Mynet Trend

Rüyada duş almak ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada duş almak ne demek, ne anlama gelir?

İçindekiler

 • Rüyada Duş Almak
 • Rüyada Kıyafetlerle Duş Almak
 • Rüyada Tuvalette Duş Almak
 • Rüyada Soğuk Su ile Duş Almak
 • Rüyada Balkonda Duş Almak
 • Rüyada Eşle Duş Almak
 • Rüyada Küvette Duş Almak
 • Rüyada Mutfakta Duş Almak
 • Rüyada Misafirlikte Duş Almak
 • Rüyada Markette Duş Almak
 • Rüyada Mezarlıkta Duş Almak
 • Rüyada Yabancı Bir Evde Duş Almak
 • Rüyada 2 Kere Duş Almak
 • Rüyada Köpüklü Duş Almak
 • Rüyada Uçakta Duş Almak
 • Rüyada Kalabalık İçinde Duş Almak

Gündelik hayat açısından bakıldığında duş almanın son derece rahatlatıcı bir etki yarattığı söylenebilir. Peki rüyada duş almak ne demek, ne anlama gelir? Sizler için inceledik.

Duş almak, detaylı bir yıkanmadan ziyade hızlı ve pratik bir biçimde temizlenerek güne başlamak için yapılan bir eylemdir. Ayrıca güne başlarken duş almanın kişinin motivasyonuna ya da uyku mahmurluğundan kurtulmasına yardımcı etkilerde bulunduğunu da ifade etmek mümkündür. Zaman zaman rüyalarda da karşımıza çıkan duş almak ile ilgili rüya tabiri kaynaklarında da çeşitli bilgi ve tabirler yer alır. Yazımızın devamını okuyarak "Rüyada duş almak ne demek, ne anlama gelir?" gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Rüyada Duş Almak

Rüyada duş almak, rüya yorumcuları tarafından çeşitli şekillerde tabir edilir. Bu tabirler arasından en öne çıkan yorumun kurtuluş ya da şifa ile ilgili olduğunu söylemek mümkündür. Rüya tabiri kaynakları genellikle rüyasında duş aldığını gören kimselerin yaşadıkları sağlık problemlerinden kurtulacaklarını ve kısa bir zamanda şifa bulacaklarını belirtir.

Ayrıca rüyada duş almanın kötü insanlardan uzak olmak anlamına geldiği de rivayet edilir. Rüyasında duş alan bir kimsenin hayatı boyunca hileci, fesat ve yalancı kimselerin fenalıklarından muhafaza olacağı ve kendisinin de bu tür yollara herhangi bir kazanç için tenezzül etmeyeceği varsayılır. Benzer bir şekilde rüyada duş almanın günahlardan arınmak anlamına geldiği de ifade edilir.

Bunlara ek olarak rüyada duş almak, geçmişi arkada bırakmayı sembolize eder. Bu doğrultuda rüya sahibinin geçmişte yaşadığı üzücü ya da travmatik olayları kısa zamanda atlatacağı ve yeni bir başlangıç yapacağı varsayılır. Öyle ki kişinin bu uğurda hayatından bazı insanları çıkarması söz konusu olabilir.

Rüyada Kıyafetlerle Duş Almak

Rüyada kıyafetlerle duş almak, uzun süren meşakkatli bir dönemin ardından elde edilecek huzuru simgeler. Ayrıca rüya sahibinin yaptığı bir hatadan dolayı vicdan azabı çekmesi olasıdır.

Rüyada Tuvalette Duş Almak

Rüyada tuvalette duş almak, genellikle kişinin inanç bakımından kafasının karışık olacağı bir dönemin yakın olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin bu dönemde ibadetlerinden uzaklaşması muhtemeldir. Ayrıca rüya yorumcuları tuvalette duş almayı kötü bir ruh halinin alameti olarak da ele alır.

Rüyada Soğuk Su ile Duş Almak

Gerçek hayatta son derece çarpıcı bir deneyim olabilen soğuk su ile duş almak, rüya tabiri bakımından olumsuz anlamlara sahiptir. Rüyasında soğuk su ile duş alan bir kimsenin sıkıntılı durumlar içerisine düşeceği varsayılır. Bu açıdan rüya sahibinin finansal anlamda ciddi kayıplara uğraması beklenir.

Rüyada Balkonda Duş Almak

Rüyada balkonda duş almak, rüya yorumcuları tarafından iki farklı şekilde ele alınır. İlk yoruma göre balkonda duş almak, kişinin başarılı bir kariyere sahip olacağının alametidir. Dolayısıyla rüya sahibinin bahtının son derece açık olacağı varsayılır.

Diğer yoruma göre ise balkonda duş almak, bir sırrın ifşa edileceği anlamına gelir. Rüya sahibinin geçmişte yapmış olduğu bir hata ya da utandığı bir eylemin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Ancak bu sırrın ifşa edilmesinin üzerinizde beklediğiniz kadar negatif bir etki yaratmayacağını söylemek mümkündür.

Rüyada Eşle Duş Almak

Rüyada eşle duş almak genellikle hane içerisindeki olumlu atmosfere işaret eder. Öyle ki bu pozitif atmosferin evinize misafir olacak yakınlarınıza da yansıyacağı belirtilir. Rüya sahibinin aile hayatının son derece huzurlu ve muhabbete dayalı olduğu düşünülür.

Rüyada Küvette Duş Almak

Rüyasında küvette duş aldığını gören bir kimsenin yüksek bir refah düzeyi yakalaması beklenir. Dolayısıyla rüya sahibinin maddi bakımdan son derece iyi ve ayrıca sağlıklı bir ömür süreceği rivayet edilir.

Rüyada Mutfakta Duş Almak

Rüyada mutfakta duş almak daha çok kötü şansınızın tersine döneceğinin göstergesidir. Bu doğrultuda hayatınızda ters giden durumları düzeltme imkanını bulacağınızı söylemek mümkündür.

Rüyada Misafirlikte Duş Almak

Misafirlikte duş almak genellikle sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz güzel zamanlara delalet eder. Bu tür bir rüya gördüyseniz yakın bir zamanda iş hayatınızın yoğunluğundan kurtularak aileniz ve arkadaşlarınıza vakit ayırma fırsatı bulabilmeniz muhtemeldir.

Rüyada Markette Duş Almak

Rüyada markette duş aldığını gören bir kimsenin lüzumsuz harcamalar dolayısıyla maddi açıdan sıkıntılı bir dönem geçireceği varsayılır. Dolayısıyla harcamalarınızda biraz daha dikkatli davranmanız son derece faydalı olabilir.

Rüyada Mezarlıkta Duş Almak

Rüyada mezarlıkta duş almak, sıkıntılı bir imge olarak kabul edilir. Rüya sahibinin emeklerinin boşa gideceğinin yorumuna ek olarak gerek maddi gerekse de manevi problemlerle boğuşmak zorunda kalacağına dair ifadelere de rüya tabiri kaynaklarında rastlamak mümkündür.

Rüyada Yabancı Bir Evde Duş Almak

Rüyada yabancı bir evde duş almak, genel olarak kişinin yaşayacağı maddi problemlere işaret eder. Öyle ki rüya sahibinin başkalarından medet umar bir hale söz konusu olabilir.

Rüyada 2 Kere Duş Almak

Rüyada 2 kere duş almak, kişinin duyduğu büyük pişmanlıklara delalet eder. Bu tür bir rüya gören kimsenin aynı hatayı tekrar tekrar yaptığı için kendisine çok fazla yükleneceği bir ruhsal durumun içerisine düşmesi beklenir.

Rüyada Köpüklü Duş Almak

Rüyada köpüklü duş almak, hayırlı bir alamet olarak kabul edilir. Rüya sahibinin bol dua alacağı bir hayır işleyeceği düşünülür. Bunun yanı sıra kimi yorumcular rüyada alınan bol köpüklü duşun, son derece keyifli geçecek bir hayatın habercisi olduğunu ifade eder.

Rüyada Uçakta Duş Almak

Rüyada uçakta duş almanın genellikle kişinin hayalleri ile ilgili olduğuna inanılır. Rüya sahibinin ulaşılması son derece zor hayallere sahip olduğu düşünülür. Ancak beklenilenin aksine bu tür bir rüya gören kimsenin hayallerine çok kolay bir biçimde ulaşacağı varsayılır.

Rüyada Kalabalık İçinde Duş Almak

Rüyada kalabalık içinde duş almak, balkonda duş almak ile benzer bir biçimde tabir edilir. Dolayısıyla bu rüya ile ilgili iki farklı yorum yapmak mümkündür. Yorumlardan ilki rüya sahibini son derece başarılı bir kariyer beklediği şeklindedir. Diğer yoruma göre ise kişinin utandığı bir hatasının yeniden karşısına çıkması söz konusu olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön