HABER

Meteoroloji, AKOM ve AFAD'dan peş peşe İstanbul uyarısı! Hava birden soğuyacak, rüzgarın hızı 70 km'yi bulacak

Meteoroloji, AKOM ve AFAD'dan İstanbul için peş peşe uyarılar geldi. Meteoroloji, İstanbul'un hafta sonu soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini, sıcaklıkların 10 derece civarına geleceğini belirtti. AKOM ve AFAD ise kentte soğuk ve yağmurlu hava nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Meteoroloji, AKOM ve AFAD'dan peş peşe İstanbul uyarısı! Hava birden soğuyacak, rüzgarın hızı 70 km'yi bulacak

İstanbul için peş peşe uyarılar geldi. Meteoroloji kentin hafta sonuyla birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini belirtti. AFAD ve AKOM ise baca zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

thumbs_b_c_51f9c6ae23c13261f89bf808ca7d4e5a

HAVA BİRDEN SOĞUYACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul ve Marmara Bölgesi, hafta sonu fırtına ile birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar da 10 derece civarına gerileyecek.

HIZI 70 KM'YE ÇIKACAK

Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgârın Lodos yönünden (Güney-batı) kuvvetlenerek fırtına 40-70km/s kısa süreli kuvvetli fırtına 50-85km/s şeklinde esmesi bekleniyor. Beraberinde batı bölgelerinden Silivri, Çatalca, Büyükçekmece ve Arnavutköy başlayarak il genelinde yer yer kuvvetli sağanak yağış 15-25kg/m2 geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

AFAD VE AKOM'DAN AÇIKLAMA

AKOM ve AFAD'tan; cumartesi akşam saat 22.00'ye kadar etkili olması beklenen fırtına ve sağanak yağış nedeniyle yollarda göllenme, ağaç ve direk devrilmesi, çatı, tabela uçması, baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

AKOM'dan yapılan açıklamada; İBB ekiplerinin, fırtına ve yağmur nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı 24 saat çalışılacağı ve toplu ulaşımda aksama yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığı ifade edildi.

Kaynak: DHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler