HABER

Suudi Arabistan'dan umre kararı

Suudi Arabistan yönetimi, 10 Ekim'den itibaren, sadece 2 doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlara umre ve ibadet izni verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan'dan umre kararı

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ekim'den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet etme izninin, sadece ülkede kabul edilen Kovid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı tutulacağını belirtti.

Açıklamada, umre, ibadet ya da ziyaret için izin almış ancak 2 doz aşısını yaptırmamış kişilerin, izinlerinin iptal olmaması için 2. dozu izin tarihinden 48 saat önce olması gerektiği ifade edildi.

Bakanlık, Kovid-19'la ilgili alınan tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin, salgının seyrindeki gelişmelere göre Halk Sağlığı Kurumu tarafından sürekli değerlendirmeye tabi tutulduğunu aktardı.

NE OLMUŞTU?

Suudi Arabistan ağustos ayında Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurmuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
İSLAMİYETTE UMRE FİYE BİR ŞEY YOKTUR BOŞUNA PARALARINIZI ARAPLARA KAPTIRMAYINN HAÇC VARDIR O KADAR
kral aç kaldı galiba
Şu araplara verilmiş en büyük nimet bir İslamdır iki petroldür, ve ne yazık ki İslamın onlara verdiği ne zenginliği nede dini yerine getiriyorlar. Ama sorsan asıl Müslüman bunlar türküler Müslüman değildir.
Geri Dön