HABER

Marmaris yangınıyla ilgili yeni iddia: Yangını iki çocuk çıkardı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün saat 13.00'te başlayan yangını 8 ve 10 yaşında iki çocuğun çıkardığı iddia edildi. Çocuklar ifadeleri alınmak üzere Emniyet'e götürüldü.

Marmaris yangınıyla ilgili yeni iddia: Yangını iki çocuk çıkardı

Marmaris'te çıkan yangın kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre mesafedeki yangın bölgesine 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

YANGINI 2 ÇOCUĞUN ÇIKARDIĞI İDDİASI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına, biri 8 diğeri 10 yaşındaki 2 çocuğun neden olduğu ileri sürüldü. 3 görgü tanığının ifadeleri üzerinden oyun oynarken, yangını çıkardıkları iddia edilen 2 çocuğun İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerine başvurulması için pedagog beklendiği öğrenildi.

"SABOTAJ İHTİMALİ KUVVETLİ"

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangının çıkış sebebiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Şu anda yerleşim yerlerinde tehlike gözükmüyor. Bozburun yarımadasına doğru giden yangın devam ediyor. Yerleşim yerlerinde soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın ormanlık alanda devam ediyor. Can kaybımız yok, hafif yaralılar var. Apartmanların çatı altındaki dairelerde yangın oldu ama kontrol altına alındı. Sabotaj ihtimali oldukça kuvvetli.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Ya ne çocuğu ya, yangının çıkaran; 1) Akdenizde haklarımız, 2) Kuzey Kıbrıs ve maraş, 3) Karadenizde gaz, 4) AB ve ABD ile yolların kesin ayrılması
nasılsa o yaştaki çocuklar çıkardı denince onlara ceza yok. atın çocukların üstüne
Birkez daha görüldüki Ormanlarımız sahipsiz Tamamen Allaha emanet.
topram şu Suriyelilere harcanan parayla 15 -20 tane yangın söndürücu ucak alınırdı en azından ülkemize bir fayda sağlanırdı yanginlara aninda havadan müdahale edilirdi ne diyeyim Allah vatanımıza zarar veren her mahlukatın bin belasını versin inşallah.
Geri Dön