KADIN

Test Ettik Onayladık! Evde Hazırlayacağınız Bu Tarifler Saçları Uzatıyor

Test Ettik Onayladık! Evde Hazırlayacağınız Bu Tarifler Saçları Uzatıyor

Bütün kadınların sorunu bakımsız, dökülen ve kestirdikten sonra pişman oldukları saçları! Aynı durumdan muzdarip Mynet kadınları da uzun zaman denedikleri ve başarılı sonuçlar aldıkları doğal saç uzatan maske tariflerini sizlerle paylaşıyor! Deneyin, yorumlarınızı bekliyoruz.

Zeytinyağı ve sarımsak mucizesi!

Hızlı, doğal ve kesin çözüm! Kabuğundan ayıkladığınız ve ikiye böldüğünüz sarımsakları, saf zeytinyağıyla beraber cam bir şişede birkaç gün bekletin. Daha sonra sarımsak kokulu zeytinyağını saçınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar iyice yedirin. Bir bone yardımı ile saçlarınızı kapatın ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Karışım saçınızdayken biraz kokacaksınız ama yıkandıktan sonra o koku asla kalmıyor. Her hafta bir kez tekrarladığınız bu karışımın mucizesine diyecek yok. Saçlarınız hem hızla uzamaya başlıyor hem de oldukça sağlıklı bir hal alıyor.


Yumurta ve zeytinyağıyla uza sen arsız saç!

Biraz zahmetli bir maske ama kesin çözüm! Beyazlarından ayırdığınız yumurta sarısını saf zeytinyağı ile karıştırarak saçlarınıza iyice yedirin. Daha sonra bone yardımı ile saçlarınızı toplayın ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Matlaşan, uzamayan ve kırılan saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız! - - - - - -

Her yıkamada argan yağı!

Kullandığınız şampuanın içerisine dökeceğiniz birkaç damla argan yağı yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar, saç kırıklarının oluşmasını önler, saçları besler ve hızlıca uzamasını sağlar.


Doğum kontrol hapıyla saçlar uzasın!

Bitkisel içerikli bir şampuan alın. Doğum kontrol haplarını toz haline getirin ve bu şampuanın içine koyup iyice çalkalayın. Hazırladığınız bu şampuanı, oda sıcaklığındaki karanlık bir ortamda iki gün bekletin. Daha da etkili olmasını isterseniz bu karışıma E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz. 2 günün sonunda, şampuanınızı saçlarınızı yıkamada kullanabilirsiniz. Durularken de soğuğa yakın ılık suyla durulayın. Saçlarınız istediğiniz boya gelene kadar kullanabilirsiniz.


Fön, maşa ve boyaya bir süre elveda!

Güzelleşmek uğruna kuaföre harcadığınız vakitten ve paradan kısmanın tam zamanı. Sağlıklı ve hızlı bir saç uzaması için saçlarınızı doğal hallerine bırakın! Bu tür makineler saçtaki suyun buharlaşmasına yani saçların nemsiz kalmasına ve kırılmasına sebep olur. Saç tellerini yıpratan bu makineler saçların uzamasının aksine dökülmesine de sebep olabilir. Suyu iyi çeken bir havludan yardım almak saçlarınızı kurutmak için iyi bir yöntem olacaktır. Çok sık saç taramayın.


Soğan suyuyla inanılmaz uzunlukta saçlar!

Saçlarınızın parlaklaşmasını sağlayan soğanı haşlayın ve haşladığınız su soğuduktan sonra saçınıza iyice yedirin. Saçınızda bir süre beklemesi gereken bu suyun kokusundan rahatsız olursanız hafta sonu evdeyken uygulamanız önerilir!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön