizi açıklarında Alman bandıralı yük gemisiyle çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle feribotun ön kısmında ve taşıdığı araçların bazılarında hasar oluştu. Ölü ve yaralananın olmadığı kazanın ardından sabah saat 05.00’te Tekirdağ Limanına yanaşan feribotta ile TIR ve kamyonlarda hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

Marmara'da feribotla gemi çarpıştı

Bandırma’dan Tekirdağ’a gitmek üzere yola çıkan ve içerisinde tır ve kamyonları taşıyan feribot, Marmara denizi açıklarında Alman bandıralı yük gemisiyle çarpıştı. Ölen ve yaralananın olmadığı kazada feribotta ve bazı tır ve kamyonlarda hasar meydana geldi.

Dün gece saat 11:30 sıralarında Bandırma Limanından Tekirdağ Limanı'na gitmek üzere hareket eden bir taşıyıcılar kooperatifine ait 25 civarında tır ve kamyon taşıyan feribot, gece yarısı Marmara Denizi açıklarında Alman bandıralı olduğu öğrenilen yük gemisiyle çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle feribotun ön kısmında ve taşıdığı araçların bazılarında hasar oluştu. Ölü ve yaralananın olmadığı kazanın ardından sabah saat 05.00’te Tekirdağ Limanına yanaşan feribotta ile tır ve kamyonlarda hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

Marmara Denizinde meydana gelen gemi kazasıyla ilgili başlatılan hasar tespit çalışmaları ve soruşturma sürdürülüyor. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
koca denizde ne çarpısması yahu kaptan içkilimi
biz vızır vızır trafikte yarım metre--bir metre ara ile çarpmadan araç kullanıyoruz...uçsuz bucaksız bomboş denizde, üstelik gelişmiş radarları olan 2 araç nasıl çarpışıyor, akıl işi değil..
bu ara böyle haberler çoğaldı koca denizde koca koca gemiler birbirlerine nasıl çarpıyor bunların radarı sonarı yokmu veya bir kontrol sistemi bulunmuyormu
Geri Dön