HABER

SON DAKİKA: New York'ta metroya saldırı! Gaz maskeli katil aranıyor: 'Bir sonraki hedefi...'

Son dakika haberi: ABD'nin New York kentinde metroda bir saldırgan silahlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda 8 kişi vurularak olmak üzere, 16 kişi yaralandı. Bölgede patlayıcıların da bulunduğu ifade edildi. Metro hattı komple kapatıldı. Olayın Brooklyn'de gerçekleştiği de gelen bilgiler arasında. Eylemin trafiğin yoğun olduğu zamanda yapıldığı ortaya çıktı. Görgü tanıklarının ifadesi ise kan dondurdu. İşte New York'ta yaşananlar...

ABD'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. ABD'nin New York şehrinde metroda gerçekleşen silahlı saldırıda 16 kişi yaralandı. Metro hattında patlayıcılar da bulundu. Brooklyn metro istasyonunda ateş açıldı. Olay yerinden ilk fotoğraflar da geldi.

Eylemi gerçekleştiren saldırganın kafasında gaz maskesi olduğu eylemi gerçekleştirdikten sonra başka bir istasyonu hedef aldığı da gelen bilgiler arasında.

cscs

8 KİŞİ VURULDU!

New York İtfaiye Departmanı Sözcüsü Amanda Farinacci, New York’taki metro saldırısında yaralı sayısının 16’ya yükseldiğini açıklayarak, 8’inin silahla vurularak yaralandığını aktardı.

fefe

İLK FOTOĞRAFLAR GELDİ

ABD'deki saldırıdan ilk fotoğraflar da geldi. Metro hattında yangın çıkarıldığı iddia edildi. Patlayıcıların da bulunduğu belirtilen metro istasyonundan dumanlar yükseldiği bildirildi.

SALDIRGANIN YÜZÜNDE GAZ MASKESİ VARDI!

Görgü tanıkları saldırganın yüzünde gaz maskesi olduğunu söyledi. Gaz maskeli saldırgan istasyonda rastgele ateş edip kaçtı ve henüz yakalanamadı. Saldırganın bir sonraki hedefinin başka bir istasyon olduğu ifade edildi.

image

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın New York’ta düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin bilgilendirildiğini belirtti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Psaki, “Başkan Biden, New York metrosundakji silahlı saldırıyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Beyaz Saray'ın kıdemli personeli, gerektiğinde yardım sunmak için Belediye Başkanı Adams ve Polis Komiseri Sewell ile temas halinde” dedi. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler