KADIN

Son zamanların en trend erkek saç modelleri!

Son zamanların en trend erkek saç modelleri!

Erkekler yeri geldiğinde kadınlardan daha tarz olabiliyor.


Popüler modeller

Aynı saç modelini yıllardır kullanmaktan sıkıldınız mı? Bu yılın en popüler erkek saç modelleri arasından yüz şeklinize en uygun olanını seçip saç stilinizi değiştirmeniz mümkün. Birbirinden farklı erkek saç modelini erkeklerin beğenisine sunan saç tasarımcıları bu yıl, erkeklerin sempatik ve seksi yönlerini ortaya çıkaran saç modellerini tasarlamaktadır.

Eğer kemikli ve belirgin bir yüz hattına sahipseniz, saçınızın yan kısımlarını üst ve ön saçlara göre daha kısa kestirip yan ve arka saçları hafif arkaya doğru taradıktan sonra üst ve öndeki saçlarınızı elinizle arkaya doğru hafif şekilde karıştırarak dağıtabilirsiniz. Böylelikle yılın favori saç modeli olarak görünen doğal görünümlü saç modelini uygulamış olursunuz. Yüz hatlarınız yuvarlak ise, saçlarınızı yarım parmak uzatarak sağdan sola doğru gelişi güzel tarayarak bırakabilirsiniz, burada yapmanız gereken önemli ayrıntı ise saçlarınızı tamamen yatırmamanızdır. Sadece üst üste gelecek şekilde sağ tarafa doğru yığmanız gerekmektedir.

Bu yılın öne çıkan bir diğer saç modeli ise yanların oldukça kısa kesilmesinden sonra saç önlerinin ve üstlerinin 1 parmak uzunluğundaki boyda kullanılması ve ardından arkaya doğru bombeli bir şekilde taranarak sabitlenmesinden oluşmaktadır.


Günlük modeller

Erkekler genelde iş koşuşturması ve yoğun geçen okul günlerinde saçları ile ilgilenemezler. Bu nedenle evden çıkarken saçlarına şekil verip tüm gün dağılmaması için jöle türü şekil vericilerle saçlarının dağılmasını önlemeye çalışırlar. Bu durumda günlük erkek saç modelleri arasından kendiniz için en uygun modeli seçerek tüm gün rahat edebilirsiniz.

Günlük erkek saç modelleri arasından, bu yılın saç modeli olarak lanse edilen dağınık görünümlü saç modelini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı duş sonrası elinize alacağınız az miktarda jöle ya da benzeri ürünler yardımı ile saçınıza dağıtın ve karıştırın, size oldukça sempatik bir hava katacağından emin olabilirsiniz. Eğer ben karışık saçla rahat edemem derseniz saçlarınızın yanlarını kısaltarak üstleri daha uzun tutun ve arkaya doğru hafif kabartarak tarayıp sabitleyin, severek kullanacaksınız.

Ayrıca günlük olarak saçlarınızın karizmatik ve seksi bir görünüm oluşturmasını istiyorsanız yan saçlarınızı biraz uzun kalacak şekilde kestirip arkaya doğru tararken, önleri daha uzun tutup sağdan sola doğru ayırıp birazda hava katıp, hafif bombeli bir şekilde tarayıp, jöle ile dağılmasını engelleyebilirsiniz.


Uzun boylu erkekler için

Uzun boylu erkekler saç modelleri konusunda oldukça şanslıdır çünkü kısa boylu erkekler gibi boylarını sadece uzun gösterecek saç modellerini seçmek zorunda değildirler.

Bu yıl saç modelleri arasında kısa modellerin yerini uzun saç modelleri almaktadır. Arkaya ve yana taranan uzun saçlar öne çıkarken bir diğer model olan dağınık saç modeli de oldukça ilgi görmektedir. Yanların oldukça kısa kesildiği modellerde üst ve ön saçlar uzun tutularak arkaya doğru taranıp sabitlemeden doğal bir şekilde bırakılmalıdır.

Uzun boylu erkekler için kulak hizasına kadar uzanan saçlar, ister dalgalı ister kıvırcık olsun, fazla model seçeneğine sahiptir. Öncelikle yılın öne çıkan saç modelleri arasından yüzünüz için en uygun olanını seçmelisiniz. Uzun boylu erkekler için önerebileceğimiz model, yanların kısa tutulup, sağdan ve soldan getirilen saçların ortada birleştirilip, yukarıya doğru dikleştirilmesinden oluşmaktadır.


Orta boylu erkekler için

Orta boylu bir erkekseniz, seçeceğiniz saç modeli sayesinde daha uzun görünebilir ya da boyunuzdan memnun olmanız halinde sizi kısa göstermeyecek bir saç modelini tercih edebilirsiniz. Peki, orta boylu erkekler için saç modelleri nelerdir?

Öncelikle olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız orta boydaki saç modellerini tercih etmelisiniz. Yaklaşık yarım parmaktan uzun bir şekilde saçlarınızı kestirdikten sonra saçlarınızın ön ve üst kısımlarını karıştırarak havaya doğru bir jöle yardımı ile sabitleyebilirsiniz. Böylelikle hem çok moda bir saç modelini tercih etmiş olacak hem de olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaksınız. Boyunuzdan memnun iseniz sizi kısa gösterebilecek saç modellerinden uzak durmalısınız. Bu modeller saçların ortadan ayrılarak yatırılması ve arkaya doğru taranarak yatırılmasıdır.

Yanlış modellerden uzak durduktan sonra sizler için en uygun olan saç modellerinden biri, yanların hafif arkaya doğru tarandığı, ön ve üst saçların havalandırılarak, sağdan sola doğru tarandığı ve çok yapıştırmadan hafif yüksek bir şekilde sabitlenmesinden oluşan saç modelidir. Orta boylu erkekler için bir diğer saç modeli ise yanların çok kısa kesildikten sonra üst ve ön saçların uzun bırakılıp arkaya doğru hafif bir fön yardımı ile kabartılarak dağıtılmasından oluşan saç modelidir.


Kısa boylu erkekler için

Eğer kısa boylu bir erkekseniz, saç modelinizi seçerken iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz. Yanlış bir seçim yapacağınız saç modeli sayesinde kısa olan boyunuz olduğundan daha kısa bir halde görülebilir. Sizin ihtiyacınız olan saç modeli, boyunuzu daha kısa göstermeyecek hatta olduğunuzdan uzun görünmenizi sağlayacak olan saç modelleridir. Peki, kısa boylu erkekler için saç modelleri hangileridir ve hangi saç modelleri sizi olduğunuzdan uzun gösterir?

Saçları ortadan ayırıp yanlara sabitlemek ya da çok kısa kestirmek kısa boylu erkeklerin saçları ile ilgili yaptığı en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü çok kısa kesilmiş ve ortadan ayrılan saçlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Bu saç modellerinden kaçınmanız gerektiğini söyledikten sonra hangi saç modellerinin sizin için uygun olduğuna geçebiliriz. Saçlarınızın sizi olduğunuzdan uzun göstermesini istiyorsanız öncelikle saçlarınızı en az yarım parmak kadar uzun kestirmelisiniz.

Bu yılın saç modelleri arasında bir hayli tutulan dağınık saç modelini siz de kendinizde uygulayabilirsiniz. Bu saç modelini uygulamak için yanları hafif arkaya doğru tarayıp, önleri ve üst kısımları ise eline alacağınız az miktardaki bir jöle ve benzeri malzemeler yardımı ile saçlara gelişigüzel karıştırarak sürmelisiniz.


Kıvırcık saçlı erkekler için

Kıvırcık saç, taranması ve şekil almasının yanı sıra ara boylarda olduğu zaman kullanılması oldukça zor olan bir saç tipidir. Uzun yıllardır havaya dikilen saç modellerini uygulayamamış olmak sizi üzmesin, bu yıl kıvırcık saçlı erkeklerin yılı. Çünkü hem dağınık hem de doğal halinde bırakılan saç modelleri çok moda. Erkek kıvırcık saç modelleri yüzünüzü daha sempatik ve çekici hale getirecek olan modellerden oluşmaktadır. Bu nedenle artık dakikalarca saçlarınıza şekil vermek için ayna karşısında vakit kaybetmenize gerek kalmayacak.

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz, saç kesiminiz diğer saçlara göre daha zordur, bu nedenle doğru kuaförü bulduktan sonra hep aynı kişiye kestirmenizde fayda vardır. Kıvırcık saçlarda bu yıl kesim yapılırken yanların kısaltılmaması ve üst kısımdaki saçlarla aynı boyda olması daha kolay şekil vermeniz için gerekli olacaktır. Saçlarınız kulak hizasını geçen bir boyda ise saçınıza şekil vermeniz çok daha kolay olacaktır. Duşunuzu aldıktan sonra saçlarınızı tarayıp hafif bir şekilde karıştırın, öndeki saçlarınız alnınıza düşerken yan saçlarınızı özgür bırakın, tıpkı alna düşen saçlar gibi onlar da aşağıya doğru dökülsünler, kısaca saçlarınızı doğal haline bırakın ve kabarmaması için jöle uygulayın.

Bu yıl tüm erkek saç modellerinde doğallık ön planda olduğu için siz de saçlarınızı çok fazla sabitleyip hareketlendirmeyin. Bırakın kıvır kıvır olan saçlarınız istediği gibi aşağıya doğru özgürce aksın, emin olun ki olduğunuzdan çok daha seksi ve sempatik görüneceksiniz.


Dalgalı saçlı erkekler için

Eğer dalgalı saçlara sahipseniz, bu yıl sizin yılınız olacak diyebiliriz! Birçok kadın erkekte dalgalı saç modelini çok romantik bulur ve bunun farkında olan saç tasarımcıları dalgalı saçlara sahip olan erkekler için birbirinden farklı modeller yaratarak saçlarınıza doğru şekilleri vermenizde yardımcı olmaktadır.

Öncelikle saçınızı ya uzun ya da kısa tutmalısınız. Çünkü dalgalı saç ara boyda olduğu zaman zor şekil alır ve onları belli bir şekilde tutmakta oldukça zorlanırsınız. Erkek dalgalı saç modellerinde öne çıkan modellerin başında dağınık şekilde taranmış dalgalı saç modelleri gelmektedir. Bu saç şekli, erkeklerin karizmatik bir havaya bürünmesine neden olur ve fazlaca tercih edilir. Bebeksi bir yüze sahip, dalgalı saçlı erkekler için, öne doğru taranan ve alından aşağıya dökülen saç modelleri ayrıca seksi bir duruş sağlamaktadır.

Çok hafif dalgalı saçlara sahip olan erkeklerdenseniz eğer, işiniz hiç de zor değil! Hemen hemen her modeli rahatça uygulayabileceğiniz saçlarınızın yanlarını kısaltarak önlerini hafif bir şekilde arkaya tarayıp oldukça cazibeli bir saç modeline kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın yanlarını kısaltmak istemiyorsanız yanları tamamen arkaya doğru tarayıp bir jöle ya da sprey yardımı ile arkaya doğru sabitleyebilirsiniz. Ben klasik modellerden vazgeçemiyorum diyorsanız da yandan ayrılan ve arkalara doğru hafif karıştırılarak taranan saç modellerini tercih edebilirsiniz.


ERKEKLERDE YÜZE UYGUN SAÇ MODELİ NASIL BELİRLENİR?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön