HABER

Son Dakika: Ömer Çelik'ten ABD'ye sert sözler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Müttefiklik ilişkilerine taban tabana zıt olan ABD açıklaması utanç verici." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Ömer Çelik'ten ABD'ye sert sözler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ABD'nin skandal Gara açıklaması için açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadan paylaşım yapan Çelik, "PKK’ya silah verirken adresini bilenler, PKK katliam yaptığı zaman adresini kaybediyorlar. PKK’nın her hareketini avuçlarının içi gibi bilenler, PKK vatandaşlarımızı öldürdüğü zaman katilin adını koymamak için gayret sarfediyorlar. Bu tavır terörle mücadele değil teröre destektir. NATO müttefiki Türkiye'nin hadiseye dair yaptığı açıklamaya rağmen ABD Dışişleri'nin ne tür bir doğrulama beklediği çok ağır bir soru işaretidir. Müttefiklik ilişkilerine taban tabana zıt olan bu açıklama utanç verici bir yaklaşımdır. Türkiye, terör örgütü PKK ve tüm kolları ile amansız bir mücadele içerisindedir ve müttefiklerinden ilkeli bir destek beklemektedir! PKK terör örgütünü net şekilde lanetlemeyenlerin terörle mücadeleden bahsetmesi sözkonusu olamaz." dedi.

ABD'NİN AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanlığı, Gara katliamıyla ilgili "Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


Geri Dön