Trump'ın 'Notre Dame' paylaşımı tepki çekti! Fransız yetkililerden yanıt

ABD Başkanı Donald Trump da bir Twitter mesajıyla Notre Dame'daki yangından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Trump, sosyal medya hesabından bir de öneride bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump mesajında “Paris’in Notre Dame Katedrali’ndeki büyük yangını seyretmek çok korkunç. Belki yangını söndürmek için havadan su tankerleri kullanılabilirdi. Hızlı hareket etmek lazım!” ifadelerini kullandı.

FRANSIZ YETKİLİLERDEN YANIT

Fakat böyle tarihi ve hassas bir yapıya bu denli bir müdahale edilemeyeceğini söyleyen Fransız yetkililer ise Trump’ın açıklamasının mantıklı olmadığını savundu.

Trump'ın bu önerisine sosyal medyada tepki gösterenler de oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Fransiz da olsa hiçbir insana birşey olmasın inşallah. Ama o bir tarafa nedense iyi olmuş diyesim geliyor. Sultanahmet yansa göbek atarlardı.
Zetan Amerika yaktı kliseyi Fransanın kalbine sokulan bir hançerdir..sonrada alay eder gibi açıklama yapmışlar..peki neden yaptılar sarı yeleklilerde Amerikalıların piyonları...en son trump macron görüşmesini sizlere hatırlatırım..O görüşmede fransa amarikanın istediklerini yapmadı sonrası malum..bir Türk ve müslüman olarak böyle tarihi yerler zarar görünce insan gerçekten üzülüyor böyle yapılar kliseden ziyade dünya mirasıdır..
geçmiş olsun. fransız da olsa insanlık adına bu tür tarihi yerlerin kaybı çok üzücü. tıpkı suriye , ırak mısır da birçok yerlerin tahrip edilmiş olması gibi. Ama bizde olsa yeni AVM yeri çıktı diye sevinenler olurdu . yeri çok merkezi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler