HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | AK Parti Çukurova ilçe binasına silahlı saldırı! Bir kişi gözaltına alındı

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: Adana'daki AK Parti Çukurova ilçe binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı anına ait görüntüler ortaya çıkarken, olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, saldırı sonrası kameraların karşısına geçerek yaptığı açıklamada, saldırganın ilk ifadesinin ortaya çıktığını belirtti. Çelik, "13-14 el ateş açıp, mensubu olduğu partiyi söylemiş" diye konuştu.

Son dakika: İYİ Parti ve CHP İstanbul il binalarına yönelik silahlı saldırı haberlerinden sonra bu kez de Çukurova'daki AK Parti İlçe Binasına yönelik silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı anları kameraya yansırken, şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki ilk ifadesinde saldırıyı bilerek, isteyerek düzenlediğini söylediği belirtildi. AK Parti cephesinden de açıklamalar peş peşe geldi. İşte detaylar...

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Olay, saat 16.00 sıralarında yaşandı. AK Parti Çukurova ilçe binası önüne gelen silahlı kişi, parti binasına ateş açtı. Saldırının ardından harekete geçen polis, şüpheliyi yakaladı.

qq

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: 13-14 EL ATEŞ AÇIP, MENSUBU OLDUĞU PARTİYİ SÖYLEMİŞ

Saldırı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"13-14 el ateş açıp, mensubu olduğu partiyi söylemiş. Saldırgan 'AK Parti'ye karşıyım' deyip ateş açmış. Aldığımız ilk bilgiler AK Parti binasını hedef alarak eylemi gerçekleştirdiğini söylüyor. Ben şu partime mensubum diye bir parti ismi veriyor. O sebeple AK Parti'ye karşı olduğunu söylüyor. Bunu demesinin şu aşamada bir önemi yok. Esas olan şu, ben televizyonlardan izliyordum, AK Parti'nin bazı söylemleri üzerine eylemi gerçekleştirdim yaklaşımı var.

Bu tip saldırılar, tacizler, provokasyonlar AK Parti teşkilatlarında geri çekilme gibi bir durum yaratmaz. Seçime doğru giderken bu tür provakatif saldırılarla geri adım atmayız.

Emniyet güçlerimiz saldırganı yakalandı. İlk ifadesinde saldırgan; bilerek AK Parti'yi hedef aldığını ve bu saldırıyı bilerek, isteyerek düzenlediğini söyledi. Emniyet güçlerimize de buradan teşekkür ediyoruz. Daha güçlü bir şekilde sokak ve meydanlarda olarak vatandaşlarımızla birlikte olacağız.

Herkese şunu ifade etmek istiyoruz. Son 10 gündür özellikle uyarıyoruz. Terör örgütlerine karşı söylenmeyen ifadelerin cumhurbaşkanımıza ve partimize yönelik ifade edilmesi daha büyük provokasyondur. Bunu da bir kez daha ifade etmiş olayım.

Tüm teşkilatlarımıza buradan bir kez daha geçmiş olsun diyorum."

BAKAN BOZDAĞ: SALDIRIYI KINIYORUM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti Adana Çukurova İlçe Başkanlığı Binasına yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırı ile ilgili resen tahkikat başlatılmıştır.

Saldırıyı gerçekleştiren şahıs gözaltına alınmış olup soruşturma titizlikle yürütülmektedir."

'BU SALDIRIYI LANETLİYORUZ'

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, "İlçe binamıza bir kişi tarafından 12 el ateş edildiği bilgisini aldık. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Bir kişinin gözaltına alındığı bilgisini aldık. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Tüm teşkilatımıza, partimize geçmiş olsun" dedi. Saldırı sırasında binada kimsenin olmadığı öğrenilirken, soruşturma sürüyor.

ww

KANDEMİR: "TÜM TEŞKİLATIMIZA GEÇMİŞ OLSUN"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Çukurova ilçe binamıza yapılan silahlı saldırıyı kınıyoruz. Suçlunun en kısa sürede bulunacağına inanıyoruz. Tüm teşkilatımıza geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

jhgk

En Çok Aranan Haberler