HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MSB paylaştı! Pençe-Kilit Operasyonunda yeni görüntüler

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonuna ilişkin yeni görüntüler paylaştı. Görüntülerle ilgili olarak yapılan açıklamada "Gece boyunca terör hedefleri tam isabetle vurulurken Bordo Bereliler ve Komandolar da hem karadan hem de hava hücum harekâtları ile teröristlerin inlerine girdi" ifadesine yer verildi. Öte yandan operasyonda ilk belirlemelere göre 19 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

MSB paylaştı! Pençe-Kilit Operasyonunda yeni görüntüler

Terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde bugün Pençe-Kilit Operasyonu başlatıldı. Havadan ve karadan yürütülen operasyonla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı yeni görüntüler paylaştı. Öte yandan operasyonda ilk belirlemelere göre 19 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

0ad9050db2b85992d3111c8b897ac04b

"GENİŞ ÇAPLI SALDIRI HAZIRLIĞI İÇİNDE OLDUKLARI TESPİT EDİLDİ"

Gece saatlerinde Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı operasyona ilişkin yaptığı yazılı açıklamada PKK/KCK terör örgütünün geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğunun tespit edildiğini belirtti.

0d345b635a976e31d29f4e5e0bb7c1bc

BAKAN AKAR: HEPSİ ELE GEÇİRİLDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, operasyona ilişkin yaptığı açıklamada "Şu an itibarıyla planlanan hedeflerin tamamı ele geçirilmiş, çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

YENİ GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

MSB operasyona ilişkin yeni görüntüleri paylaştı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımda "Pençe-Kilit Operasyonu planlandığı gibi başarıyla devam ediyor. Gece boyunca terör hedefleri tam isabetle vurulurken Bordo Bereliler ve Komandolar da hem karadan hem de hava hücum harekâtları ile teröristlerin inlerine girdi" ifadelerine yer verildi.

OBÜSLER TERÖR HEDEFLERİNİ VURDU

Hakkari'nin sınırın sıfır noktasındaki Derecik ilçesinde de hareketlilik yaşandı. Derecik’te konuşlu 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'ndan Fırtına obüsleri ve çoklu namlulu roketatar ÇRNA ile hedefler yoğun ateş altına alındı. Hareketlilik sabaha kadar sürerken, top ve uçak sesleri Derecik ile Çukurca’dan da duyuldu.

irakin-kuzeyindeki-pkk-hedefleri-obuslerle-vuruldu_1128_dhaphoto1

19 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

MSB'den yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla dün gece başlatılan Pençe Kilit Operasyonu'nda gelinen aşamaya ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Birinci aşama hedefleri ele geçirildi. Operasyon planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Mehmetçik bölgeyi kontrol altına almaya başladı. Arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. Teröristlerin tüm barınak, sığınak ve sözde karargahları ile mağaraları ve inleri tek tek tahrip edilecek. Operasyonda ilk belirlemelere göre 19 terörist etkisiz hale getirildi. Arama-tarama sırasında yapılacak tespitlerle bu sayının artacağını değerlendiriyoruz. Operasyon sırasında 4 kahraman silah arkadaşımız yaralandı. Gerekli tüm tıbbi müdahale yapılmaktadır.

Teröristler kaçacak yerlerinin olmadığını, sona yaklaştıklarını anlamalı ve adalete teslim olmalıdır. Asil milletimizi terör belasından kurtarmakta azimli, kararlıyız."

Keşfet


En Çok Aranan Haberler