HABER

Olimpiyat madalyasını ısıran Japon belediye başkanı koronavirüse yakalandı

Japonya’da yapılan Tokyo Olimpiyatları'nda sporcunun kazandığı altın madalyayı ısırarak eleştiri oklarının hedefi olan Nagoya Belediye Başkanı Takashi Kawamura, koronavirüs yakalandı.

Olimpiyat madalyasını ısıran Japon belediye başkanı koronavirüse yakalandı

Japonya'da geçtiğimiz ay düzenlenen Tokyo Olimpiyatları'nda bir softbol oyuncusunun kazandığı altın madalyayı ısırarak salgına karşı duyarsızlık eleştirilerini üzerine çeken Nagoya Belediye Başkanı Takashi Kawamura'nın koronavirüse yakalandığı bildirildi. Sekreterine geçtiğimiz pazar günü koronavirüs teşhisi konan Kawamura'nın dün tedbir amaçlı test yaptırdığı öğrenilirken, test sonucunun pozitif çıktığı kaydedildi. Temmuz ayı başında koronavirüs aşısının 2. dozunu yaptıran Kawamura'nın herhangi bir semptom geliştirmediği açıklanırken, evinde istirahat ettiği açıklandı.

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Kawamura 4 Ağustos'ta Japon kadın softbol takımının bir üyesi olan Miu Goto tarafından ziyaret edilmiş, ikilinin poz verdiği sırada sporcunun kazandığı altın madalyayı ısıran Kawamura "saygısızlık" ve "salgına karşı duyarsızlık" ile suçlanmıştı. Japonya kamuoyunda skandal haline gelen olayın ardından Kawamura toplam 1.5 milyon yen (yaklaşık 112 bin lira) tutarındaki üç aylık maaşını iade edeceğini açıklayarak kamuoyundan özür dilemişti.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
japonya da bu virüs oyununun içinde ki başka bir ataist ülke yani abd'nin finosu,virüs ile ilgili çok büyük deneyler yapmışlardı şimdi onların virüs ile yapmış olduğu deneylerden dünyadaki bütün devletlerdeki insanlara korku sarmışlardı ve ona görede sağlık örgütleri iki metreden milletin birbirine yaklaşmaması için karar çıkartmışlardı ne oldu hepsi fos çıktı bazı insanların eli kimin cebinde belli değil,millet alın terinin ne olduğunu bile unuttu
Geri Dön