Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Rüyada bir sürü, büyük yılan görmek ne demek?

  Rüyada yılan görmek, rüya sahibinin bir düşmanla karşı karşıya kalacağını ya da yakın çevresinden birinin ona karşı içten içe bir sinsilik beslediğini gösterir. Önce normal bir boyutta görülen fakat giderek büyüyen yılan ise ciddiye alınmayan bir sorunun sonradan çığ gibi büyüyeceğini alamet eder. Rüyada evde görülen yılan da hastalık simgesi olarak kabul edilir.

  Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Rüyada bir sürü, büyük yılan görmek ne demek?

  Rüya sahibinin henüz fark edemediği bu düşman hiç hiç beklemediği bir esnada rüya sahibini büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir. Rüyadaki yılan farklı anlamlara da gelebilir. Rüyayı gören kişinin karşısına henüz çıkmamış bir zorluğun göstergesi olabilir. Rüya sahibinin bu zorluk karşısındaki tutumunu ise rüyadaki diğer detaylar belirler. Eğer bu detaylar iç ferahlatıcı ise kişi bu zorlukların üstesinden gelebilir. Ancak rüyadaki renkler ve diğer detaylar kişinin korkuya kapılmasına neden oluyorsa kişi bu olay karşısında hezeyana uğrayabilir. Rüyadaki yılan aynı zamanda sadece bir kişiyi temsil etmeyebilir. Eğer rüya sahibinin bilinçaltında yılanla ilgili herhangi bir olay ya da çağrışım yer almıyorsa bu rüya mesajcı rüya olarak değerlendirilebilir. Gücü temsil eden bir hayvan olan yılan rüyada şahlanmış bir şekilde görülmüşse bu rüya, özellikle kişinin maddi güçlüklerin üstesinden geleceğine ya da hayatta güzel başlangıçlara adım atacağına yorumlanır. Rüyadaki yılanın hareketi, rüya sahibine karşı olan tavrı da rüyanın yorumlanabilmesi açısından belirleyicidir. Beyaz, yeşil, altın sarısı gibi renklerde bir yılan görmek hayırlara vesile anlamı taşırken, siyah, kahverengi gibi koyu renklerde yılanlar görmek kötülüğün habercisi olabilir.

  Rüyada Büyük Yılan Görmek

  Rüya sahibi eğer rüyasında büyük bir yılan ile karşı karşıyaysa gördüğü yılan düşmanının daha kuvvetli ve kendisinden daha güçlü olduğunu sembolize eder. Bu düşman kişinin genelde akrabaları hatta eşi tarafından edinebileceği düşmandır. Kişiyi ailesinden biri hiç beklemediği anda büyük bir sarsıntıya uğratabilir. Kişi bu sarsıntıdan oldukça yaralı çıkabilir. Bazen de yılanın büyük olarak görülmesi hayra işaret edebilir. Rüyadaki yılan eğer büyük ve yeşil bir yılansa rüya sahibinin gücü, kudreti sayesinde etrafındaki insanların hayatı olumlu etkilenir. Ancak eğer görülen yılan rüya sahibinden hızla uzaklaşıyorsa bu rüya, kişinin çevresindeki önemli durumlara karşı duyarsız kalacağını işaret eder. Kişi, gücü ve kudreti etrafındaki insanlara yardım etmeye yetecekken etmiyorsa bu olaydan kendisi de olumsuz şekilde etkilenebilir. Önce normal bir boyutta görülen fakat giderek büyüyen yılan, pek ciddiye alınmayan ancak daha sonrasında büyük bir tehlike doğurabilecek bir kişiyi temsil ediyor olabilir. Bu rüya bir uyarı niteliği taşır ve rüya sahibinin dikkatli olması, kendince tedbirler alması gerekebilir.

  Rüyada Yılanlar Görmek

  Rüyada görülen yılan tek değil ise bu durum korkutucu bir şekilde yorumlanabilir. Rüyayı gören kişinin düşmanlarının birden çok olduğu anlamına gelir. Rüyadaki yılanlar ne kadar fazla ise düşmanların sayısı da bununla doğru orantılı bir şekilde fazladır. Ancak bu yılanlar küçükse rüya sahibi düşmanlarının kötülüklerini tek başına göğüsleyip savurabilir fakat yılanlar büyükse bu savaş karşısında mağlup olabilir. Farklı bir yorum da kişinin birçok zorlukla karşı karşıya geleceğini, bu zorlukların kişinin hayatını aynı ada etkileyeceğini savunuyor. Kişi rüyada tek bir yılan gördükten ve başını ezdikten sonra birden fazla yılanı bir arada görüyorsa bu bitirmiş olduğu düşmanlığın tekrar başlayacağına, büyük bir kin ve nefrete delalet eder. Düşmanın bu kini, büyük bir saldırıya geçeceğinin ve öncekinden daha fazla zarar vereceğinin bir işaretidir.

  Rüyada Bir Sürü Yılan Görmek

  Rüya sahibinin hayatındaki zorlukların giderek artması sonucunda büyük sıkıntılar yaşayacağına işaret eder. Kişinin hayatındaki birden fazla alanda aynı anda farklı sorunlarla karşılaşıp baş etmesi gereken birçok olayı yaşaması anlamına da gelir. Aşk hayatında, aile hayatında, iş hayatında çevresindeki kişiler tarafından birlik olunmuş olabilir. Eğer bu yılanlarla kişi mücadele etmiş ve sonunda yılanlardan kurtulmuşsa bu yorum tam tersine dönüşür. Bu rüya sonucu kişi hayatında üst üste gelen sorunları birden aşabilir ve sonrasında temiz bir aydınlığa çıkabilir. Kişi bunları bir yardım eliyle de gerçekleştirebilir.

  Rüyada Evde Yılan Görmek

  Rüyada evde yılan görmek rüya sahibinin dost bildiği, sevdiği kişiler tarafından hayal kırıklığına uğraması anlamına gelir. Olumsuz olarak yorumlanan bu rüyada kişinin dedikodusu, çevresinde yakın gördüğü kişiler tarafından yapılıyor demektir. Özellikle rüya sahibinin yardım ettiği, merhamet gösterdiği kişiler bu olayın başrolleri olabilir. Rüyada evde görülen yılan, evdeki bir hastalığın simgesi olabilir. Aile fertlerinden birinin başına gelecek olan bir hastalığı işaret edebilir. Bu hastalık genelde küçük bir rahatsızlık olarak başlayarak sinsi bir şekilde önü alınmaz bir hale gelebilir. Kişinin dikkat etmesinde fayda vardır. Eğer zaten böyle bir durum mevcut ise yani aile fertlerinden biri ya da rüya sahibi hasta ise kısa süre içerisinde bu hastalığın evden yok olacağı ve kişinin ailesiyle birlikte eskisinden daha sağlıklı olarak hayatına devam edeceği anlamı da taşır.

  Rüyada Yatakta Yılan Görmek

  Rüyayı gören kişinin uzun süredir mücadele gösterdiği olayların sonuç vereceği anlamını taşır. Kısa zamanda işlerinin rast gideceğine ve artık rahat bir nefes alacağına işaret eden bu rüya kişinin hayatındaki dönüm noktasını başarıyla atlayacağı anlamı da taşır. Kişi bundan sonraki hayatını maddi olarak hiçbir güçlük yaşamadan devam ettirebilir. Bu rüya bir uyanış olarak da yorumlanır. Yani rüya sahibi artık çevresindeki tehlikeleri görebilir, bunun farkına varan kişi düşmanları karşısında daha temkinli adımlar atacaktır. Rüyada görülen yatak rahat ise ve burada yılan bulunuyorsa bu rüya sahibinin içinin rahat olduğu bir işin sonucunun kötü sonuçlanacağına da işaret edebilir. Rüya sahibi beklediği sonuca ulaşamayacak ve bundan sonra sıkıntılı bir süreç yaşayacaktır. Rüyayı gören kişinin tedbiri elinden bırakmaması, beklediği iş sonuçlanıncaya kadar rehavete kapılmaması gerektiği mesajı taşır. Bu rüyanın aynı zamanda olumlu yorumları da vardır. Eğer yataktaki yılan uyuyorsa bu durum kişinin düşmanını savurduğu ve etkisiz hale getirdiği anlamına gelir. Kişinin çok yakınında yer alan bu düşman artık kişiye zarar veremeyeceği ancak onunla da bağlarını koparmayacağı anlamındadır. Bu da düşmanın birinci dereceden bir akraba olduğu ihtimalini kuvvetlendirir.

  Rüyada Boğa Yılanı Görmek

  Boğa yılanı güçlü ve öldürücü bir yılan türüdür. Kişi rüyasında böyle bir yılan görmüşse ve amansız bir hastalığa sahipse bu hastalıktan kurtulabilir. Ya da hayatını oldukça olumsuz etkileyen maddi bir krizi atlatabilir. Eğer rüya sahibinin hayatında bu gibi durumlar söz konusu değilse rüya tam tersine de yorulabilir. Büyük bir maddi kriz ya da büyük bir hastalık rüya sahibinin mücadele vermesine neden olabilir. Eğer bir boğa yılanı saldırısı söz konusu ise bu durum düşmanın gücünün ancak saldırı anında fark edilmesi demektir. Yani rüya sahibi düşmanının hamlesine hazırlıksız yakalanacak ve hasarı büyük olacaktır. Düşmanı besleyen kin bir süre sonra da doğru zamanı bulmak için fırsat kollayacak ve büyük bir kayba yol açacaktır. Bu yüzden rüya sahibi düşmanının hamlelerini göz önünde bulundurarak sağlam adımlar atmalı ve bu durumu olabildiğince zararsız atlatmaya çalışmalıdır.

  Rüyada Zararsız Yılan Görmek

  Rüyada görülen yılan eğer zararsız ise rüya sahibine karşı bir saldırı yok demektir. Zararsız yılan genelde sadece kişinin korkmasına ve endişelenmesine yol açar. Ancak bu endişe ve korkunun altı boştur. Yani bu rüya, rüyayı gören kişiye göz dağı vererek korkutan birinin varlığına işaret eder. Ancak bu korku ve endişe karşısında dik durulursa korkmaya gerek kalmayacaktır. Zararsız düşman rüya sahibinin en fazla malına zarar verebilir. Bir diğer yorum ise yılanın bir güç olarak algılandığı yorumdur. Zararsız yılan görmek kişinin kısa süre içerisinde sahip olmadığı bir güce, kudrete sahip olması anlamına gelebilir. Kişi, düşmanına karşı aldığı gard sayesinde hayatta daha başarılı olma yolunda ilerler ve kısa süre içerisinde de hedefine ulaşır. Aynı zamanda hastalıkları da temsil eden zararsız yılan bir süre sonra hastalıkların son bulacağına ve en hasarsız şekilde bu günlerin biteceğine de işaret eder.

  Rüyada İnce Yılan Görmek

  Rüyadaki yılan kimi zaman rüya sahibinin iç dünyasını da yansıtan bir sembol olabilir. Rüya sahibi eğer rüyasında ince yılan görmüşse bu rüya kişinin iç dünyasındaki ufak tefek endişelerin, korkuların artık gün yüzüne çıkacağı anlamını taşır. Ya da bu endişeler karşısında büyük sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Rüya sahibi eğer ince yılanları rüyasında alt edebilmişse, bu rüyadan de endişelerini yendiği zaman büyük bir mutluluğa, huzura erişebileceği anlamını çıkartabilir. Rüyalarda görülen yılan kimi zaman hastalığa da delalet edebilir. İnce yılanlar ise genelde kişinin çok ciddiye almadığı ufak tefek rahatsızlıkların daha büyük sorunlar yaratacağının habercisi olabilir. Rüyada incelen yılanlar görmek rüya sahibinin zorlukları adım adım atlatacağına ve sonunda da aydınlığa kavuşacağına işarettir. İncelen yılanlar düşmanın giderek etkisiz hale gelmesi olarak da yorumlanabilir. Rüya sahibi yılanların yok olduğunu görüyorsa da bir daha karşılaşmamak üzere hayatındaki olumsuzluklardan kurtulabilir.

  Rüyada Zehirli Yılan Görmek

  Rüya sahibi rüyasında zehirli yılanla mücadele etmek zorunda kalıyor ya da yılan tarafından ısırılıyor ise rüyası farklı şekillerde yorumlanabilir. Kişi eğer zehre maruz kaldıysa düşmanı tarafından maddi manevi bir saldırıya uğrayacağı anlamı taşır. Kimi zaman bu saldırı fiziksel bir şekilde de olabilir. İlla düşman tarafından yapılmış bir saldırı olarak da algılanmamalıdır. Beklenmedik bir kayıp, beklenmedik feci bir kazaya da işaret edebilir. Kazada ya da kayıpta yeri dolmayacak varlıkların elden gitmesi zehri işaret eder. Düşman tarafından edinilecek bir zarar olarak da yorumlanan bu rüya haram paraya da işaret edebilir. Kişinin kazancına karışmış olan bu haram mal kısa süre içerisinde peşinde kötülükleri de getirir. Bu da kişinin beklemediği olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bir taraftan ise düşmanın henüz zarar verecek bir fırsat bulamaması ve ilk bulduğu fırsatta bu zararı verebilecek potansiyelde olması anlamı da taşır. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten sonra çevresindeki ilişkileri gözden geçirmeli, kendisini ve ailesini olabildiğince tehlikelerden uzak tutmalıdır.

  Rüyada Yılan Yuvası Görmek

  Genel olarak düşman anlamı taşıyan yılan kimi zaman bir gücü de temsil edebilir. Fakat bu rüyanın detaylarına göre farklılık gösterir. Eğer rüya sahibi yılan yuvası görmüşse rüyası, beklediği bir paranın ona ulaşamayacağı anlamını taşır. Ya da kazancının her zamankinden daha az olarak gelmesi anlamına da gelebilir. Eğer yılanı yuvasına girerken görmüş ise kendini her zamankinden daha rahat ve huzurlu hissedeceği anlamı taşır. Dini inancının gerektirdiği ibadetlere daha çok zaman ayıracağını, iç huzura kavuşacağını bildirir. Görülen yılan zaten yuvasında ise bu durum kişinin önemli bir ilişki kuracağını ve devamında da bu ilişkinin uzun yılar boyu süreceğini ifade eder. Yılan düşmanı temsil etse de yuva bu rüyanın daha hayırlı bir şekilde yorumlanmasına neden olan bir semboldür.

  Rüyada Kuyuda Yılan Görmek

  Rüyada kuyu, darlık ve zorluk anlamına gelir. Ancak yılanla birlikte görülen kuyu genelde hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyada kuyuda yılan görülüyorsa bu rüya, özellikle maddi sıkıntıların kısa sürede biteceğinin habercisi olabilir. Aynı zamanda kişinin hayal etmiş olduğu üne kavuşacağına ve kısa süre içerisinde güçlü bir pozisyona geleceğini de bildirebilir. İş hayatında attığı adımlarda genelde sıkıntı yaşayan biri bu rüyayı görmüşse bu sorunların sadece hazırlık aşamasında kalacağının, kişinin giriştiği bir iş sonucunda daha büyük kazançlar elde edeceğinin de müjdesini verir. Kuyudaki yılan zor bir zamanda kişinin kurtarıcısının olacağını gösterebilir. Rüya sahibi maddi bir darlığın içinde ise hiç beklemediği anda güçlü birinden yardım görebilir ve bu darlığın üstesinden gelebilir. Eğer kuyudaki yılan kuyunun dibinde yer alıyorsa rüya sahibinin adım adım sıfırdan başlayarak bir yerlere geleceği anlamı taşır. Eğer kuyudan çıkmaya çalışırken bir anda kuyunun dibine düşen bir yılan görülmüşse de atılan adımların yeterince kuvvetli olmadığını ya da kişinin istekleri konusunda yeterince ısrarcı davranmadığını gösterebilir.

  Rüyada Yılanın Saldırması

  Rüyada yılan tarafından saldırıya uğramak farklı anlamlara gelebilir. Ancak genellikle iyi yorumlanmaz. Rüya sahibine yılan tarafından yapılan saldırı çevresindeki bir düşmanın ona zarar verebilecek bir hamlede bulanacağı anlamına gelir. Kişiye zarar vermek isteyen yeni düşmanlarına da işaret edebilir. Rüyadaki yılan kişiyi ısırmış ya da zehrini bulaştırmışsa maddi manevi olarak bir zarar söz konusu olabilir. Aynı zamanda yılan hastalığa da delalet eder. Zehirli bir yılanın saldırması rüya sahibinin beklemediği bir anda bir hastalığının ortaya çıkması anlamına gelir. Eğer yılan kişiye saldırıyor ancak zararı dokunmuyorsa bu rüya kişinin bu rahatsızlıktan zararsız bir şekilde kurtulacağının müjdesini verir. Rüyada yılanın saldırı sırasında ölmesi ise kişinin düşmanı tarafından yapılan saldırının nafile olduğunu ve düşmanının içindeki nefretin kendine zararı dokunacağını da gösterir.

  Rüyada Kahverengi Yılan Görmek

  Rüyadaki renkler rüyanın hayırlı olup olmadığına kanaat getirilmesine yardımcı olur. Beyaz bir yılan görmek aydınlığı işaret ederken koyu renk bir yılan görmek pek iç açıcı bir yoruma neden olmaz. Rüyada yılan görmek başlı başına bir düşmanı ya da hastalığı temsil ederken koyu ve pek hoş yorumlanmayan kahverengi bir yılan görmek pek de hayırlı bir rüya olarak ele alınmaz. Kahverengi yılan gören kişi düşmanları tarafından zarara uğrayabilir ya da bir hastalıktan payını alabilir. Genelde kişinin sosyal çevresinde kendisinin dedikodusunun yapıldığına da işaret eder. Bu dedikodular rüya sahibini yıpratan söylentiler ya da planlanan kumpaslardır. Kişinin arkadaşlıklara olan güveninin azalacağına ve bununla ilgili bir tercih yapmak durumunda kalacağına işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda kahverengi genelde devlet işlerini işaret eden bir renktir. Kahverengi bir yılan görmek devlet kapısından gelecek olan bir zarar anlamına gelebilir. Rüya sahibinin eğer süren bir davası, ya da haciz işlemi varsa aleyhine sonuçlanabilir. Bir diğer kahverengi yılan yorumu da rüya sahibinin pek hayırlı olmayan ancak farkına da varmadığı bir yolculuğa çıkacağı yönündedir. Bu yolun sonunda rüya sahibi beklediğini bulamaz ya da karşılaştığı kişiler arasında kötü niyetli biri vardır, bunun için önlem alması gerekebilir.

  Rüyada Koynunda Yılan Görmek

  Rüyada yılanla olan temasın hiçbiri pek olumlu bir yoruma vesile olmaz. Kişi, düşmanın ve zorlukların temsilcisi olan yılanı koynunda görüyorsa bu durum düşmanın oldukça yakınında olduğu anlamına gelir. Yakında bulunan bu düşman fırsatını bulduğu takdirde rüya sahibine zarar verecek ve bunun sonucunda da rüya sahibinin beklemediği bir kayba uğramasına neden olacaktır. Rüya sahibi koynundaki yılana karşı bir saldırıda bulunuyor ve yılandan kurtulmayı başarıyorsa en kısa süre zarfında düşmanından bir intikam alacağı anlamı taşır. Bu intikam bir daha tekrarlanmayacak olan düşmanlığın sonunu getiren bir hamledir. Bu şekilde rüya sahibi düşmanından ya da hayatının herhangi bir alanındaki zorluktan kurtulur. Ancak eğer yılan rüya sahibinin koynuna girerek ona zarar veriyorsa da bu durum tam tersine döner ve bu savaşta kaybeden rüya sahibi olur.

  Mynet Youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler