HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Seçim ittifakı için süreç başladı! O tarihe kadar...

Adım adım 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere yaklaşılırken ittifaklarla ilgili önemli gelişmeler de olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi takviminin bugün itibarıyla başlamasıyla ittifak yaparak seçime katılma kararı alan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarını içeren ittifak protokolünün Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edilmesi sürecine de geçildi. Protokol 24 Mart'a kadar YSK'ye teslim edilecek.

Seçim ittifakı için süreç başladı! O tarihe kadar...

Tüm Türkiye'de seçim atmosferine girildi. İttifaklarla ilgili her geçen saat yeni gelişmeler yaşanırken YSK'nın da aldığı kararlar ve açıklamaları dikkatle takip ediliyor. YSK'nin, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin takvimi bugün itibarıyla işlemeye başladı.

24 MART'A KADAR YSK'YE TESLİM EDİLECEK

Takvimin ilk günüyle seçim ittifakı sürecine de geçilmiş oldu. İttifak yaparak seçime katılma kararı alan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarını içeren ittifak protokolü 24 Mart'a kadar YSK'ye teslim edilecek. (AA)

thumbs_b_c_a88300808dc5f44c6cff41e0bf77adca


Youtube

En Çok Aranan Haberler