HABER

SON DAKİKA: AK Partili isim canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı! "Bir düşüş yaşadık ama..."

Son dakika haberi: Türkiye'de 2023'te yapılması beklenen seçimlerle ilgili anket sonuçları gelmeye devam ediyor. Son anket sonucu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen tarafından açıklandı. Şen daha önce partilerinin oy oranını yüzde 36 olarak açıklamıştı. İşte AK Parti'nin yaptırdığı son anketteki oy oranı...

SON DAKİKA: AK Partili isim canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı! "Bir düşüş yaşadık ama..."

Son dakika: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen A haber'de yayınlanan Sebep-Sonuç programında Melih Altınok'un sorularını yanıtladı. Daha önce de anket sonucuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şen, AK Parti'nin elindeki son anket sonucunu da paylaştı. Şen bir önceki açıklamasında AK Parti'nin oy oranını yüzde 36 olarak duyurmuştu.

thumbs_b_c_0e21f182fff002a60935fbe13df29e2d

İşte sözlerine, "Biraz düşüş yaşadık" ifadeleriyle başlayan Şen'in son açıklamaları:

Şimdi yüzde 40'a doğru yaklaşıyoruz. 40'ı geçecek ondan eminim. Bizim analizlerimiz yüzde 45'i hatta yüzde 46'yı gösteriyor. Tabii bizim hükümet olarak gerekenleri yapmamız lazım. Bunların başında enflasyonu dizginlemek geliyor.

ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞA VURGU

Vatandaşımız bunların sebebini biliyor. Koronavirüs ekonomileri vurdu. Bu bizi de etkiledi. Biz her şeyi enerjiyle yapıyoruz. Kömürün, doğal gazın fiyatı yükseldi. Bunlar 2 kattan 10 kata kadar artış gösterdi. Bunların dünya ekonomisine haliyle ülkeler ekonomisine yansımaması imkansız. Vatandaşımız bunun sebebini biliyor. Biz kendi ödevimizi yaparsak seçmen bize destek veriyor. Ve biz bu gelişmeleri seçimden önce halledeceğiz diyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri de enflasyon düşecek. Biz verdiğimiz sözleri tutarız.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler