KADIN

Temmuz 2014 aylık burç yorumları

Temmuz ayı burç yorumlarınızı okudunuz mu?

Temmuz 2014 aylık burç yorumları

KOÇ

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür geri hareketi 7 Temmuz tarihinde, gölgeli günler de hesaba katıldığında sonlanmış olacaktır. Bu da demek oluyor ki, Haziran başı itibariyle beklemeye aldığımız bir takım girişimleri, iş veya eğitimle alakalı konuları, seyahatleri yürürlüğe koyabiliriz. Bu rahatlama zihinsel anlamda daha akılcı düşünmeyi ve yarım kalmış işleri yürürlüğe koyabilmeyi sağlar.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda özellikle ikili ilişkiler ve mesleki konular önem arz ediyor. İkili ilişkilerde gerilim hali söz konusu olabilir, ortaklaşa bilinç içerisinde hareket edilmelidir. Mesleki konularda ise sorumlulukların farkında olmak gerekmektedir.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Ev, aile ile ilgili konular üzerinde değerlendirmede bulunma şeklinde gerçekleşebilir. Kimileri yaz tatili dolayısıyla yazlık evlerine gidebilir, rahat ettikleri ortamlara çekilebilir. Evin içerisinde birlik ve beraberlik olgusu söz konusudur.

16 Temmuz tarihinde olumlu bir enerji devreye giriyor. Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Jüpiter Aslan burcu geçişi, sizler için aşk hayatıyla ilgili konularda verimlilik anlamında olumludur. Mali ortaklıklar, hisseli paralar konusunda ise en olumlu devre Ocak - Nisan 2015 dönemidir. Aşk hayatıyla ilgili adım atmak veya yenilik düşünüyorsak, bunun ortaklaşa alınması gerekmektedir. Çünkü bu dönem bireysel egonun yükselişidir, kararları verirken ortaklık önemlidir.

23 Temmuz tarihinde Güneş aşk evinizde parlayacak, ardından 27 Ağustos'ta Yeniay doğacaktır. Koçlar için bu dönem aşkta yeni birini getirebilir, atak davranabilir, kendini ifade edebilir. Eğlence hayatı, yaşamın güzellikleri, aşkla sarmaş dolaş olma anlamında bu yeni ay çok olumludur.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda, yani güçlü olduğu alanda söz sahibi olmaya başlayacaktır. Bu dönemde ipleri ve kontrolü ele alıyoruz. Mali konular üzerinde kontrollü ve güçlü olmayı sağlayan, sezgilerin güçlü olduğu, aktif bir zaman dilimidir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: İlişkide her iki tarafın da akıllıca düşünerek, dürüst bir şekilde konuşmalarında fayda var. Ancak bu şekilde ilişkide dengeler yerine oturur ve gelişim sağlanır. 4 Temmuz tarihinde beraberliği zorlayan, anlaşmazlığa yol açan sert bir görünüm oluşacak. Bütün değerlerinizi hassasiyetle koruma altına alacaksınız. İlkelerinize uymayan bir kişiyle anlaşmanız mümkün değil. Bu sert duruşunuz karşı cinsle aranızda sorun oluşturur. Sert ve itici bulunabilirsiniz.

7-13 Temmuz haftası: İlişki anlamında olumlu enerjilerle haftaya başlayacağız. Özellikle ciddi ve uzun süreli ilişkiler kurulabilir. Sağlam temelli olanlar güçlenir. İleriye yönelik kararlar alınır. Kısa süreli olup, flört ilişkilerine pek önem verilmeyecektir. Bu yönde arkadaşlıklardan ziyade evliliğe dönüşebilecek beraberlikler önemsenecektir.

14-20 Temmuz haftası: Bu haftaki enerjiler oldukça etkileyici. Bir yanıyla ilişkilerde aktif olmak isterken aslında bir taraftan da uyumdan yanayız. Hani şu istemem yan cebime koy misali. Evlilik, doğru bir insan çıktığında tabii ki istediğimiz bir şey. Ancak bu zamanda oldukça zor diye düşünüyoruz. Evli olanlar ise, sorunlarını bazen tartışarak çözmeye çalışsalar da, biliyorlar ki başka biriyle olsalardı farklı bir şey olmayacaktı. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek. Ağustos 2015 dek sürecek. Bir yanıyla gelişim, büyüme, verimlilik, keşif dönemi olan bu süreçte özel biri olduğumuzu ve bizimle olmanın karşı cins için şans anlamına geldiğini düşüneceğiz. Zevkli olan her şeyi denemek, görmek, yaşamaktan yana olacağız.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek ve aşk hayatınızla ilgili konularda olumlu gelişmelere, zevkli paylaşımlara işaret olacak. Hem kendinizi güçlü bir şekilde ifade edeceksiniz hem de karşı cins üzerinde etkiniz yüksek olacak. Çocuklarınızla ilişkiniz güçlenecek veya onlarla olan bağlantınız olumlu yönde gelişecektir. 24 Temmuz tarihinde yeni tanışmalar ve oldukça etkileyici karşılaşmalar gerçekleşir. Aşk hayatımızın merkez sahnesinde yer alır. 27 Temmuz tarihinde Yeniay-Aslan burcunda gerçekleşecek. Bu da son derece olumlu bir enerjidir. Aşk hayatımızla ilgili konularda alınan kararların, gelişmelerin işaretçisidir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sonlanmış bulunuyor. Böylece çalışma hayatınızla ilgili konularda başvuru, görüşmeler, işlerinizi yoluna koymanız, gayet akıllıca planlamalar yapmanız mümkün. Ortaklık işlerinde de her iki taraf bir araya gelerek görüşebilir. İş güvenliği ve şartları üzerinde durulur.

7-13 Temmuz haftası: Dolunay 12 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. İş hayatımızda sorumluluklar belirgin bir şekilde artar. İşimize önem vermemizi gerektiren ciddiyet ve disiplin yorucu gelebilir. Bir yanıyla ailevi hayatımıza önem vereceğiz, diğer taraftan görevlerimizi ihmal etmeyeceğiz.

14-20 Temmuz haftası: İş ilişkilerinde duyarlılık ön planda olacaktır. İşe gitmek istemeyiz veya bazı insanlara kırgınızdır evde dinlenmek isteriz. Kendimize göre değerlendirmede bulunuruz, yanlış anlarız veya hata yapabiliriz. Özellikle ortaklaşa çalışıyorsak, uyumsuz davranabiliriz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda duygusal düşünmeyi bir yana bırakıp, güçlü bir şekilde işinize, sorumluluklarınıza sarılın. Çünkü bu sizi geliştirecek ve güçlendirecektir. Tam tersi bir durum gelgitler arasında yanlış kararlar vermenize sebep olur. Hayata güçlü yanıt vermenin yolu, kendinizin ve hedefinizin farkına varmaktan geçiyor. 25 Temmuz tarihinde yenilikleri hayatınıza uyarlamanız ve değişime kucak açmanız için, gereksiz meseleleri aşırı duyarlılık altında ele almamak lazım. Çünkü hem iş hem mali anlamda kriz yaşanmasına sebep olur.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Venüs 18 Temmuz tarihine kadar Yengeç burcunda. Mali konularda evimiz ve ailemizle ilgili gereksinimlerimiz, kişisel ihtiyaçlarımız üzerinde duracağız. Ev-emlak-geleceğin güvence altına alınması gibi hususlar üzerinde duracağız.

7-13 Temmuz haftası: Maddi konular üzerinde dikkatlice duracağız. İş ortaklıklarımızı sağlamlaştıracağız. Genel olarak bu haftadan mali anlamda yararlanacak kişiler, birlik ve beraberlik içinde olan aileler, hesabını bilen kişiler ve dayanışma içinde olan iş ortaklarıdır.

14-20 Temmuz haftası: Maddi konularda kendi huzurumuz ve ihtiyaçlarımızı öne alarak düşüneceğiz. Kendimizi huzursuz hissettiğimizde daha fazla para harcayabiliriz. 18 Temmuz tarihinde kazanç evimizle ilgili konularda etkili olacak Venüs-Yengeç burcu geçişi, mali konularda ailenin ihtiyaçlarını göre kendinizi ayarlamanız gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca bir mülkün, bir paranın pay edilmesi gibi konuları gündeme taşıyor.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihinde maddi konularda çok dikkatli ve gerçekçi bir şekilde bütçenizi gözden geçiriniz. Ne fazla hayalci ne gereğinden çok özverili davranarak mali konularda kendinizi zor durumda bırakmayınız. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu ortaklıkların ve ortaklaşa kazanç konularının tekrar derinlikli ele alınması ve güçlendirilmesi anlamında önem taşıyor. Sorunlu ortaklıklar bir testten geçecek. Sağlam olanlar kuvvetlenecektir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-9-10-13-14-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler: 5-6-11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 20

Yeniay: 17-18-19
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 4-5-6-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


BOĞA

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Temmuz ayının ilk etkili enerjisi, Merkür geri hareketinin 7 Temmuz'da sonlanması olacaktır. Böylelikle Haziran'dan beri mali konularda bizi durdurucu bir hareket anlamında girişimde bulunmadığımız meseleleri düzenleyici, durgunluk yaşanan meseleleri ele almakta rahatlatıcı bir etkidir. Girişimlerde hakkımız olanı isteme anlamında daha rahatız. Bütçe yeniden tasarlanır. Durdurucu faktörler çok etkili olmayacaktır. İki ayrı alandan iş teklifi ve para gelebilir. Yolculuklar için bir miktar para harcanabilir.

12 Temmuz tarihinde burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak dolunay meydana gelmektedir. Özellikle yurt dışı ile alakalı meseleler, yolculuklar, iş girişimleri anlamında, ailevi meseleler üzerinde sorumlulukları hatırlatıcı bir dolunaydır. Bu dolunayda gerilimden ziyade öndeki rotaya bakılmalıdır. Akışa ayak uydurulmalı ve karamsar düşünmekten uzaklaşılmalıdır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor. Böylece birkaç hafta önceki meseleler tekrar gözden geçirilir. Yakın çevre ilişkilerinde etkili bir geçiştir. Aile ziyareti, uzun süredir görüşülemeyen dostlar, ev ziyaretinde bulunmak, farklı ortamlarda aileyle temas etme yönünde bu geçiş son derece kıymetlidir.

16 Temmuz tarihinde, Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu enerji olumlu bir tesirdedir, ailenin büyümesi, evin genişlemesi, yuva içinde dirlik ve düzenin sağlanması, egonun yükselişi mevcuttur. Bir yuva kuruluyorsa, partnerle anlaşılıp anlaşılmadığına bakılmalıdır. Acele kararlar verilmemelidir.

23 Temmuz tarihinde, yuva alanında Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. Ardından 27 Temmuz tarihinde yeni ay oluşacak. Yuva alanında bir canlanma, hareketlenme ve aktif olma hali vardır. Kimle beraber yaşıyorsak bu kişilerle aramızda sahip olma arzusu ev içinde fazlasıyla etkilidir. Ancak dışa karşı biraz esnek olarak, sakin bir şekilde akışına bırakırsak, önümüzdeki 1 yıl içerisinde ev sahibi olabiliriz. Özellikle Ocak - Nisan 2015'deki resme biraz daha bakmak gerekir.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Aylardır Mars'ın sakin ol diyen sesiyle yavaşlamıştık, bu dönemde ikili ilişkilerde hakim partnerlik ve baskı söz konusudur. İş ortaklıkları, partnerle olan ilişkide karşı tarafın kriterlerini ve baskın kimliğini gözden geçireceğiz. Belirsizlikler ortadan kalkacak, net olarak resmi göreceğiz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Daha önceki meseleleri şimdi hem akıllıca hem de sağlamlık ilkesi içinde değerlendireceğiz. Sağlıklı ve gelişen bir ilişkiden yanayız. Ancak her bildiğimizin de doğru olduğunu düşünerek hiç kimse üzerinde baskı kuramayız. 4 Temmuz tarihinde kendimizi baskın şekilde ifade etmeye çalışabiliriz. Bu da çevremizle olan ilişkimizde sıkıntılı durumlara yol açabilir.

7-13 Temmuz haftası: 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Aşk evimizin yöneticisi olduğundan hem mantıklı bir şekilde aşkı ele alacağız. Ancak çoğunlukla hassas ve duygusal yönden etkilenmeye açığız. Aşkta kafaca anlaşmak kadar bizim için duygular çok daha önemli olacak. Güvendiğimiz ilişkimizi sürdüreceğiz. Karşımıza yeni birisi çıktığında onu hem duyarlı bir şekilde dinleyeceğiz hem de kafamıza uyup uymadığına bakacağız. Geçtiğimiz aylarda aramız bozulan kişiyle tekrar bir araya gelip konuşabiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Jüpiter, Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Evimizi, ailemizi büyütme, eğitime ev içinde özel önem verme, sanatla alakalı bir ofis açma, ev içinde kendimizi geliştirme, aile içinde takdir görme, büyük bir aileye sahip olma, aileye destek olma, onları bir çatı altında toplama gibi birçok etkileri olacaktır. Ancak bunları canı gönülden yapmalısınız. 19 Temmuz tarihinde çocuklarımız, yakınlarımızla bir araya gelmek, hasret gidermek isteyeceğiz. Bu amaçla kısa yolculuklar yapabiliriz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde aşkta hem güven hem de sağlamlık olgularını gözden geçireceğiz. İlişkimizde iletişim ne durumda, biz bu beraberlikte nelere değer veriyoruz neleri ciddiye alıyoruz? Nasıl konuşuyoruz, neler düşünüyoruz? Fikirlerimiz birbirinden farklı oluşunun bize bir katkısı var mı yoksa tartışmalara zemin hazırlayıcı bir durum mu. İşte gerçekçi bir şekilde bunlara bakmak, tespitlerde bulunmak lazım. Açıklık ve dürüstlük çok önemli. 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Ev ve ailevi konularda kendi isteklerimize önem vereceğiz. 26 Temmuz tarihinde ilişki evimizde etkili olacak Mars-Akrep geçişinde, ilişkimizde partnerin baskın eğilimi, hakimiyeti elinde bulundurmak isteyişi problemlere yol açabilir. Bu durum ilişki için çok önemli bir test zamanıdır. Güçlü olan beraberliklerde ortak hedefler belirlenir. Problemli olanlarda ise, ayrılığa neden olabilir. 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatımızla ilgili yeni kararların gelişimlerin simgesidir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin sona erişi, parasal kazanç getirici işlere yönelmemizi sağlayacak. Çalışma hayatında ortaklaşa yapılacak işler üzerinde durabiliriz. 4 Temmuz tarihinde iş görüşmelerinde kendimize bir hayli güveneceğiz. Fikirlerimizi, isteklerimizi öne sürerek kabulünü bekleyeceğiz. Becerikliyiz, kendimizi ispat etmekten yanayız. Dikkat çekebiliriz ve isteklerimizi kabul ettirebiliriz. Bu bazıları için yeni bir işe başlamak anlamına gelir.

7-13 Temmuz haftası: İş hayatınızla ilgili konularda farklı seçenekleri göz önüne almakta yarar var. Eğer sizi tatmin etmeyen bir görevde çalışıyorsanız, araştırmalarda bulunabilirsiniz. Bu hafta iş ilişkilerine önem verelim. Ortaklaşa çalışmalar kazandırıcı olabilir. Ayrıca işimizle ilgili yeniliklere de açık olalım. Farklı neler yapabiliriz onları gözden geçirelim. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, işimizle ilgili konularda ciddi ve büyümeye dönük düşünmemiz gerektiğini gösteriyor. Merkür-Yengeç burcunda 13 Temmuz tarihinde seyrine başlayacak. Hem eski işlerimize ağırlık verelim hem internet üzerinde hızlı ve aktif olmaya çalışalım hem de çevremizle olan bağımızı güçlü tutalım.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Eşimiz bir yakınımızla ortak iş düşünebilir, belli bir dönem eğitmenlik yapabiliriz, yuva açmak, yemek işine girmek, çocuk bakımı gibi alanlara yönelmek, bir dergide yazılar yazmak, internet üzerinde bir site açmak gibi alanlarla ilgilenebilir veya çalışabiliriz. Eşimizin işlerine yardımcı olabiliriz veya ortak bir iş düşünebiliriz. Ancak ortaklıklarda kişisel görüş farklılığımızı da mutlaka göz önüne alalım.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihinde hedefimize ulaşma, gerçekleştirme yönünde yaratıcı enerjimiz ve gücümüz gayet yerinde olacak. Neyi hayal ediyorsak ona göre kendimizi yönlendireceğiz. 25 Temmuz tarihinde biraz engelle karşılaşırız. Biz isteklerimizi ifade ederiz. Ancak beklenmedik sürprizler nedeniyle gerilim duyabiliriz.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle maddi konularda düşündüklerimizi hızlı biçimde uygulayabiliriz. Hesap kitap kafamız hızlı biçimde çalışır. Çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde dururuz. Ek kazanç konuları üzerinde düşüneceğiz.

7-13 Temmuz haftası: Merkür-Yengeç burcu seyri 13 Temmuz tarihinde başlıyor. Mali konularda bu hafta bir hayli yoğun enerjiler var. Hem iletişimde bulunacağız hem de kazandırıcı olan işlere yöneleceğiz. Ek kazançlar yine önemini koruyor. Mevcut işimizi sürdürürken farklı işlere de el atarak para kazanabiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde finansal konularda girişimci ve kendimizi güvence altına alacağımız şekilde düşüneceğiz. Sözgelimi yetenekli olduğumuz konularda bazı kişilerle bir araya gelebiliriz. Mistik çalışmalar, şifa ve sanatsal alanlar, aileye dönük iş ve yatırımlar da bunlara dahildir. Ancak bunlar çok fazla gelir getirir mi diye piyasanın durumuna göre bakmak lazım. Ek bir gelir olarak düşünürseniz tabii ki olabilir.

21-27 Temmuz haftası: Maddi konularda bu hafta hem güvence anlamında düşüneceğiz hem de dış dünyada güçlü insanlarla irtibatta bulunarak, kazanç elde edeceğimiz girişimlere yöneleceğiz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-11-12-15-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 1-7-8-13-14-27-28
Aşkta En Şanslı Günler: 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23

Yeniay: 19-20-21
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 6-7-8-9
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


İKİZLER

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Yönetici gezegeniniz için geri hareket 7 Temmuz'da bitecek ve derin bir nefes alacağız. Çünkü bu geri hareket sizler için zorlayıcı olmuştu. Bekledik, durduk, olayları gözden geçirdik. 1-13 Temmuz arasında, Haziran'da yapamadıklarımıza tekrar bakarak belki uygulama fırsatı bulabiliriz. Daha hızlı ilerleyeceğiz, kararları daha çabuk alacağız.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay mali konular üzerinde bir hayli etkilidir. Öncelikle de çalışma hayatıyla ilgili meseleleri vurgulayacaktır. İş hayatıyla ilgili konularda, alacak verecek meselelerinde, güvende hissedip hissetmediğimiz konusunda soru işaretleri varsa, bu dolunayda bunun göstergeleri ortaya çıkacaktır. Karamsar düşünmeden, aklımız başımızda dolunayın ışığıyla resme bir bakacağız.

13 Temmuz tarihinde yöneticiniz Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu da maddi konularda kendimizi güvence altına alma anlamında önem taşımaktadır. Sınırlarımızın farkında olarak yeniden düzenlemeler yapabileceğiz.

16 Temmuz tarihinde, Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu da aktif İkizler için harekete geçme ve kendini gösterme, yakın çevre üzerinde hakim olma, ifade gücünün yükselişidir. Yeni çevreye girme arzusu ortaya çıkarır. Yeni bir girişimle ilgili konularda, çok abartmadan getiri ve götürü hesabına bakmak gerekmektedir. Ocak - Nisan 2015 tarihlerine kadar sakin ve ağırbaşlı olmakta fayda vardır.

23 Temmuz tarihinde Güneş burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacaktır. Ardından 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda yeni ay oluşacaktır. Çevre ilişkileri, bilgi ve tecrübeyi gösterme, eğitim anlamında olumlu enerjiler vardır.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Aralık ayından beri aşk hayatıyla ilgili konularda Mars ileri geri hareket yapmıştı. İş ilişkilerinde ve sağlık konularında dikkatli, akıllıca, diretmeden davranmak gerekmektedir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle hem kendimizi gayet güçlü bir şekilde ifade edeceğiz hem de aşk hayatımızla ilgili konularda olumlu bir haftaya adım atacağız. İlerisi adına düşünebiliriz, ortaklaşa hareket edebiliriz, ikna kabiliyetimizle karşı cins üzerinde etkili olabiliriz.

7-13 Temmuz haftası: Sürpriz aşklar, keyifli tanışmaların görüleceği bir haftaya adım atıyoruz. Gayet hoş, hızlı başlayan, kafamıza uyan arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Bir arkadaşlık çok ciddi boyutlara ulaşabilir. Aşkta gayet keyifli bir haftaya adım atmaktasınız.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta ortaklaşa hareket etmek ve birlikte gelişmek arzusunda olacağız. Uyum içinde olmak bizim için önemli olacak. İlişki insanın bir başka kişiyle ortak hedefler belirlemesidir diye düşüneceğiz. Aşkın meyvesi çocuktur diye içimizden geçireceğiz. Bu isteklerimizi veya düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana davranacağız. Jüpiter-Aslan burcu seyri 16 Temmuz tarihinde başlıyor. Ağustos 2015 dek sürecek. Çevremiz genişleyecek. Bilgileneceğiz, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edeceğiz. İlgi uyandırmayı seveceğiz. Sanatsal alanda birçok insanla bağlantımız olacak. Alkışlanmak isteyeceğiz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Kendimizi eğitim, yakın çevre, bilgilenme, yolculuklar, tatil, gezmek görmek yönünde deneyimlere bırakacağız. Eğlenmek, yeni insanlar tanımak isteyeceğiz. 24 Temmuz tarihi farklı yerler görmek, özgür olmak, değişik bir şeyler yapmak için biçilmiş kaftan bir gün. Ancak bütçemize göre hareket etmeyi de bilelim olur mu? 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, çevremiz üzerindeki etkinliğimizin yükselişi, aşka kapılarımızı ardına kadar açma isteğimizi işaret ediyor.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta yaratıcı becerilerimizi gayet rahatlıkla ifade edebiliriz. Sanatla alakalı konularda, ortaklaşa projelerde başarılı sonuçlar alabiliriz. Çeşitli kişilerle bir araya gelerek yeni bir girişim veya organizasyon için konuşmalar yapabiliriz. Finansal açıdan gerekenleri tespit etmeye çalışırız.

7-13 Temmuz haftası: Kişisel ilişkilerin girişimlerimiz yönünde önemi bir hayli fazla. Ne kadar çok insanla internet veya farklı ortamlarda paylaşımda bulunuyorsak, bunların bizim işimize getirisi olacaktır. Bu hafta maddi konular çok daha önemli olacak. İşimizi değerlendirme ölçümüzde para en önemli kriterimiz haline geliyor.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde mesleği sanat, güzellik, estetikle alakalı olanlar yeni bir proje için ileriye dönük karar verebilirler. Çalışanlar için bu tarih, zevk alınan işi icra etmenin, bir kutlamanın, bir serginin, insanlarla bir araya gelmenin işaretçisi olabilir. Bazılarınız için şifa ve sezgiye dayalı işlerin göstergesidir.

21-27 Temmuz haftası: 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Çalışma hayatımızı yakından ilgilendiren bu geçişte, bir yandan hızlı ve aktif biçimde işlerimizi yapmak isteyeceğiz. Ancak diğer taraftan iş ilişkilerimize dikkat etmemiz lazım. Enerjimiz çok güçlü ancak biz bunu nasıl ortaya koyacağız. Birileriyle tartışıp, baskıcı mı davranacağız yoksa tüm enerjimizi belli bir alana odaklayarak gelişmeye mi ağırlık vereceğiz. Ben ikincisini tercih etmenizden yanayım. Tabii ki sağlığınıza da özen göstermeniz yerinde olur.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Maddi konular üzerinde 4 Temmuz tarihinde hem yapmak istediğimiz işler için gerekli miktarı saptamak hem de alacak-borç konuları üzerinde duracağız. Genelde bir proje için para gerekiyorsa, dikkatli şekilde durumu incelemekte yarar var. Para konusunda çok baskın ve kendi istediğimizin almak taraflısı olacağız. Ancak başkaları da kendi bildiklerini okuyacaklardır. Bu tarihte finansal konularda temkinli olmakta yarar var.

7-13 Temmuz haftası: Finansal anlamda önemli bir haftaya adım atıyoruz. Gelirimizi yükseltecek işlere daha çok ağırlık vereceğiz. Sosyal çevremizle bağlantılarımız ek kazançlar anlamında fırsat getiricidir. Serbest iş yapanlar açısından bu hafta daha olumlu. Maaşlı çalışanlar pek tatmin olmayabilir. Dolunay 12 Temmuz tarihinde oluşacak. Mali konularda ciddi anlamda düşüneceğiz. Ödemeler biraz sıkıştırabilir. Ailemizin ihtiyaçları önceliğimiz olacaktır. Merkür-Yengeç burcunda seyrine başladığında parasal konularda hem hızlı bir şekilde çareler arayacağız hem de çok duyarlı olacağız. Biraz parasız kalsak duygusallaşacağız.

14-20 Temmuz haftası: Maddi konularda bu hafta elinize bir miktar para geçebilir. Daha önce yaptığınız bir iş için ödemede bulunurlar. Eğer bir iş teklifi gelirse, 19 Temmuz tarihinde yapılacak işler için ön ödeme mutlaka alınız. Herkese güvenmeyiniz!

21-27 Temmuz haftası: Maddi konularda bu hafta hem güvencemizi düşünerek akıllıca hareket etmek lazım hem de güçlü kişilerle olan parasal ilişkilere önem vermek. Çünkü ancak böylece bütçemizin dengeleri sarsılmaz. Bir de gelir ile gider arasındaki dengenin sarsılmasına izin vermeyelim. 24 Temmuz tarihinde kazanç elde edebileceğimiz fırsatlarla karşılaşacağız. 25 Temmuz tarihinde farklı ve sıra dışı işlerden kazanç elde edebiliriz. Sosyal hayatımızdaki ilişkilere çok önem verelim. Çünkü bunlar bize para getiricidir. 25 Temmuz tarihinde hem iş hem mali konular üzerinde titizlikle duracağız. İşlerimize odaklanacağız ve para getirici işlere yöneleceğiz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-5-6-13-14-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler: 2-3-9-10-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 24-25

Yeniay: 21-22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 9-10-11
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


YENGEÇ

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür geri hareketi gölgeli günleri de dahil olmak üzere 7 Temmuz tarihinde sonlanmış olacaktır. Böylece Haziran ayından beri iç dünyaya çekilerek düşündüklerinize daha farklı bir pencereden bakabilirsiniz. Tam rahatlama ise 13 Temmuz'dan sonra gerçekleşecektir. Problemler hala var, ama en azından durmadan aynı meseleler ayıklanmayacaktır.

12 Temmuz tarihinde, karşıt burç Oğlak'ta bir dolunay meydana gelmektedir. Genellikle bu dolunay zamanlarında partnerin baskıları ile karşılaşıyorduk. İlişkide bir takım problemler varsa, bazı meselelerin bu dolunayda öne çıktığını görürüz. İlişkinin niteliği ve kalitesi çok önemlidir. Problemler varsa, partnerin baskın kimliğini hissedebiliriz, biraz karamsar davranabilir, yer yer melankolik tavırları olabilir. Bu dolunayla problemleri net bir şekilde görmüş olacağız.

13 Temmuz tarihinde Merkür burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Böylece geri hareket esnasında Merkür burcumuzda seyredeceği için bizim kriterlerimize uygun bir şekilde zihnimizi belirli bir alana odaklayarak düşünebileceğiz.

16 Temmuz tarihinde, Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Yengeçler için mali konular üzerinde tecrübeleri, bilgileri ve yetenekleri belirli bir alanda göstererek para kazanma anlamında önemlidir. Yolculuklar, seyahatler anlamında etkilidir. Aşk hayatıyla ilgili konularda Satürn'ün bir baskısı söz konusudur. Aşkta seçimleri yaparken dikkatli olmakta fayda vardır.

23 Temmuz tarihinde Güneş kazanç evinde seyrine başlıyor ve ardından 27 Temmuz tarihinde yine bu alanda yeni ay doğuyor. Bu yeni ayla birlikte üçlü bir kuvvetle kazanç anlamındaki konulara odaklanmış oluruz. Bu odaklanmada da kuvvetimiz yerindedir. Kendimizi ifade etme anlamında kuvvet kazandırmış olmaktadır. Yengeçler açısından bu üçlü geçişi gayet olumlu bulmaktayım. Çok kibirli davranılmaması gerekmektedir.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Doğal olarak güçlü bir enerjidir. Aşkta tutkular devreye giriyor, liderliğimiz önemli hale geliyor. Aşkta yılın en güçlü dönemi olarak değerlendiriyorum

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz aydan bu yaşanan gelişmeleri şimdi bir daha ele alacağız. Yine duyarlı düşünebiliriz. Ancak şimdi bir konuya sürekli takılmayacağız, önümüze bakacağız. Ailevi konularda yaşanan problemleri, iki yönlü şekilde ele alalım. Sadece bir taraf değil, herkesin kendi şapkasını önüne koyarak düşünmesi yararlı olur. 4 Temmuz tarihinde lütfen ilişkilerde dikkatli olunuz. Her iki kişi de, birbirine baskı uygulamaya, otoritesini kabul ettirmeye çalışabilir. Bu pek de iyi sonuç vermez.

7-13 Temmuz haftası: 8 Temmuz tarihindeki görününüm değer ölçülerimize göre ilişkimizi verimli hale getirme arzumuzu işaret ediyor. Ancak bizim düşüncelerimiz ön planda olacağından karşı taraf bunu kabul eder mi diye düşünmemiz lazım. Nitekim 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, partnerimizle aramızdaki düşünce ve duygu farklılığının sorun çıkartabileceğini gösteriyor.

14-20 Temmuz haftası: Bu hafta bir hayli yoğun enerjiler var. 14 Temmuz tarihinde ilişkilerde hem aktif taraf hem de huzur için taviz veren kişi olabilirsiniz. Her ikisi de aslında ev içinde sorun yaratıcıdır. İlerisi adına ilişkinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelisiniz.
18 Temmuz tarihinde Venüs burcunuzda ilerleyecek. Hem uyumlu hem de sevdiklerinize düşkün olacaksınız. Değerlerinizi koruma altına alacaksınız. Duyarlı yanlarınız ilişkilerde daha fazla ortaya çıkacak. 19 Temmuz tarihinde, duyarlı olduğunuz konularda aileniz veya partnerinizin nazik olmayan davranışları sizi rahatsız edebilir. Oysaki huzur en fazla ihtiyacınız olan olgudur.

21-27 Temmuz haftası:22 Temmuz tarihi çok önemli. Çünkü çiftler arasında bir güç savaşına yol açabilir. Bir taraf aşırı hassas, duyarlı tepkilerde bulunmaya müsaittir. Diğer taraf ne emmeye gelir ne gömmeye. Baskı kurar ve bu baskı sonucu sinirler bir hayli gerilir. 24 Temmuz tarihi bu baskıyı azaltıcıdır. Ayrıca romantik paylaşımların da işaretçisidir. 25 Temmuz tarihi gayet olumludur. Birbirinizle konuşarak, anlaşmazlıkları giderirsiniz. Ortak bütünlüğünüze önem verirsiniz. 26 Temmuz tarihi Mars-Akrep geçişinde aşk hayatınızla ilgili konularda gücünüz yükselir. Egemen taraf olmayı başarırsınız. Bir yandan aşkı delice arzular, isteklerinizi elde edersiniz. Diğer taraftan cinsel arzularınız, tutkularınız ilişkide vazgeçilmeniz olmanızı sağlar. Tabii ki ayarınızı bilirseniz iyi olacaktır.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihinde otoritelerle yapılacak iş sözleşme görüşmeleri veya iş başvurularında gerilim yüksek olabilir. Bizim taleplerimiz, diğer kişiler tarafından kabul görmeyebilir. İş ortaklıklarında da dikkatli olmak gerekiyor.

7-13 Temmuz haftası: İş konularında bu hafta zorlayabilecek görünümler var. Duyarlılığınız, değer ölçüleriniz ve sizin işinizi ele alış biçiminiz başkaları tarafından hoş görülmez. Atak olmanız gerekirken, duyarlı düşünürseniz hem geri kalabilirsiniz hem de çok verimli işler çıkartamazsınız. Sizi böylesine yormakta olan özel konuları işinize taşımayınız.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihi iş konularını kendi içinizde şöyle bir gözden geçireceksiniz. Ancak hem gerginsiniz hem de idare etmeye çalışıyorsunuz. Yoğunluk, iş ilişkileri veya gelişim yönünde tatmin etmeyen şartlar sizi rahatsız ediyordur. Bu durum bazen evdeki ilişkileri bile etkileyebilir. Moralinizi yüksek tutmanız ve sıkıntılarınızı paylaşmanız yerinde olur. Bu tarih, bazılarınız için bir proje üzerinde çalışmanız anlamına gelir. Bu çok önemli bir iş olup, çok da dikkatli yapılması gerekir.

21-27 Temmuz haftası: 25 Temmuz tarihinde iş hayatında sinirlerinizi kontrol etmenin ve duyarlılığınızı da belli ölçülerde ayarlamanın zamanıdır. Değişimlere, yeniliklere adapte olmak için çok akıllıca düşünmek, bilinçli olmak gerekiyor.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Mali konularda da, 4 Temmuz tarihi önemli. Yeni işe girecekler, iş ortaklığında bulunacaklar, yasal davaları olanlar, miras gibi konuların bölüşümü, nafaka hususlarında anlaşmazlıklar yaşanabilir.

7-13 Temmuz haftası: Maddi konularda 8 Temmuz tarihindeki görünüm kendinizi güvene alma, buna göre düzenlemelerde bulunma yönünde önem taşıyor. Desteklenmek ihtiyacımız yoğun. Tek başımıza bütçenin düzenlenmesi veya sıkıntıların üstesinden gelmek kolay değil. Hafta boyunca parasal harcamalarda ölçüyü kaçırmamak lazım.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde kazanç evinizde seyrine başlayacak Jüpiter, Ağustos 2015 tarihine kadar parasal konularda büyüme, gelişme, bilgilenme, keşfetme yönünde etkilidir. Bu süreçte para harcamayı, kazanmayı bir hayli seversiniz. Özgür bir şekilde kazanmak istersiniz. Paranızı bir güç aracı olarak görürsünüz. Haydan gelip huya gitmemesi için tabii ki uygun şekilde değerlendirmenizde yarar vardır. Bir de tevazu sahibi olmak, kibirli hareketlerden kaçınmak gerekir.

21-27 Temmuz haftası:22 Temmuz tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Güneş, mali konuları odak noktamız haline getiriyor. Yeteneklerimizi güçlü bir şekilde ifade ederek, kazanç elde etmek isteyeceğiz. Takdir ve tercih edilmekten yana olacağız. Bizim ne kadar önemli özelliklere sahip olduğumuzu bilmelerinden yanayız. 24 Temmuz tarihinde mali konularda girişimde bulunarak para kazanabiliriz. 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, mali konularda verilen güçlü kararların işaretçisidir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-7-8-15-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 5-6-11-12-17-18
Aşkta En Şanslı Günler: 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 1-27-28

Yeniay: 24-25-26
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 11-12-13
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


ASLAN

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Temmuz ayında ilk etkili enerji, Merkür gölgeli günleriyle birlikte 7 Temmuz tarihinde geri hareketini sonlandırmış olacak. Sonlandırması demek, ileriye dönük hedefler anlamında Haziran ayından bu yana bizi durduran ve bekleten dönemin bitmesi demektir. Zihinsel anlamda bir mesele üzerinde odaklanarak kendimizi nasıl güvence altına alabileceğimizi tekrar gözden geçireceğiz. Ayrıca daha aktif hareket edebileceğiz, yolculuklar ve seyahatler de bu anlamda etkilidir.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda iş hayatı ve çalışma ortamındaki meseleler, işin sağlamlığı, duygusal anlamda bizi baskı altına alan konular ve ailevi olgular etkilidir. Yer yer biraz karamsar düşünebiliriz. Bazı insanlarla anlaşmakta güçlük çekebiliriz. Sağlıkla ilgili yapılması gerekenler varsa onlar halledilmelidir. Gerilimden, baskılardan kaçınmalıyız.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi konular, ilişkiler veya iş hayatı gözden geçirilecektir. Biraz duygusallaşıp hassas hale gelmek mümkündür. Kendimizi geri çekebiliriz. Fakat bunlar çok yorucu değildir, zamanla akacaktır. Çünkü Temmuz ortasından sonra enerjiniz çok güçlü hale gelecektir.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda parlamaya başlayacaktır. Ağustos 2015 tarihine kadar etkili konumda olacaktır. Bu enerji özellikle kişisel anlamdaki kararlarınızı kendinize güvenerek vermenizde etkilidir. Yolculuk, iletişim, eğitim, gelişim anlamındaki meselelerde güvenli olanı tercih etmeniz faydalıdır. Özellikle Ocak - Nisan 2015 tarihinde Jüpiter'in lütfunu daha olumlu hissedeceksiniz.

23 Temmuz tarihinde de Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. Ardından 27 Temmuz tarihinde yeni ay burcunuzda oluşuyor. Kişisel girişimler, kendinizi ifade etme, zenginlikleri yerine koyma, yetenekleri ortaya çıkarma anlamında işten eğitim hayatına kadar önemli konularda güven duygunu arttıracaktır.

26 Temmuz tarihinde ise Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Bu tarihten sonra yapılmak istenenler ve kararlarda kontrol gücü yüksek olacaktır. Bir takım problemler varsa, bu problemleri de net görebileceğiz. Temmuz ayının özellikle ortası itibariyle oldukça olumlu olduğunu düşünüyorum.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Sosyal hayatımız canlanıyor. Merkür geri hareketinin bitişiyle hem çevremizle irtibatımız artacak hem de yeni arkadaşlıklar kurabileceğiz. Düşüncelerimizi ifade etmemiz kolaylaşacak. 4 Temmuz tarihinde hassas olduğumuz, pek kimsenin bilmediği meseleler yüzünden canımız sıkılabilir. Dışarıda aktif, neşeli görünmeye, konuşmaya çalışırız fakat içimizde bizi üzen, rahatsız eden durumları kendi başımıza çözmeye çalışırız. Bu da pek kolay olmaz.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihi aktif bir gün. Kafamıza göre hareket edebileceğiz. Değişiklik hoşumuza gidecek. Dostlarla birlikte olmak, yazışmak, söyleşmek, sohbet etmek, dışarı çıkmak bütün bunlar güzel bir günü işaret ediyor. Eğer ilişkimizde problemler varsa kendi içimizde gözlemde bulunmalı, ancak çok da duyarlı düşünülmemeli. Herkesin kişiliği farklı ve kimsenin kimseyi değiştirmesi kolay değildir. 13 Temmuz tarihi gayet olumlu. Hem sosyal ilişkilerimiz hem de biraz önce sözünü ettiğim kişisel farklılıkları kabullenmemiz kolay olacak. Yeni bir arkadaşlık, kısa süreli bir yakınlaşma bu tarihte gerçekleşir.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde burcunuzda ilerleyecek Jüpiter, 2015 Ağustos tarihine kadar etkili olacak. 12 yıllık bir Zodyak turunu tamamlayarak tekrar burcunuzu ziyaret etmesi tabii ki olumludur. Gelişmek, büyümek, dış dünyada kendini ifade etmek, parlak yönlerinizi öne sürmek isteyen Aslanlar için hoş duruyor. Ancak Satürn-Akrep burcu seyrini unutmayalım. Aile sorumluluklarımızı da ihmal etmeyin. Finansal konulardaki kararları, yuvanıza ait meseleleri birlik ve beraberlik içinde almayı unutmayın.

21-27 Temmuz haftası:22 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş, sizler için gayet olumludur. Hem kişisel anlamda özgüven duygunuz yüksektir hem de dış dünyada kendinizi olumlu şekilde ifade edebilirsiniz. Işıl ışıl parlarsınız. Bunu birçok insan fark eder.24 Temmuz tarihi gayet olumlu. Hayat size altın sarısı renginde gülümsüyor. 25 Temmuz tarihinde lütfen bir şeyleri kafanıza takıp, kendini kendinizi engellemeyin. Yenilikçi düşünün ve önünüze bakın. Yoksa gereksiz yere zamanı harcamış olursunuz. Girişimci olun, değişikliklere hazırım diyerek kendinizi motive edin. 27 Temmuz tarihinde Yeniay burcunuzda oluşacak. Bu ikili ilişkilerde sizi destekleyici, fiziksel ve ruhsal anlamda güçlendiricidir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle hedeflerimizi ortaya koyabiliriz. Geçtiğimiz aydan bu yana olan durumları şimdi hızlıca gözden geçirerek karar verebiliriz. 4 Temmuz tarihinde iş hayatımız veya farklı konularda gerilim yükselir. Her şeyi dert ediniriz. Sustukça daha fazla dolarız. Olumlu düşünmeyiz. Eğer çalışma hayatımızda bir sorun varsa, bir de bugün birileri üzerimize gelirse durum pek hoş olmaz.

7-13 Temmuz haftası: Yeni işler, farklı uğraşılar, sosyal faaliyetlerin getireceği artılar hafta başında etkili. Ancak bunlar ilerisi adına bizi tatmin edici olmaz. Birileriyle konuşuruz, bir takım projelerden, işlerden söz ederiz. Bunlar şimdilik lafta kalabilir. 8 Temmuz tarihinde sert bir görünüm var. Dışa karşı güçlü gibi duruyoruz ancak kendimizi pek güvende hissetmeyiz. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, iş konularında hem çok duyarlı hem de üzerimizdeki baskının yüksek olduğunu işaret ediyor. Çalışma hayatımız bizi tatmin edici gelmeyebilir. İş sorunları olan Aslanların duygusallığı bir yana bırakıp ciddi anlamda düşünmelerinde yarar var.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda kendi içinize çekilerek duruma bir bakacaksınız. Bir yandan uyumlu davranmaya ancak diğer taraftan hassasiyetinizi gizlemeye, örtmeye çalışmak kolay değil. Arzu etmediğiniz şartlar, ilişkiler ve durumlar sizi ruhsal anlamda yorabilir. Gizli sıkıntılarınızı kimse bilmez ama siz birilerini idare etmekten yorulursunuz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde iki görünüm var. Birincisi kendinize dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Çünkü bir yandan bir takım meseleleri içinize atıp çözmeye çalışıyorsunuz diğer yandan en ufak insanlarla anlaşmazlığa düşüyorsunuz. Sürekli güvende miyim, yoksa sağlığıma bir şey mi olacak diye kendi kendinizi stres altına sokuyorsunuz. Oysaki aynı gün Güneş burcunuzda ilerleyecek. Şimdi fiziksel ve ruhsal anlamda kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Tatile çıkınız, farklı yerlere gidiniz, insanlarla beraber olunuz. Bu hava değişikliği iş ve özel hayatınızı verimli bir şekilde düzenlemenizi sağlar. Yolculuklar için en iyi tarih 24 Temmuz. Yeniay, 27 Temmuzda burcunuzda oluşacak. Bu da sizi güçlendirici aktiviteler için karar almanızı sağlar.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişi, maddi konularda aktif olmamızı sağlayacak. Şimdi daha akıllıca düşünebileceğiz. Hızlı bir şekilde parasal meseleleri halletmeye çalışacağız.

7-13 Temmuz haftası:13 Temmuz tarihinde kazanç evimizin yöneticisi Merkür-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Mali konularda mantıklı, çözümcü düşünmemiz gerekiyor. Kendimizi geriye çekerek veya aşırı duyarlı düşünerek sorunları çözemeyiz. Hesap yapmalı, incelemede bulunmalı ve mali konularda aklımız başımızda hareket etmeliyiz.

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihi gerek işinizden elde ettiğiniz gelir gerekse ortaklaşa kazançlar anlamında önem taşıyor. Hesaplarınızı tekrar bir gözden geçirmekte yarar var. Bir yandan akıllıca düşünmek lazım diğer taraftan parayla alakalı konularda duygusallığı bir yana bırakarak gerçekçi olmak gerekiyor. Nasıl bir dağılım, bölüşüm veya planlama düşünüyorsanız, mutlaka uzman kişilere danışmakta yarar var.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde mali konularda beklenmedik harcamalar veya bir takım sıkıntılar nedeniyle stres oluşabilir. Aynı gün burcunuzda ilerleyecek Güneş, tüm sıkıntıları bir yana koyarak kendinize itina göstermeniz gerektiğini hatırlatacak. Hafta içinde evet stresli görünümler epey fazla. Ancak olumlu geçişler var. Demek oluyor ki, artık eskiyi, geçmişi bir yana bırakmak ve akıllıca kendimize bir yol çizmek gerekiyor. Sağlık çok önemli. Bunu asla ihmal etmeyiniz lütfen. Hiç kimse için, kendinizden vazgeçmeyiniz. Mars, 26 Temmuz tarihinde ev, aile ve yerleşim yerinizle ilgili konularda çok güçlü kararların, dönüşümlerin işaretçisidir. Artık yeni bir sayfa açılacak. Başka bir yere taşınabilirsiniz. Evinizi satabilirsiniz. Bir mirası paylaşabilirsiniz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-5-6-9-10-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler: 7-8-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler: 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 2-3-29-30

Yeniay: 1-2-26-27-28-29
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


BAŞAK

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Yöneticiniz Merkür'ün geri hareketi gölgeli günleri de dahil olmak üzere 7 Temmuz tarihinde sona erecek ve düz seyirle ilerleyecektir. Bu mesleki konular üzerinde hem Haziran ayından bu yana olan gelişmeleri farklı bir bakış açısıyla ele alma, o tarihlerde karar verilmediyse bunların önünün açılması yönünden de önemlidir. Daha akıllıca bilinçli bir şekilde ilerleyebileceğiz. Karşımıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatlara 7-13 Temmuz tarihleri arasında bakabiliriz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda dolunay oluşacaktır. Aşk evimizle ilgili konularda ve ileriye doğru dönük hedefler anlamında bu dolunay gözüküyor. Burada aslında bir yanıyla da mali konular bir hayli etkili olmaktadır. Kendimizi ifade etme, aşk, çocuklarla ilgili konularda ya da yaşamsal meselelerde biraz ciddiyetle durmaktayız. Bu ciddiyetle durmamızın gerisindeki faktör ise maddi açıdan kazançlı çıkma arzusudur. Birlikte olduğumuz kim ya da hangi olgu varsa, bizi rahatsız etmiyorsa, bu dolunayda herhangi bir problem çıkmaz. Daha dikkatli olunabilecek bir dolunaydır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda ileri hareketine devam etmektedir. Böylece son haftalarda hedefler, kendimizi gözden geçirme, dostluk ilişkileri veya bir takım problemleri yerine koyma yönünde evet diyeceğiz. Duygularımızı belirli bir form içerisinde tutup mantığımıza ağırlık vererek değerlendirebiliriz.

16 Temmuz tarihinde, 12 yıl sonra Aslan burcuna ilerlemekte olan bir Jüpiter ile karşı karşıyayız. Değerlerimizi, kendimizi ifade etme gücünü engelleyen olgularla mücadele etme işaretçisidir. Bir yandan büyümek, verimli halde ilerlemek ve kendimize muktedir olmak istiyoruz. Bizi rahatsız eden mevzuları ve güven duygusuna zarar veren problemleri bu dönemde tekrar ele alacağız. Moral yükseltici aktivitelere yönelerek kendimizi rahatlatabiliriz. Bizi burada en fazla rahatsız eden konu Satürn'ün bir baskısı olabilir. Özellikle Ocak - Nisan 2015'de kararları vermeden önce etrafı kolaçan etmekte, sakin olmakta, planlı ve programlı çalışmaya önem vermenizde yarar görüyorum.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyretmeye başlıyor. Bu da kendimiz ifade etme yönünde önem taşıyor. 27 Temmuz'da da yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. Bunların hepsi tamamen iç güvenlik, geri plandaki bir takım meselelerin kontrolü, arındırma, canlanma ve tazelenme anlamında aktivitelere yönelme konusunda iyi bir süreçtir. Perde arkasındaki bir takım gerçeklere ulaşabiliriz.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Hem çevresel ilişkilerde, hem yakın akraba meselelerinde, eğitim, işle ilgili konularda bilgi ve deneyimleri gösterme anlamında bu dönemde yeni kararlar alabileceğiz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihi aşk hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli cesur kılıyor. Kendimizi öylesine güçlü ve emin bir şekilde ifade edeceğiz ki, bundan etkilenmeyen biri olmaz. Benim değerlerim bunlar, sınırlarım bunlar, sevmişsem böyle davranırım, şunlara asla gelemem gibi taviz vermeyeceğimizi dile getiririz. Sorunlu bir ilişkide bu tavır, karşınızdaki kişinin de aynı şekilde diretmesine yol açabilir. Buna da dikkat edelim.

7-13 Temmuz haftası: 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, bir Başak için zorlayıcı olmaz. Aşkta kriterlerini zaten bildiği için ona göre belli bir sınır, kural, sorumluluk ve disiplin altında ilişkisini ele alacaktır. Ancak burada duyguların kısıtlanması söz konusudur. Ayarı ve dengeyi iyi bilmek lazım. Hem duygularımızı ifade edebilmeliyiz hem de aşkı ele alırken biraz daha yumuşak düşünmeyi bilmeliyiz.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde başlayacak Jüpiter-Aslan burcu seyri, gizli ve özel bir dünyanın kapılarını size açıyor. Bildiğimiz manada bir ilişki değil bu. Daha farklı ve daha özel. Bekar Başaklar için farklı görüşleri olan biriyle uzun sürecek bir ilişkinin işaretçisi. Bu kişi sizin bilinçaltınızdaki tüm birikmişlikleri kendi öğretileriyle temizleyerek yeni bir bilinç düzeyine sizi getirebilir. Aşkın manasını, ilişkinin farklı bir ritüel olduğunu öğretebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu kişiye abartılı şekilde kendinizi kaptırmamanızdır. Tanıyın, test edin öyle karar verin.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde hem aşk hem de sosyal hayattaki ilişkilerin gözden geçirilme zamanı. 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Tüm cesaretimiz ve ifade gücümüz, fiziksel ve ruhsal anlamdaki aktivitelere yönelecek. Kendimizi toparlamamız gerekiyor. Enerjimiz düşebilir. İlişki konularında her iki kişi de sıkıntılarınızı, arzularını birbirlerine dile getirmeliler. 24 Temmuz tarihinde içsel gelişim yolunda mesafe alacağız. Moral, motivasyon, toparlanma anlamında çalışmalara yöneleceğiz. 26 Temmuz tarihinde, Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim hem hedef hem de çevresel ilişkilerde kuvvetlenmemiz anlamına geliyor.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle, iş konularında aktif olacağız. Şimdi hızlıca ilerlemek mümkün. Girişimlerde bulunabiliriz. İki ayrı iş düşünüyorsak, hangisi daha olumlu ve getirisi yüksek olur, bunlara bir bakacağız. Geçtiğimiz aydan bu yana olan gelişmeleri ele alacağız. Başvurularımız sonuçlanabilir. İş görüşmesine çağırabilirler.

7-13 Temmuz haftası: Ortaklaşa yapılan işlerde tarafların hem birbirinin hakkını gözetmeleri hem de açık ve dürüst bir şekilde davranmaları gerekiyor. Çalışanlar açısından baktığımızda 8 Temmuz tarihinde işimizde sağlamlık ve güvence olgularını baş planda tutacağız. Merkür 13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlıyor. hedeflerimizin üzerine akıllıca, iletişi güçlü tutarak gitmek lazım. Eski iş çevremizdeki arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Duyarlıyız ancak ne yapmamız gerektiğini de bileceğiz. 13 Temmuz tarihinde, iş ilişkilerine dikkat edelim. İki yönlü davranan insanlar, iki ayrı proje üzerinde çalışmak sıkıcı gelebilir.

14-20 Temmuz haftası: 19 Haziran tarihindeki görünüm, kariyer konularında hem akıllıca bağlantılar kurmanın, insanların içinden geçenleri hissetmenin, geçmiş tüm deneyimlerinizin sizde bıraktığı güçlü etkileri başkalarına iletme arzunuzun işaretçisidir. Siz sezgilerinizle insanlara destek olabilir, zor durumda olanları motive edebilirsiniz. Bu konular üzerinde çalışabilirsiniz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde kariyer hayatımızla ilgili konularda bilinçli şekilde düşünmemiz ve kendimize hedefler koymamız lazım. Bizim için neyin doğru olduğunun cevabı yapacağımız analize bağlı. Yeteneklerimizi öne sürmek için cesur olmak gerekiyor. Çekinmek, korkmak, kabuğumuzda saklanmak bir işe yaramaz. Hayat bize, çık ve hayata karış diyor. İşe yaramayan, gelişimini engelleyen ne varsa at gitsin diyor. Değişime açık olmak, sosyal hayatta yer almak, isteklerimizi kabul ettirecek şekilde cesur olmak lazım. Mars-Akrep burcu geçişi 26 Haziran tarihinde bu gücü size sunuyor. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, önünüzdeki iki haftalık süreçte şu ana kadar yazılanları gözden geçirerek bir yol belirlemenizde yardımcı oluyor.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz ay, çözümsüz kalan, ertelenen maddi görüşmeler tekrarlanabilir. Açık ve net şekilde talebimizi ortaya koyabiliriz. Ek bir iş için harekete geçebiliriz. İş alacaklarımızı tahsil edebiliriz. Bitmiş bir ortaklığımız varsa mali anlamda durumumuza bir bakarız. İş girişimlerinde parayı önemseriz. Bir iş yaptığımızda paranın zamanında ödenmesini isteriz.

7-13 Temmuz haftası: Hem başkalarıyla uyum içinde hem de hesabımızı bilerek maddi konularda hareket etmek faydalıdır. Finansal dalgalanmalar hafta başında yine etkili olabilir. Alacağımız vereceğimiz derken elimize pek bir şey kalmaz. Hafta sonunda harcamalar biraz artabilir. İhtiyaçlar için belli bir bütçe yapmak yararlıdır.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, parasal konularda hem aktif şekilde girişimde bulunmanın hem de başkalarıyla ortaklaşa uyum içinde çalışmanın yararlı olacağını göstermektedir. 18 Temmuz tarihindeki görünüm, insanlarla kurulan bağlantıların, ilişkilerin koruyucu ve sahiplenici yönlerinizin mali anlamda getirisini işaret ediyor.

21-27 Temmuz haftası: 25 Temmuz tarihinde ihtiyaçlarınıza göre bir bütçe düzenlemesinde bulununuz. Çünkü plansız alışverişler daha sonra ödemelerde zorlanmalara neden olabilir. İş ortaklıklarında da tarafların mali konularda birbirlerinin kararlarına uygun şekilde hareket etmeleri iyi olacaktır. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal konularda güçlenme arzumuz artacak. Durumunuzu iyice gözden geçiriniz. Eğer iş çevreniz, ortağınız, mevcut işiniz gelir sağlamıyorsa geride bırakınız. Seçeneklere bir göz atınız.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-7-8-11-12-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 9-10-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler: 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 5-6

Yeniay: 2-3-4-29-30-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


TERAZİ

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

7 Temmuz tarihi itibariyle Merkür geri hareketi sona eriyor. Bunun anlamı, eğitim, iş hayatıyla ilgili konular, iletişimin bir hayli ilgili olduğu konularda beklediklerimizle ilgili rahatlayacağız demektir. Yeni yolculuklar olabilir, eğitimle ilgili tercihlerde bulunabilir, iş girişimleri yönünden bir hayli hızlı düşünebiliriz. Zihnimiz aktif çalıştığı için daha rahat edeceğiz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecektir. Bu dolunay hem ev ve ailevi hayat, hem de mesleki konular üzerindeki hassasiyeti simgeler. Baskı ve sorumlulukları hatırlatıcı bir etkisi vardır. Kişisel anlamda karar vermek, ileriye doğru gitmek isterken, içerideki bölgede dur diyen bir ihtar var. Mesleki konularda da hassasiyet yoğundur. Bu dolunayda ne yöne gideceğimizi anlama, hem de mesleki anlamdaki durumumuzu net olarak görebilme yönünde ciddiyet kazanırız.

13 Temmuz tarihinde mesleki alanda etkili olacak Merkür Yengeç geçişi başlıyor. Son haftalarda ailevi konularda, iş hayatında bizi durdurucu, hassas düşünmeye sevk edici bir geçiş vardı. Şimdi daha çok hareket edebilme, kararlar alabilme yönünde önem taşır.

16 Temmuz tarihinde olumlu bir enerjiyle sarıp sarmalanacak hale geleceksiniz. Mali konularda baskı devam edebilir ancak aldığımız destekle ileriye dönük hedeflerimizi çizebilme anlamında güç kazanıyoruz. Jüpiter Aslan burcu seyriyle canlanıyoruz, kendinize güven duygusu kazanmış oluyorsunuz.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor ve 27 Temmuz tarihinde yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. Bu yeni ayla bir amaç için harekete geçebiliriz, bir dilekte bulunabiliriz. Etrafımızdaki insanlara kendimizi ifade edebiliriz. Ocak ve Nisan 2015'de bunun parıltısını çok daha fazla hissedeceğiz.

26 Temmuz tarihinde yöneticisi olduğu Akrep burcunda seyrine başlayacak Mars, Satürn'ün para evindeki dert verici etkilerinden uzaklaşacak şekilde hedefe gitme anlamında olumlu olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Şimdi fikirlerimizi daha kolay ifade edebileceğiz. İnsanlarla konuşacağız, bir araya geleceğiz ve açık bir dille ne düşündüğümüzü söyleyeceğiz. Arkadaşlıklarda, ikili ilişkilerde iletişimi önemseyeceğiz. Tabii ki farklı görüşlere de açığız. Önemli olan açık ve net bir dille konuşulması.

7-13 Temmuz haftası: Popülerliğimiz yükselişte. Hem karşı cins üzerinde zekamızla, konuşmalarımızla etki uyandıracağız hem de fiziksel anlamda çekiciyiz. Ancak partnerimiz bu halimizi biraz kıskanabilir. Onunla ilgilenmediğinizde tepki gösterebilir. Bazı çiftler bu hafta ayrı ayrı program yapabilirler. Siz dışarıda arkadaşlarınızla olursunuz, eşiniz kendi çevresiyle bir arada olabilir. Problemli ilişkilerde ise 7 Temmuz tarihi sıkıntılı geçebilir. Hafta sonunda olumlu görünümler var. 13 Temmuz tarihi bu anlamda aktif geçecektir. Eğitim, bilgilenme, yeni tanışmalar anlamında gayet olumludur.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde partnerini hem baskın hem de uzlaşıya açık tarzda davranışları üzerinde duracaksınız. İlişkinin geleceği açısından sizin ne düşündüğünüz de önemli. Eğer böylesi aktif partnerlerden hoşlanıyorsanız, bu yeni bir ilişkinin işaretçisidir. Eğer tam tersine siz baskın olmaya çalışan biriyseniz, onun üzerinizdeki bu etkisi özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olabilir. İlişki ortaklık demekse hem siz hem de o birlik içinde kenetlenmeniz gerekir. 19 Temmuz tarihi beraberlik anlamında duyarlılığın yüksek olacağını işaret ediyor.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Sosyal ilişkilerimiz güçlenecek. Yeni arkadaşlıklar kuracağız. Özgüven duygumuz yükselecek. Toplumsal hayatta yeteneklerimizi gösterebileceğimiz fırsatlar karşımıza çıkacak. Yeni aşklar, yeni hedefler belirleyeceğiz. Bize uymayan bir fikir, tavır, hareket içinde olan kişilere katlanmak istemeyeceğiz. Kafamızın içinde başka bir yol, yenilik, çevre arzusu yer aldığından, problemli bir ilişkiye sabır göstermemiz zor olabilir. Kararlarımıza saygı gösterilmesinden yanayız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: İş hayatında 4 Temmuz tarihinde gerginlik yüksek olabilir. Görüşlerini sevmediğimiz, tavırlarından hoşlanmadığımız insanlarla çalışmak istemeyiz. Değerlerimizi savunuruz ve buna saygı gösterilmesini isteriz. Buna uyulmayan bir ortamda çalışıyorsak, kesip atabiliriz. Baskın tavırlar gösterildi mi, cevabını veririz. Zorlayıcı bir gün olduğu için genelde ailevi ve iş hayatıyla ilgili konularda dikkatli olmak gerekiyor. Toplumsal ilişkilerde de bu tarih önemli. Haksızlıklara, baskılara başkaldırabiliriz.

7-13 Temmuz haftası: Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda zorlanabiliriz. 7 ve 12 Temmuz tarihlerinde gerilim yüksek olabilir. Duyarlılık gösterdiğiniz ve sizin için son derece önemli olan noktalara başkaları pek önem vermez. Maddi konular sizi bir hayli düşündürür. Mevcut işinizde kendinizi göstermeniz, öne çıkmanız bazı sebeplerden zorlaşır. Kendinizi geri çekersiniz veya duygusal düşünürsünüz. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, bazı Teraziler için hem ailevi hem de iş konularında dengelerin zorlandığı zamandır. 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda ilerleyecek. İş hayatıyla pek örtüşmeyen bu geçişte, duyarlılık yüksek, sinirler çabuk gerilmeye müsaittir.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek. Bilgilenme, tecrübe edinme hedef belirleme, kendinizi gösterme, ilgi uyandırma, tüm yeteneklerinizi bir alanda sergileme, medya yayın hayatına dahil olma, artistik yetenekler, popülerlik gücünüzün yüksekliği gibi geniş alanda etkili olacaktır. Bu süreç Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecektir. Ancak tevazu ve ayarı bilme hali çok önemli. Çünkü Satürn Akrep burcunda kazanç elde etme yönünde yine test etmeye devam edecek.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihinde toplum içinde tanınmanızı, güçlenmenizi, parlamanızı sağlayan fırsatlar karşınıza çıkabilir. İşiniz, göreviniz, uğraşılarınız farklılaşabilir. Artık dokuz altı işler yerine toplumla birebir alakalı, insanlarla bağlantılar kuracağınız çevreye dahil olursunuz. Sizi bağlayan, kısıtlayan, yoran işler yerine, serbest şekilde çalışabilirsiniz. 27 Temmuz tarihinde oluşan Aslan burcundaki Yeniay önünüzdeki iki haftalık süreçte hayatınızda olumlu yönde gelişmeler olacağını söylemektedir.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Maddi konularda etkin bir görünüm yok. Daha ziyade kariyer ve ilişkileri ilgilendiren alanlarda yoğun olacağız. Ancak 4 Temmuz tarihinde iş hayatımızla ilgili veya ailemizi alakadar eden bir hususta problemler yaşanırsa, işten veya evden uzaklaşmak gibi, finansal anlamda ihtiyaçlarımızı düşünmek durumundayız. Tabii ki riskli bir gün ve biz dikkatli olmayı bilmeliyiz.

7-13 Temmuz haftası: Mali konularda 8 Temmuz tarihinde yeni iş arayışları gündeme gelir. 13 Temmuz tarihini olumlu buluyorum. Yolculuklar, iki ayrı görüşme, ticari anlamda bağlantılar açısından etkin bir tarih. Kurulan bağlantılar umut verici gelişmeleri işaret eder.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde ortaklaşa maddi kazançlarda tarafların aynı istek ve aynı beklenti içinde bir araya gelmelerini sağlıyor. Eğer gelişim anlamında bu ortaklık hayrınıza olacaksa, bu birleşim fayda getirir. Fakat bir taraf diğeri üzerinde veya her iki kişi de birbiri üzerinde baskın olmaya, çelişkili ve kararsız davranmaya çalışırsa zor olur. 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, hem iş hayatında uzlaşıdan yana olacağız hem de duyarlı olduğumuz konularda dışa renk vermeyeceğiz. Bu zorlayıcıdır. Hatta bu yüzden 19 Temmuz tarihinde otoritelerle aramızda sorun yaşanabilir.

21-27 Temmuz haftası: Maddi konulardaki değişimler, karşınıza çıkacak yeni tekliflerle güçlenmeye başlar. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda seyrine başladığında paranıza sahip çıkarsınız. Paranın büyük bir güç ve insanları etkileme aracı olduğunu hissedersiniz. Çok daha hırsla, çok daha arzulu şekilde kazanmaya dönük kararlar alırsınız. Bu hırs eğer dengeli ve ılımlı şekilde ayarlanmazsa tabii ki sizi yorabilir. Tamam kazanın, elde edin ancak başkalarıyla uzlaşı içinde olmayı da ihmal etmeyin.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-5-6-9-10-13-14-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler: 11-12-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 7-8

Yeniay: 4-5-6-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 17-18-19
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AKREP

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür geri hareketi Haziran ayından bu yana epey etkili olmaktaydı. Gölgeli günler de hesaba katılırsa 7-13 Temmuz tarihleri arasında, maddi konular ve işle alakalı ilişkiler üzerinde, bir paranın paylaşımı veya işin mali açıdan getirileri ve götürülerinin hesabı konusunda önümüz biraz daha açılıyor. Hemen harekete geçmeyeceğiz, ama en azından üzerimizde zihinsel bir dağınıklık yoktur. Derinlikli düşünerek doğru kararları verebiliriz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sorumlulukları işaret ediyor. Biraz da iç dünyada bizi engelleyen konular çok baskındır. Duygusal anlamda çok abartıp, fazlasıyla kuşkucu düşünüyoruz. Kesinlikle bundan vazgeçmeliyiz. Çünkü buradaki dolunay istenildiği zaman her şekilde başarılı olunacağının kanıtıdır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç'de düz seyirle ilerliyor. Yurtdışıyla alakalı konular üzerinde, iş ve ticari konularda, alacakların tahsili ya da eğitimle ilgili meseleler üzerinde düşünmüştük. Beklediğimiz cevaplar bu dönemde gelebilir. Güvendiğimiz alanlara çekiliyoruz.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Temmuz ayının altın ışıltısı bu enerjidir. Önümüzdeki 1,5 yıla damgasını vuracaktır. Burada öncelikle iş tercihleri önemlidir. Bilgi ve tecrübe ortaya konabilir. Aile, hedefler, amaç belirlenmelidir. Bu enerjinin sizlerin çocuksu yanlarınızı ve gizlediğiniz özellikleri ortaya sunmanız yönünden etkili olacağını düşünmekteyim.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda mesleki kariyerle ilgili alanda seyrine başlıyor ve 27 Temmuz tarihinde yeni ay o bölgede oluşuyor. Bunun da anlamı mesleki konular ve kendimizle alakalı bireysel meseleler üzerinde iktidar gücümüzün yükselmesidir. Akrepler artık iş hayatında bilfiil bulunmak isteyeceklerdir. Onları etkili pozisyonlarda görebiliriz.

26 Temmuz tarihinde ise Mars burcunuzda seyrine başlıyor, bu çok olumlu bir enerjidir. Bu dönemde ipler ve kontrol, Aralık ayından beri suskunluk içerisinde yer alan Akreplere geçiyor.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta Merkür geri hareketi sona eriyor. İlişkilerde iletişimin geçtiğimiz aydan bu yana aksaklık yaratan sorunların açık ve net bir dille konuşulması gerekecek. İlişkide canımızı sıkan ve ilerisi adına bizi kuşkulandıran, yoran noktaların yine üzerinde duracağız. 4 Temmuz tarihinde net bir dille hatta bazen sert bir şekilde fikrimizi söyleyeceğiz. Bundan da çekinmeyeceğiz.

7-13 Temmuz haftası: 8 Temmuz tarihinde yakınlaştırıcı, ılımlı, duyguları okşayan, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan paylaşımların işaretçisidir. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, duyarlı ve sahiplenici yönde düşündüğünüzü gösteriyor. Siz gönlünüzün içine öyle kolay kolay kimseyi almazsınız. Sözler, tavırlar çok önemli. Bu Dolunay, duygularınızı köklendirme ve güven içinde yaşama arzunuzu işaret ediyor. Buna göre ilişkiyi değerlendirmenizde etkili olacak. Güven vermeyen veya değerlerinize saygı göstermeyen kimseyi hayatınızda tutmayacaksınız.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu karşı cinsle uzlaşı içinde olmamızı ve onun duygularını hissetmemizi sağlayacak. Biz agresif sadece kendini öne süren bir kişi değiliz. Gerektiğinde kibarlıkla davranabilen, en derin kuytularımızı paylaşan, anaç veya babacan biriyiz. İşte bu dönemde de yine böyle yaklaşımlar bekleyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde bu anlamda bize yaklaşan, biri dikkatimizi çekebilir, gönlümüzü okşayabilir. Partnerimiz de aynı şekilde bu tarihte kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihini olumlu buluyorum. Romantik bir ortamda, sevdiğiniz kişiyle aşkı yüreklerinizde, hem de en anlamlı şekilde paylaşırsınız. Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide güzel bir gün olarak öne çıkıyor. Bu anlamda 25 Temmuz tarihi de olumlu. İş konularında belki sorun yaratabilir. Ancak ilişkilerde temeli güçlendiren konuşmaların işaretçisidir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihinde eğitim veya iş nedenli yolculuklar, görüşmeler gündeme gelecektir. Sizin için son derece önemli olup bir karar verme aşamasını gösteriyor. Bir işe girebilirsiniz veya bir ortaklığı bitirebilirsiniz. Başka bir şehre tamamen yerleşebilirsiniz. İş projelerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bazı kişilerle yolları ayırabilirsiniz. Kendinize yeni bir hedef belirleyebilirsiniz. Ancak ben derim ki, mali anlamda çok iyi düşününüz ve bir karar vermeden önce her türlü olasılığı gözden geçiriniz.

7-13 Temmuz haftası: İş ve eğitim hayatımıza önem verdiğimiz bir haftaya adım atıyoruz. Merkür-Yengeç burcunda 13 Temmuz tarihinde seyrine başlıyor. Bir yanıyla iletişim alanındaki faaliyetlerin göstergesi, diğer yanıyla aile işlerinin de simgesidir. Okuyup çalışabiliriz veya ailelere yönelik bir iş için kolları sıvayabiliriz. Eski işimizden haber alabiliriz. Satış pazarlama yoluyla internet üzerinden evde faaliyetlerde bulunabiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde iş konularında özellikle ortaklaşa yapılan projelerde çok dikkatli olalım çünkü bir yandan hızlı biçimde çalışmak gerekiyor diğer yandan beraber çalıştığımız insanlarla uyum içinde olmamız lazım. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Bizim için işimizle ilgili konularda bilgilenme, tecrübe edinme, deneyim sahibi olma zamanımız. Ancak kendimizi kabul ettirmek istediğimiz zirveye ulaşmak için çok çalışmamız, sabırlı olmamız, tevazu içinde hareket etmemiz lazım. Satürn burcunuzda hakem görevini sürdürerek bazen yoracak, kısıtlayacak ancak çalışan kişi ödülünü alacaktır.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihindeki görünüm, fikirlerinizi otoritelere, güçlü kişilere, toplum içinde bazı insanlara ifade etmenizde önem taşıyor. Bir yandan ne konuştuğunuzu bilerek diğer taraftan önünüzdeki seçenekleri akıllıca gözden geçirerek kararlar vermek yerinde olur. Aynı gün kariyer evinizde seyrine başlayacak Güneş, önümüzdeki bir aylık dönemde yeni hedefler belirlemeniz anlamında önem taşıyor. Ancak burada dikkat edeceğiniz nokta, gerekli yerlerde esnek davranmayı bilmektir. Kurallar, kısıtlamalar, disiplin gibi olgular ön planda olacaktır. Egomuz bizi şaşırtmasın.24 Temmuz tarihinde yine iş görüşmeleri veya iş ile alakalı gelişmeler gündeme gelebilir. Sorumluluklar artabilir. Bu sizi biraz rahatsız etse de, gelişim yönünde ele alırsanız faydalı olur. İş tercihlerinizi, durumunuzu 27 Temmuz tarihindeki Aslan burcu Yeniayında gözden geçirebilir, kendinize hedef belirleyebilirsiniz.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin sona erişiyle ortaklaşa kazançlar anlamındaki işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Bir iş ortaklığı kurulacaksa veya bitirilecekse taraflar olarak bir araya gelebilirsiniz. Mali sözleşmeler, vergiler, miras, hukukla alakalı konularda dikkatli olunuz. Borçlanma meselelerinde etraflıca düşününüz.

7-13 Temmuz haftası: Mail konularda 13 Temmuz tarihindeki Merkür-Yengeç burcu geçişi önemlidir. İş bölümünde de izah ettiğim gibi, satış pazarlama, iletişim, yemek sektörü, çocuk bakımı, iç turizm, psikoloji, ev, aileye dönük hizmetlerden gelir elde edebiliriz. Ders verebiliriz. Ancak bütün bunlar çok da getirisi olan işler değil. Ek iş olarak düşündüğümüz alanlardır. Dış yardımlar pek etkili gözükmüyor.

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde mali konularda başkalarıyla olan olumlu bağlantılarınız kazandırıcı olacaktır. Gayet akıllıca hareket ederek, kimlerle temasa geçebileceğimizi nasıl bağlantılar kurarsak para kazanabileceğimizi tespit edebiliriz. Duyarlı ve sezgisel yanlarımız girdiğimiz ortamlarda dikkatleri çekmemizi sağlar. Eh bunun da getirisi ona göre olacaktır.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde maddi konularda size sunulan teklifleri veya karşınıza çıkan işleri mutlaka hem akıllıca hem de piyasa şartlarına uygunluğu ölçüsünde ele alınız. 24 Temmuzda yeni bir işe başlayabilirsiniz veya iş görüşmelerinde sunulan maddi şartlara göre kararınızı verirsiniz. 26 Temmuz tarihi itibariyle burcunuzda ilerleyecek Mars, sizi bir hayli kuvvetlendirici ve her alanda kararlı bir şekilde ilerlemenizde destekleyicidir. Ancak gücünüzü kanıtlamaya, birileri üzerinde baskın kılmaya çalışmayınız. Gerektiğinde esnek ve birlik içinde hareket etmeyi de biliniz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler: 2-3-7-8-11-12-15-16-25-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 1-13-14-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler: 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 9-10

Yeniay: 6-7-8-9
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 19-20-21
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


YAY

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür geri hareketi, gölgeli günler de hesaba katıldığında 7 Temmuz tarihinde sona ermiş olacaktır. Böylece Haziran ayının ilk 3 haftası içerisinde beklemede kaldığımız konularda önümüz açılmaya başlayacaktır. Kişisel ilişkimizde karşı tarafı dinlemek ve ortak bir noktada buluşmak için zihnimiz çok daha pırıl pırıl haldedir. İş ortağımızın önümüze koyacağı hesaplar daha akılca olacak ve net bir şekilde görebileceğiz. Yeni bir ilişkide soru işaretleri varsa, 13 Temmuz'a kadar bu işaretleri giderecek nüanslarla karşılaşacağız.

12 Temmuz tarihinde kazanç evinizde bir dolunay meydana geliyor. Oğlak burcu dolunayı kişiye her zaman sorumluluk ve tutumluluk yükler. Yaylar da bonkör ve cömert oldukları için, bu dönemde bütçelerinin sınırlı olduğunu görecekler. Para kazanma anlamında sınırları hatırlatacaktır. Dolunay, dikkatli ve sorumluluklara düşkün olmayı sağlayan bir uyarı vazifesi görecektir.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda düz seyirle ilerleyecek. Biz de işle ilgili konuları ya da genel anlamda maddi konuları, duygulardan arınarak ele alacağız.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Hayata bakış açısı ve kendinize duyduğunuz güven artacaktır. Bu enerji geniş bir aks üzerinde etkili olacak. İş ve ticari anlamda kendinizi daha iyi ifade edebilecek, keşiflerde bulunmak isteyecek, aşk anlamında duyulan güven anlamında etkilidir. Yayların özellikle 1 yıl daha sabırlı olmalarını istiyorum. Bu Jüpiterin uhrevi değerler ve güven anlamında altın bir ışıltı kazandıracağını düşünüyorum.

23 Temmuz tarihinde de Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. 27 Temmuz tarihinde yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. İnanç ve büyüme evimizde, verimlilik, üniversite yaşamı ve yurtdışıyla alakalı konularda lütuf vermektedir.

26 Temmuz tarihinde de Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Neye bağımlı olduğumuza dikkat etmeliyiz. Bu dönemin bir hazırlık aşaması olduğunu söylemeliyim. Güven duygusu bir hayli yüksektir. Size zarar veren ve enerjinizi engelleyen her şeyden uzak durulmalıdır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle ilişkilerde iletişim hızlanmaya başlayacak. Partneriniz ve siz geçtiğimiz aydan bu yana olan meseleleri tekrar gözden geçirebilirsiniz. Yeni tanışmaların çoğunluğu yazışma, konuşma, fikirlerin paylaşımıyla başlar ve arkadaşlık kurulur. Evlilik meseleleri bu hafta görüşülebilir. Boşanma veya iş ortaklığı gibi konular üzerinde açık ve net bir şekilde konuşulmasında yarar vardır.

7-13 Temmuz haftası: İlişkiler açısından haftayı gayet olumlu buluyorum. Hem birlikte fikirlerimizi paylaşırız hem de değişik bir şeyler yapabiliriz. Cinsellik genel olarak ılımlı duygular ve tenlerin şefkatle birbirine değmesi gibidir. Ancak fanteziler de bir hayli yoğundur. 13 Temmuz tarihinde ilişkide uyum kadar hedeflerin de ortak bir şekilde konuşulması için enerjiler gayet uygun. Birlikte olmanın önemi, anlaşmanın güzelliği bu tarihte çok kıymetli. Konuşun ve birbirinizi dinlemeyi ihmal etmeyin. Çelişkili davranırsanız, karşı taraf da aynı şekilde tavır alır.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta hem aktif taraf hem de uyumu kollayan kişi olmanız mümkündür. Siz sosyal hayatın içinde olmaktan her zaman mutlusunuz. Böylece canlandığınızı, böylece tatmin olduğunuzu düşünmektesiniz. Bu tarihte, hem karşı cins üzerinde etkinliğiniz yüksek hem de fiziksel anlamda bir hayli çekicisiniz. Yazışmak, söyleşmek, paylaşmak sizi mutlu ediyor. Bazen sınırlarınızı bilemezsiniz ama size kimse pek kimse kızmaz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde partnerinizle aranızdaki iletişime dikkat ediniz. Düşüncelerinizin farklı yönde ise, birbirinize baskı uygulamayınız. Aynı gün Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu sizler için aktif düşünmenin, özgüven ve kendinizi ifade etmenin işaretçisidir. 24 Temmuz tarihinde yolculuklar, yeni insanlarla tanışmanızda etkilidir 25 Temmuz tarihinde bazı meseleler aranızda duygusal anlamda sıkıntı yaratabilir. Özgürce fikrinizi söylemek, hareket etmek istersiniz. Fakat bu partnerinize uymaz. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrepte seyrine başlayacak. Tutkulu cinsel ilişkiler, aşkta fanteziler, gizli saklı kaçamaklar yaşanabilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, sağlıklı bir iletişimin her zaman dinlemekle mümkün olacağını, sadece kendimize dönük düşünmemek gerektiğini de hatırlatır.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda geçtiğimiz aydan bu yana etkili olan Merkür geri hareketi sona ermiş bulunmakta. Şimdi iş sözleşmeleri veya kurulacak ortaklıkları mutlaka etraflıca ele alarak konuşmakta yarar var. Kariyer hayatınızla ilgili konularda gelişmeler olumlu yönde seyredecektir. Birkaç toplantıya girebilirsiniz. İş için çağrılabilirsiniz. Siz de başvuruda bulunabilirsiniz.

7-13 Temmuz haftası: İş bağlantıları anlamında haftanın girişindeki enerjiler gayet olumlu. 13 Temmuz tarihinde kariyer hayatımızı ilgilendiren konularda hassas düşünebiliriz. Maddi hesaplarımızı aynı kısır döngü içinde değerlendirmek istemiyoruz. Çünkü bu, rutin bir hayat geçirmeye neden olduğu için, bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. 13 Temmuz tarihinde farklı işlere, iletişimle alakalı paylaşımlara yöneleceğiz. Ortaklaşa çalışmalarda bulunacağız. Bir projemizi ilgili kişilere gösterebiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, aktif bir şekilde hedefinize kilitlenmek, hangi insanla nasıl bir kontak kurmayı bilmek lazım. Yeri geldiğinde isteklerimizi beyan ederek, yeri geldiğinde uyumlu davranarak ilerlersek kariyer anlamında güçleniriz. Jüpiter-Aslan burcu seyri 16 Temmuz tarihinde başlıyor ve Ağustos 2015 dek sürecek. Bu eğitim, bilgilenme, gelişim, uzmanlık, deneyim sahibi olma, medya ve yayıncılık, ticaret, sanat, yaratıcı yetenekler, büyütme, projelendirme gibi geniş bir alanda size gelişim imkanı sunar. Abartmadan, sabırla, tevazu içinde ve herkesi kucaklayacak şekilde ilerlemeniz yararlıdır. Sizi ancak korkularınız, tembellik, düzensizlik ve kaygılar durdurabilir. Bunları aşabilirseniz, kendinizi de aşmış olacaksınız. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Birbirinize nazik bir şekilde davranmak, her iki tarafın da duygularını önem vermek zamanıdır.

21-27 Temmuz haftası: Kariyer hayatınızla ilgili meselelerde ve ortaklaşa iş ilişkilerinde, proje veya yeni çalışmalarda mali konular üzerinde akıllıca durmak gerekiyor. Getirici olduğu kadar güven veren insanlarla da çalışmak çok önemli. Güneş-Aslan burcu geçişi 22 Temmuz tarihinde başlayacak. Bize yeni iş alanları, yeni insanlarla tanışmak, kendimizi yeteneklerimizi, tecrübelerimizi sunmak yönünde kuvvet verecek. Bizim üzerinde durmamız nokta, başkalarıyla ilişkimizde gözümüzü açık tutmak. Paylaşmayı bilmek ancak muhatap olduğumuz insanları da iyi tanımak lazım. 24 Temmuz tarihinde bağlantılar, yolculuklar, görüşmelerde bulunursunuz. Farklı ve yenilikçi tarzda olan işleri, gelişmeleri takip edersiniz. 25 Temmuzda bir düşünün. Neler edindiniz, ne gibi gelişmeler yaşandı, neler yapmayı düşünüyorsunuz, bunları gözden geçiriniz.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Maddi konularda dikkatli olunması gereken tarih 4 Temmuz. Ev borçlanmalarında geri ödemelerde sıkışıklık yaşanabilir. İş ortaklıklarında iki taraf anlaşmakta zorlanabilir. Kredi çekilecekse çok iyi düşünülmelidir. Boşanma davalarında karar sonuca bağlanır ancak miktar beklenen kadar olmayabilir. Buna itiraz edebilirsiniz. Gereksiz borçların altına girmeyiniz. Maliye ile vergi anlamında sorunlar yaşayabilirsiniz. Lütfen hesaplarınızı gözden geçiriniz. Bilmediğiniz işlere, borçlara girmeyiniz.

7-13 Temmuz haftası: Mali konularda zorlayan durumlar var. Özellikle kredi borcu olanlar biraz sıkışabilirler. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, böyle bir durumun göstergesidir. Hem fazlasıyla duyarlıyız hem de belli bir parayla idare etmenin huzurumuzu kaçırdığını düşüneceğiz. Bu bizi keyifsizleştirebilir. Merkür-Yengeç burcu seyri 13 Temmuz tarihinde devreye giriyor. Ailemiz, biz destek veren kardeşlerimiz veya eşimiz sıkışık olduğumuz konularda destek verebilirler. Biz ailemize bakan bir kişiysek her tarafa yetişmek zorunda kalmak zihnimizi yorabilir.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde ortaklaşa kazançlar anlamında biraz ayarı bilmek lazım. Eğer evliyseniz eşinizin isteklerini, beklentilerini nazik biçimde dinlemekte yarar var. Ayrıca ortak bütçenin karşılıklı uzlaşı ve duyarlı bir şekilde tanzim edilmesi gerekiyor. Mali anlamda ayarınızı bilmenizde yarar var. Çünkü canınız sıkıldığında veya bir şey sizi mutsuz ettiğinde alışverişin dozu kaçabilir. Evinizin ihtiyaçlarını ekonomik şekilde karşılayınız.

21-27 Temmuz haftası: Bu hafta, mali konularda ellikle ortaklaşa kazançlar, miras, eş veya iş ortağıyla olan parasal alışverişlerde, harcamalarda yine dikkatli olalım. Kimseye kefil olmayalım ve iyice hesap etmeden borçlar altına girmeyelim. Bu iş veya eşimizle aramızda istenmeyen durumlara yol açabilir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-5-6-9-10-13-14-17-18-27-28
Zayıf Enerjili Günler: 2-3-15-16-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 11-12

Yeniay: 9-10-11
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


OĞLAK

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Merkür, gölgeli günleri de dahil olmak üzere 7 Temmuz tarihinden itibaren geri hareketini sonlandıracaktır. Haziran'ın 3 haftası boyunca durup beklemiş olabiliriz, şimdi bu konularda daha rahat ve etkili pozisyondayız. Bunları yürürlüğe koyabiliriz. Üzerinde çalıştığımız projelerimizi kişilere sunabiliriz. İş ortamıyla ilgili konularda daha akıllıca kararlar verebiliriz.

12 Temmuz tarihinde burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay hem ilişki hem de kişisel kararlarımız yönünde etkilidir. Sorumluluklar, yükümlülükler, üzerimizde baskın olan meselelerin net olarak görülmesi anlamında kıymet taşımaktadır. İlişki meselelerinde duygusal düşünüyoruz. Yalnızsak ilişkiler anlamında ne gibi kararlar vermek istediğimizi gözden geçiririz. Dolunay bir sonuç gibi gözükse de genel olarak kişinin meseleler üzerinde geldiği son noktayı belirlemesi açısından da önemlidir. Bu dolunayda mesleki hayat ve toplumsal ilişkiler üzerinde de duracağız.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda düz seyirle ilerlemektedir. Böylece ilişkileri olanlar partnerleriyle aralarındaki iletişim faktörünü öne sürmektedir. Partneri biraz daha anlamak ve dinlemek gerekebilir. Burada biraz daha toleranslı davranalım. İş hayatımızla ilgili konularda da iş ortaklıklarına bakılmalıdır. Çalışma hayatında bir takım düzenlemeler söz konusuysa, kazançlar ve iş ortamları yönündne değerlendirilmelidir. Yeni ilişkiye başlayanlar ise karşılarındaki partnerleri gözden geçireceklerdir.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu etki önümüzdeki süreçte, iç dünyamızda sürekli kendi başımıza halletmeye çalıştığımız meseleler için birilerinin bize destek olmasını sağlayabilir. Sosyal ilişkilerimizde birlik ve bütünlük duygusu içerisinde hareket etmeliyiz. İlişkilerimizde toleranslı davranmaya açık olmamız gerekiyor. Maddi açıdan, bütçeyi geçmeyecek yatırımlara yönelmek gerekmektedir.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. 27 Temmuz tarihinde de yine Aslan burcunda yeni ay oluşacaktır. Yatırım düşünülüyorsa bu yeni ayda bütçe gözden geçirilmelidir. İlişkilerin niteliği ele alınmalıdır. Kendinizi biraz daha rahatlatmaya, sakinleştirmeye ve karamsarlıktan kurtarmaya açmalısınız.

26 Temmuz tarihinde Mars sosyal ilişkiler evinde etkili olacak ve Akrep burcunda ilerleyecektir. Özellikle Aralık başından beri mesleki anlamda zorlanan Oğlaklar, bu dönemde hedeflerini belirleyecek ve gücü artacaktır. Hem hedeflerimiz hem de sosyal ilişkilerimiz konusunda ipleri elimize alabiliriz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta ikili ilişkilerde dikkat edilmesi gereken tarih 4 Temmuz. Anlaşmazlık yaşayan çiftlerin birbirleri üzerinde baskı kurması, kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışması mümkündür. Pluto burcunuzda ilerlediği için, bu baskıyı kurabilecek taraf siz olabilirsiniz. Kutuplaşmalar, birinin öbürünün ne dediğini umursamaması, gücü elinde bulundurmak isteyen kişinin ilişkiyi risk altına alması pek hoş bir günün işaretçisi değil. Kafanıza bir şeyi takmışsanız, böyle bir günde onu çözmeden rahat etmezsiniz. Ancak çözüm yöntemleri her iki kişinin de farklı olunca gerilim kaçınılmazdır.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihinde partnerimizin kendi sınırlarını güçlü bir şekilde çizmesi, bizim için beklenmedik bir durum olabilir. Buna tepki gösteririz. İlişkinin bir ortaklık olduğunu hatırlatırız. 8 Temmuz tarihinde partnerimiz kendisiyle alakalı meselelerini bizimle paylaşması gerektiğini düşüneceğiz. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, böyle davranan partnerimizle aramızdaki gerilimin işaretçisidir. 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda ilerleyecek. İletişime açık ancak kendi değerlerini önde tutmak isteyen partnerimizle zaman zaman ters düşebiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, bir yandan partnerinizle uyumun diğer yandan hassasiyetin işaretçisidir. Bazen nazik ve ilgili davranmasını beklersiniz, kimi zaman da anaç veya babacan tavırlarla size yönelmesini. Sizin de aynı şekilde bu tarz yönelişiniz dönemin olumlu geçmesini sağlar. Bekar Oğlaklar bu dönemde nezaketi ve ılımlı davranışları bir hayli önemserler. Bu tarz insanları kendilerine çekeceklerdir. Ancak partner duygularını pek göstermek taraflısı olmayabilir. Bunu saygı duyun.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde ilişkinizi ilgilendiren her türlü meselede birbirinizi dinlemekte, değer verdiğiniz kriterlerinizi önemsemekte, ortaklaşa hareket etmekte yarar var. Biriniz hassas düşünür veya konuşmak istemez. Böyle durumda illaki benim dediğim dedik tarzında hareket ederseniz sorunlar yaşanır. Bu hafta tümüyle ilişkiler önem taşıyor. Bir yol ayrımı bile diyebiliriz. 24 Temmuzda ılımlı şekilde tekrar bir konuşmakta yarar var. 25 Temmuz tarihinde bir tartışma aranızda yaşanabilir. Aynı gün olumlu bir görünüm var. Demek oluyor ki, eğer problem üzerinde dış etkenler söz konusuysa, el ele vererek aşabilirsiniz. 27 Temmuz tarihinde partneriniz beraberlik hakkında iki hafta boyunca düşünmek isteyecektir. Bu süre içinde tartışmayınız. Yeni başlayacak ilişkilerde ise, açık ve dürüst biçimde en başından fikirlerinizi, beklentilerinizi konuşunuz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Geçtiğimiz aydan bu yana etkili olan Merkür geri hareketi sonlanmış bulunuyor. Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda sizi hayli yoran projeleri şimdi bir daha gözden geçirerek yürürlüğe koyabilirsiniz. Akıllıca düşünerek, insanları ikna ederek her işi başarıyla sonuçlarsınız. Ancak çok fazla iş üzerinde düşünmek yorucu olabilir. İş ortaklığı, sözleşmeler gibi konularda ise, 4 Temmuz tarihinde önemli bir gelişme yaşanabilir.

7-13 Temmuz haftası: Çalışma hayatımızda hem iletişimi önde tutup, etrafımızdaki insanlarla bağlantılar kurmalıyız hem de yenilikler düşünmeliyiz. 13 Temmuz tarihinde hangi yana dağılacağımızı bilemeyiz. Bir yandan insanlarla paylaşımda bulunmak diğer yandan sadece başkalarını memnun etme çabası bizi yorabilir.

14-20 Temmuz haftası:14 Temmuz tarihindeki görünüm, kariyer konularında bir yandan hırslı diğer taraftan uyumlu bir şekilde çalışmanın faydalı olacağını gösteriyor. Sorumluluklarımız veya konum gereği bazen uyumlu olmayabiliriz veya hırslı davranmayız. Oysaki ilk ifade ettiğim şekilde ayarımızı yaparsak gelişim anlamında kazanan biz oluruz. 19 Temmuz tarihi bu anlamda önemlidir. Çalışma hayatımızla ilgili konularda hem akıllı hem de gereksiz duygusallıklardan kaçınarak ortak fikir ve projelerde başarılı işler çıkarabiliriz.

21-27 Temmuz haftası: Bu hafta iş sözleşmelerimiz, ortaklaşa işler, projeler üzerinde duracağız. Biz kendi fikrimizi ve düşündüklerimizi ortaya koyarken, otoriteler de isteklerini ve şartlarını sunacaklar. Karşılıklı dayanışma önemli. Yeni işler, ortaklıklar veya teklifler karşınıza çıkabilir. 24 Temmuz tarih bu anlamda olumludur. Ancak mevcut işinizden daha az bir getirisi varsa, sırf değişimde bulunmak ne derece akıllı olur, bir düşünelim. 25 Temmuz tarihi bu anlamda önemli. Kendinizi sağlama almak isteyeceksiniz. Şu andaki işinizde mali kazanç sizin çok önemli. O yüzden de yetersiz gelir nedeniyle bazen pek istekli çalışmıyorsunuz. 26 Temmuz tarihinde güçleniyorsunuz. Hedefe varma ve kazanma hırsınız yükseliyor.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Maddi konularda 4 Temmuz tarihinde bir ortaklığın, bir ilişkinin, bir davanın sonuçlanması mümkündür. Yeni bir iş sözleşmesi yapabilirsiniz veya eski sözleşmenizi iptal edebilirsiniz. Bu değişimlerin tümü bir dönüşüm ve yeniliğin işaretçisidir.

7-13 Temmuz haftası: Şu andaki maddi koşullarımız bizi duyarlı yapıyor. Borçlarımız varsa, bunlardan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Bu hafta paramızı idareli kullanmak durumundayız.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde bir yandan büyümek, gelişmek, arzularımıza kavuşmak amaçlı düşünürken, diğer yandan başkalarıyla bölüşmeyi de bileceğiz. Tevazu içinde hareket ettiğimizde rızkımız bollaşır. Ummadığımız yerlerden destek gelir. Bir mirastan hissenize pay düşer, eş veya farklı bir yoldan destek gelir, yeteneklerimiz sayesinde gelir elde ederiz. Ancak dediğim gibi dozunu, yerini, bölüşmeyi, kendimizi aşmayı, ortak hareket etmeyi bilmek lazım.

21-27 Temmuz haftası: Bu hafta birçok meselenin özünde maddiyat önem arz ediyor. 22 Temmuz tarihinde maddi konularda bencil davranmamak, size destek veren veya bir şekilde yardımcı olan kişilerle ilişkinizde bencil yaklaşımlardan uzak durmak yararlı olur. 24 Temmuz tarihinde elinize toplu bir para geçebilir. Bu miras veya bir paranın size nakli şeklinde olabilir. Beklenmedik bir yardımı da işaret edebilir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-3-7-8-11-12-15-16-20-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 5-6-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 20
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 13-14

Yeniay: 11-12-13

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 24-25-26
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


KOVA

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Gölgeli günler de hesaba katılırsa, Merkür geri hareketi 7 Temmuz'a kadar sürecektir. Aşk hayatıyla ilgili konularda, çocuklarla ilgili mevzularda, kendimizi ifade edebildiğimiz alanlarda, geçtiğimiz Haziran ayından beri olan kararsızlık süreci hakimdi. 7-13 Temmuz tarihleri arasında aşkta yeni kararları uygulayabiliriz. Yolculuklar söz konusu olabilir. Daha aktif olup kendimizi daha rahat ifade edebileceğiz.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay kendi öz yapısı itibariyle sorumlulukları hatırlatmaktadır. Psikolojik anlamda bizi yoran konular anlamında bir hayli etkili olmaktadır. Bu dolunayda iyi bir hedef belirleyebilirsek, ilişkilerde, seyahatlerde, iş ve eğitim konularında doğru kararlar verebiliriz.

13 Temmuz tarihinde Merkür çalışma hayatınızla ilgili alanda düz seyirle ilerleyecektir. Yardımseverlik, işleri düzenleme, ailevi konular, çocukların sağlığı, sorumluluklar ele alınmalı, planlar gözden geçirilmelidir.

16 Temmuz tarihinde karşıt burcunuzda Jüpiter, Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Özgür, farklı ve yeniliklere açık Kovalar için yeni bir partnerin de simgesi haline gelir. Önümüzdeki 1,5 yıllık süreçlerde ilişkilerde verici, cömert bir partnerin karşımıza çıkması mümkündür. Evli Kovalar için eşlerinin güven duygularının yükselişi ve ilişkilerde altın gibi ışıldamaları önemli olacaktır. İlişkisinde sorun olan kişilerde, partnerin baskın kimliğini daha çok hissettireceği söylenebilir. Jüpiter Aslanla ilişkiyi bir daha gözden geçireceğiz.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor ve 27 Temmuz tarihinde yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. Yeni ay aktif bir partnerin gelişinin ilk işaretçisi olabilir. Kimileri içinse zaten ilişkide baskın kimlikte olan ve bazen de dağılan partnerin yarattığı rahatsızlık olabilir. Evlenme teklifi, birlikte yaşama teklifi olabilir. Partnerin bizim üzerine titremesi mevcut olabilir.

26 Temmuz tarihinde mesleki kariyer evinizde ve toplumsal ilişkilerde güç ve kontrol arzusunun bir hayli yoğun olduğu Mars Akrep burcu geçişi başlıyor. Aralık ayından beri hep kibar pozisyondaydık, olanlar doyurucu olmadı. Şimdi ise mesleki konularda öne çıkacağız, ancak bunu yaparken de sorumluluklarımızı bildiğimiz ve otoritelerle iyi geçindiğimiz sürece mesleki anlamda başarılı kararlar verilebilir. Ya hep ya hiç tutumu özellikle kariyer konusunda problemlere neden olabilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle aşkta iletişim bir hayli aktif hale geliyor. Geçtiğimiz aydan bu yana kendi içimizde gözlemde bulunmuştuk. Düşüncelerimizi hep aynı konular üzerinde yoğunlaştırmış, geçmiş meseleleri de gözden geçirmiştik. Şimdi artık önümüze bakacağız. Yolculuklar, iş veya özel anlamda paylaşımlarda fikirlerimizi dile getireceğiz. Ancak uzun süreli ilişkilerde 4 Temmuz tarihinde gizli bir mesele ortaya çıkabilir. Bu bizi bir hayli gerginleştiricidir.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihi kendimizi güçlü bir şekilde ifada etmemizi, neşeli ve canlı bağlantılar kurabilmemizi sağlayacak. Yakın çevremizdeki kişilerle, partnerimizle farklı ve güzel anlar yaşayabiliriz. 13 Temmuz tarihindeki enerjiler de gayet olumludur. Kısmetimiz açıldı desek yeridir. Kafamıza yatan, esprili ve zeki konuşan, fiziki anlamda çekici biriyle tanışabiliriz. Sevgilimizle aramızda güzel paylaşımlar olur. Tatil için en olumlu tarih budur.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek ve bu geçiş Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Aşkta büyümenin, gelişmenin, idrak etmenin, keşfetmenin, deneyimlere açık olmanın, iyimser düşünmenin, güven ve inançla yol almanın işaretçisidir. Ancak bir yandan da tevazu içinde yaşamayı, bölüşmeyi bilmek, aşkı yaşamın merkezine alırken abartılı davranmamaktır. Dünyaları ben yarattım tarzında hareket etmek yakışık olmaz. Kaldı ki, Satürn Akrep burcunda hem kendimize hem de başkalarına karşı sorumluluklarımız olduğunu hatırlatmaya devam edecektir.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkiniz açısından bu durum çok önemli. Partneriniz kendine duyduğu güveni hal ve tavırlarıyla duruşuyla ve hakimiyeti ile baskın kılacaktır. İsteklerinin kabulünden yanadır ve son sözü söyleyen taraf olmak ister. Eğer ilişkiniz yoksa, karşınıza bu tarzda biri çıkabilir veya siz bir aylık süreç içinde bu tip kişiler aracılığıyla kendinizi yeniden keşfetmiş olursunuz. 24 Temmuz tarihi bekar Kovalar için yepyeni bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Hatta bazılarınız evlenmeyi düşünebilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, iki haftalık süreçte beraberlik hakkında yeni bir karar verilmesi anlamındadır. Ancak lütfen iş hayatınızı, yaşam şeklinizi bu değişime göre gözden geçiriniz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda 4 Temmuz tarihinde sert bir görünüm oluşacak. Başkalarıyla anlaşmakta zorlanabiliriz. Bizim üzerimize gelindiğinde, birileri işimize karıştığında, özel hayatımızı veya iş durumumuzu zora sokacak hareketlerde bulunduğunda hem kendimize hem de karşımızdaki kişiyi frenlemek kolay olmaz. Kafamıza bir şeyi takmışsak, zaten güvensiz isek, uzun zamandır sıkıntı yaratan bir problemimiz varsa stres altında kalabiliriz. İşten ayrılabiliriz, çıkartılabiliriz veya önemli bir sağlık problemi yaşayabiliriz.

7-13 Temmuz haftası: Sağlığımızı, fiziksel ve bedensel anlamda düşündüğümüz bir hafta olacak. Tatil için planlarımızı yapalım. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay zaten bunun gerekli olduğunu işaret ediyor. Çünkü yorgunuz ve kafamız bir hayli dolu. Hani ciddi anlamda bir şey düşünecek halde değiliz.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, bizim gelişime açık bir birey olarak bilgi ve tecrübelerimizi insanlarla hem uyumlu hem de cesur bir şekilde göstermemizi sağlıyor. Kurulan olumlu yöndeki ilişkiler huzur, nezaket, inanç ve güven veriyor. Kişisel gelişim çalışmaları, organize işler, hedefe odaklı şekilde kurulan bağlantılar sayesinde kendimizi gayet keyifli, dengeli hissedeceğiz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatında uzlaşıyı, insanlara karşı uyum davranmayı, onların dertlerine çare bulmalarında yardımcı olmayı işaret ediyor. Bazen sabırsız, gergin davranabiliriz kimi zaman da bunun yanlış olduğunu düşünerek kendimizi ayarlayacağız.

21-27 Temmuz haftası: İş hayatınızla ilgili konularda yoğun bir gündem sizi bekliyor. Öncelikle iletişim çok önemli. Anlaşılır bir dille akıcı şekilde kendinizi ifade etmeniz, işinize sahip çıktığınızı, sorumlu bir insan olduğunuzu göstermeniz lazım. İş görüşmelerinde bu çok önemli. Acındırma tarzında veya tam tersine tartışmaya dönük bir kişi profili çizmemelisiniz. Özellikle 25 Temmuz tarihi bu yönde önem taşıyor. Özgün çalışmak, uzlaşıya gerektiğinde açık olmak, karşıt fikirlere saygı ve yenilikçilik, sizi iş anlamında tercih etmelerinde bir numaralı etkendir. 26 Temmuz tarihinde kariyer evinize etkili olacak Mars-Akrep geçişi, bir yandan iş hayatında girişimciliğin diğer yandan uzlaşıya açık olmanız gerektiğini işaret eder. Çok güçlü bir enerjiye sahipsiniz. Bu gücü insanlar üzerinde baskın olma şeklinde kullanmayınız. Hani derler ya, kontrolsüz güç, güç değildir diye. Siz de ayarınızı iyi biliniz.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz aydan bu yana yaşadığımız nakit sıkıntılarına şimdi acil çözümler bulmaya çalışacağız. Ancak bu hafta çalışma hayatında bir risk söz konusu. Onun içindir ki, sakin olmak ve finansal konularda da aklımız başımızda hareket etmek zorundayız.

7-13 Temmuz haftası: Maddi konularda sağlık harcamaları veya dinlenmek amaçlı tatile gitmek gibi seçeneklere yer vereceğimiz bir hafta olacak. Ailemizle bir araya gelmek, dinlenmek, tazelenmek için kendimize önem verelim. Bu anlamda yapılan harcamaların geri dönüşü faydalıdır. Zihnimiz için de mutlaka gereklidir.

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde ortak kazançların, eş veya farklı yolla elimize ulaşan paraların bir muhasebesini yapmalıyız. Bütçemizin düzenlenmesinde bu önemli. Kimden ne geliyor, nereye gidiyor? Böylece hesabımızı biliriz ve ona göre kendimizi düzenleriz.

21-27 Temmuz haftası: 22, 24, 25 Temmuz tarihleri önemlidir. Maddi konularda kazançların, girişimlerin, görüşmelerin etkin olduğu zamandır. Sağlam kararlar verebilmek için çok iyi düşünülmelidir. Para konusunda duygusal düşünmemeli, tarafsız bir şekilde en ince ayrıntısına kadar hesap kitap yapılmalıdır. Bu görünümler yazarlık, psikoloji, aile sağlığı, öğretmenlik, sezgiye dayalı mesleklerde ders vermenin veya ustalık belgesi almanın işaretçisi olabilir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 5-6-9-10-13-14-17-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler: 1-7-8-20-27-28
Aşkta En Şanslı Günler: 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 15-16

Yeniay: 13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 1-2-26-27-28-29
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


BALIK

TEMMUZ AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Temmuz ayında Merkür geri hareketi bitecektir. Tabii ki bu ev ve ailevi konularda, yerleşimle ilgili meseleler üzerinde son derece rahatlatıcı bir etkidir. Haziran'ın 3 haftası boyunca kararsız kalmıştık. Merkür'ün düz seyre geçmesiyle en azından içsel gerginlik dışa yansıyabilecek. 7-13 Temmuz arasında biraz daha sakin olup beklememizde fayda vardır.

12 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana geliyor. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapıyor. Daha önceden verilen kararların geldiği son noktayı görebilme açısından etkilidir. Oğlak burcundaki dolunay hedef belirleme, hedefleri görme yönünde önemlidir. Ancak hala çalışma hayatıyla ilgili konularda ve mali anlamda problemler bitmiş değildir. Kredi borçları, bir takım alacak verecek sorunları, mali sıkışıklık yakamızı bırakmayabilir ve bu bizi yoruyor olabilir. Bize destek olması için büyüklerimiz yardımcı olabilirler. Mali konular bu dolunayda bir hayli belirgin olacaktır.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak. Aşk hayatınızla ilgili konular başta olmak üzere, ailevi konular, yakın çevre ilişkilerinde rahatlama yaşanabilir. Ailemizden destek görebiliriz, ileri yaşta olanlar çocuklarından destek görebilir.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam alanında seyrine başlıyor. Jüpiter genişleme ve verimlilik, bulunduğu alan ise sıkı çalışma, bir işi öğrenme, eğitim görme, olgunlaşma yönünde etkilidir. Özellikle sanatla alakalı uğraşılarda piyasanın durumuna göre analizlerde bulunmak gerekmektedir. İş kriterleri tekrar ele alınmalıdır. Bilgilenip tecrübe edinmeye çalışacağız. Jüpiter Aslan geçişi sağlıkla alakalı meselelerde de etkili olmaktadır. Kilo alımı söz konusu ise, kendimizi bakım ve estetik anlamında yeniden ele almak gerekmektedir.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. Ardından 27 Temmuz tarihinde yeni ay Aslan burcunda oluşuyor. Bunlar da çalışma hayatımızla ilgili konularda bir hayli önem taşıyor. Canlanma ve moral söz konusudur. Yeni ay Aslan ve güneş geçişi, sağlıkla ilgili konular, çocuklarla ilgili meselelerde dinlenme ve karar verme yönünde kuvvetlidir. Şifa buldurma etkisi de vardır.

26 Temmuz tarihinde Mars Akrep burcunda seyrine başlıyor. Aralık ayından beri mali konularda bizi bir hayli yoran Mars geçişi, Akrep'e ilerleyişi ile rahatlatacaktır. Kendimizi daha olumlu yönde hissedebileceğimiz kararlar vermek için, bu seyrin sizler açısından olumlu olduğunu düşünmekteyim.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi geçtiğimiz aydan bu yana etkiliydi. 3 Temmuz tarihinde sona eriyor. Ailevi konular olmak üzere aşk hayatımızla ilgili meselelerde de gerginliklere, geçmiş meseleleri vurgulamaya, inişli çıkışlı hallere sebep olmuştur. Şimdi hem bu durumları farklı bir açıdan ele alacağız. Gerçekçi düşüneceğiz, akılcı konuşacağız. Mantığımıza uydurmaya çalışmadan, partnerimiz, eşimiz, ailemizin de görüşlerine kulak vereceğiz. 4 Temmuz tarihindeki görünüm bir bebek sahibi olma kararını, bir aşk ilişkisini, hedefimize kilitlenme gücümüzü işaret eder. Bu anlamda gayet yararlıdır. Ancak tartışmalı bir ilişkide tarafların birbiri üzerinde baskı kurmasına neden olabilir. Dikkatli olalım.

7-13 Temmuz haftası: Olumlu bir haftaya adım atıyoruz. Tam da istediğimiz gibi kendimizi hem güçlü duygularla ortaya koyacağız hem de ilişkimizde birlik ve bütünlüğü sağlayacağız. Dolunay 12 Temmuz tarihinde oluşacak. Ciddi bir duyarlılık içinde olacağız. Fakat bu kendimizi sağlama alma arzumuzun işaretçisi. Temeli güçlü olan bir aile ve duyarlı bir eş özlemi bir hayli yoğun olacak. Zorlayıcı değil, bilakis bir Balık için duygularını yerli yerine oturtma, ne istediğini saptama yönünde faydalıdır. Merkür 13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Duyarlı şekilde konuşacağız. Ancak gerektiği zaman ve yerde bunu yaparsak, söylediklerimiz ciddiye alınır. Yoksa ajitasyon yapıyor diyerek kaile almazlar.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, uyum ve duyarlığın aşk hayatımızda etkin olacağını gösteriyor. Bir yandan ortaklaşa hareket edecek şekilde ayarımızı bileceğiz diğer tarafından hassasiyetimize önem verilmesini bekleyeceğiz. İlişkimizde sahiplenici ve koruyucu olan yönlerimiz, karşımızdaki kişinin nezaketine bağlı olarak ortaya konulacak. Dengeli davranmayan, ortak hareket etmeyi bilmeyen kişiye yumuşak yüzümüzü göstermeyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde enerjiler çok olumlu. Hem iletişimde bulunacağız hem de hoş vakit geçireceğiz. Güzel sözler duyabiliriz. Fiziki anlamda da etkileme gücümüz yüksek.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde sosyal ilişkilerde ve aşkta hem duyarlılık hem de ciddiyet aynı anda hakim olacak. Birbirinden farklı iki etki olsa da, aşkta ciddiyet kadar, sözleriyle güven verici kişilere yönelmemizi sağlayacak. Önemli konuşmalara işaret ediyor. 24 Temmuz tarihinde gayet olumlu bir görünüm var. Bu hem ilişkide uyumluluğu hem duyarlılığı hem de romantizmi etkili kılıyor. Bir kutlama veya güzel bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Ciddi ilişki ve evliliklerde 25 Temmuz tarihinde heyecanlı ve oldukça sıra dışı bir konuşmayı simgeliyor. Şaşıracağız ve tam anlamadığımız için merak edeceğiz. Aynı gün gayet olumlu bir başka görünüm, bu şaşkınlığı üstümüzden atmamızı sağlayacak. Kafamızın içindeki soruları partnerimiz cevaplayacak.

İŞ VE KARİYER

1-6 Temmuz haftası: Bu haftanın en etkili tarihi 4 Temmuz. Çalışma hayatımızla ilgili konularda bir hayli önem taşıyor. Becerikli, yetenekli olduğumuz bir alanda önemli bir işin üstesinden gelebiliriz. Ne zamandır kafamıza taktığımız bir işi başlatabiliriz. Hedefimize daha hırsla sarılabiliriz. Kendimizi güçlü bir şekilde ifade ederek hem ailevi hem iş hem de geleceğimizi ilgilendirecek bir karar verebiliriz.

7-13 Temmuz haftası: Haftanın iş anlamında da olumlu görüyorum. Ne istediğimizi bilerek özellikle parasal konularda getirici işlere yöneleceğiz. Çocuk bakımı, ailelere yönelik işler, sezgisel yetenekler, ev, emlak, satış gibi konular ilgimizi çekebilir.

14-20 Temmuz haftası:16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve bu süreç Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızda bir yandan gelişim, büyüme, ilerleme, öğrenme anlamındaki deneyimlere açık olacağız diğer yandan kendimizi göstermek bilgimizi bir alanda ifade etmek isteyeceğiz. İnsanlara hizmet edecek kadar tevazu sahibi, gereksiz uğraşılarla vakit kaybetmeyecek kadar geniş görüşlü, paylaşmayı bilecek kadar yüce gönüllü olmalıyız. Hem ruhsal hem de bedensel anlamda sağlıklı bir birey olarak kendimize özen göstereceğiz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda seyrine başlıyor ve çalışma hayatınız enerjinizin en yoğun şekilde odaklandığı alan haline geliyor. İşini aşkla yapmanız, etrafınızdaki insanlara yardımcı olmanız, yüce gönüllülük çok önemli. 24 Temmuz tarihinde yeteneklerinizi değerlendirme, geliştirme yönünde önemli bir dönemdir. Bir işi öğrenmek veya öğretmek amaçlı bir projeye adım atabilirsiniz. 27 Temmuz Yeniayı, tam da bu konuda etkili kararları almanızda önem taşıyor.

PARA

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin sona erişi, bir borcun bitişi anlamına geldiği gibi, yeni bir borca girmenin de işaretçisi olabilir. Bir ev değiştirmek, yeni bir eve taşınmak, bir mülkü satmak, üstüne bir miktar katarak yeni bir ofis açmak gibi birçok değişimi başlatabiliriz. Hesap kitap yaparız.

7-13 Temmuz haftası: Bu hafta mali konularda 7 ve 13 Temmuz tarihleri dikkatli olmamızı gerektiriyor. Eğer iki yere kira ödüyor veya iki ayrı eve bakıyorsak, ailemize destek oluyorsak zorlanabiliriz. Ev veya ofis için kredi çekmişsek, bunları da oturup bir dengeye getirmemiz gerekecek.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde ortaklaşa kazançlarımızla ilgili konularda bireysel çıkarlarımızı öne olarak hareket edebiliriz. Ancak gerektiğinde de başkalarıyla anlaşmaya, uzlaşmaya mecburuz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir boyunca bir yandan kazanç anlamında bağlantılarda bulunacağız.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihindeki olumlu görünüm, parasal yönden olumlu getirileri işaret ediyor. Kurulan bağlantılar ve iletişimde bulunduğunuz insanlar size geri dönüş yaparak görüşmek istediklerini belirtirler. Bu bir teklifin de göstergesidir. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir parasal anlamda bir yenilenmenin, güçlenmenin, derinlemesine bir dönüşümün işaretçisidir. Girişimde bulunduğunuz işlerde, eğitim yaptığınız alanda, tecrübe ettiğiniz konularda kazanç getiricidir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 7-8-11-12-13-14-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler: 2-3-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 17-18

Yeniay: 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 2-3-4-29-30-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler