HABER

SON DAKİKA | Bursa'da Zafer Plaza'da bir iş yerinde göçük! Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan açıklama

Son dakika: Bursa'daki Zafer Plaza'da bir iş yerinin tavanı çöktü. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Şu anda can kaybı ve yaralı bilgisi yok. Gerekli müdahale ekiplerimiz tarafından yapılıyor" diye konuştu ve enkaz altında kalan kimse olmadığı bilgisini paylaştı. Öte yandan olayla ilgili Bursa Valiliği ve alışveriş merkezi yönetiminden de açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: Bursa'nın en büyük alışveriş merkezlerinden Zafer Plaza'da bir iş yerinin tavanı çöktü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken o sırada mağazada bulunan vatandaşlar panik içerisinde kendilerini mağaza dışına attı. Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Şu anda can kaybı ve yaralı bilgisi yok" diye konuştu ve enkaz altında kalan kimse olmadığı bilgisini paylaştı.İşte son dakika haberinin detayları...

7

PANİK İÇERİSİNDE KENDİLERİNİ DIŞARI ATTILAR

Edinilen bilgiye göre, Zafer Plaza'nın güney kısmındaki ünlü giyim mağazasında yaşanan tavan çökmesi sonucunda alışveriş merkezini bir anda toz bulutu kapladı. O sırada mağazada ve alışveriş merkezi içerisinde bulunan vatandaşlar panik içerisinde kendilerini mağaza dışına attı.

8

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, 112, AFAD ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekibi sevk edildi.

9

ALİNUR AKTAŞ: ENKAZ ALTINDA KALAN KİMSE YOK

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş olayla ilgili olarak şunları ifade etti:

"Şu anda can kaybı ve yaralı bilgisi yok. Gerekli müdahale ekiplerimiz tarafından yapılıyor. Tavandaki çökmeden kaynaklı bir sıkıntı. Bir komple yıkım söz konusu falan değil sadece üst kısımda yapılan bir çalışma bu yıkımı etkiliyor. Bütün ekiplerimiz şu anda orada."

Aktaş son yaptığı açıklamada enkaz altında kimsenin kalmadığını, olayda ölen yada yaralanan vatandaşın bulunmadığını duyurdu.

bursada-avmdeki-magazanin-tavani-coktu-enkazda-arama-yapiliyor-ek-fotograflar_9641_dhaphoto1

BURSA VALİSİ: BÖLGEDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Bursa Valisi Yakup Canbolat da yaptığı açıklamada, "Çökme AVM’nin ikinci katındaki bir mağazanın asma katında meydana geldi. Bölgede gerekli çalışmalar devam ediyor. İlk belirlemelere göre enkaz altında kalan kimsenin olmadığını düşünüyoruz. AFAD ve itfaiye ekipleri bölgede. Her ihtimali değerlendiriyoruz. Enkaz kaldırma çalışmaları tedbirli bir şekilde sürüyor. Bölgede gerekli önlemler alındı. Şu an için can kaybı veya yaralı söz konusu değil" diye konuştu.

bursada-avmdeki-magazanin-tavani-coktu-enkazda-arama-yapiliyor-ek-fotograflar_9641_dhaphoto6

"OLAYDA HERHANGİ BİR CAN KAYBI VEYA YARALANMA YOK"

Mağazanın bulunduğu alışveriş merkezi yönetiminden de açıklama yapıldı. Olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Zafer Plaza AVM'de öğle saatlerinde bir mağazamızın tavanında alçıpan çökmesi yaşanmıştır. Olay sonrası itfaiye, sağlık, AFAD ekipleri ve emniyet güçleri hızlıca olay yerine intikal ederek gerekli tüm tedbirleri almıştır. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma söz konusu değildir. AVM'miz tedbir amaçlı kısa bir süre ziyaretçilerimize kapatılmıştır ve AVM içinde bulunanlar tahliye edilmiştir. Şu saat itibarıyla AVM'miz normal çalışma sürecine dönmüştür. Olayın sebebiyle ilgili detaylı incelemeler başlatılmıştır."

"ÇÖKMENİN MEYDANA GELDİĞİ YER AVM'NİN EN BÜYÜK MAĞAZALARINDAN BİRİ"

DHA muhabiri Muammer Ertan ise "Şu anda AVM tamamen tahliye edildi. Her ihtimale karşı AFAD’a bağlı ekipler arama kurtarma köpekleri ile çalışmalar yapıyor. Enkazın boyutunu şu anda içeride olmadığımız için bilemiyoruz ancak çökmenin meydana geldi yer AVM’deki en büyük mağazalardan bir tanesi" diye konuştu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler