Trump, İsveç’te gözaltına ünlü rapçi için devreye girdi

ABD Başkanı Donald Trump, İsveç’in başkenti Stockholm’de gözaltına alınan rapçi ASAP Rocky’nin serbest bırakılması için İsveç Başbakanı Stefan Löfven’i aradı.

Trump, İsveç’te gözaltına ünlü rapçi için devreye girdi

ABD Başkanı Donald Trump, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen bir festivalden sonra kavgaya karıştığı için gözaltına alınan Grammy adayı rapçi ASAP Rocky için devreye girdi.
Trump, İsveç Başbakanı Stefan Löfven ile yaptığı telefon görüşmesinden Rocky’ye şahsen kefil oldu. Trump attığı Tweet’te, Löfven’in kendisine rapçinin adil yargılanacağına dair söz verdiğini açıkladı.

SOKAK KAVGASINA KARIŞTI

ASAP Rocky, İsveç başkentinde düzenlenen Smash X Stadion hip-hop festivalinde sahneye çıktıktan sonra karıştığı, yaralanma ile biten sokak kavgası sonucu 3 kişi ile birlikte gözaltına alınmıştı.

trump-haber-ici

İsveç polisi, Stockholm şehir merkezinde çıkan kavgayla ilgili soruşturma devam ederken, ABD’li rap yıldızının 25 Temmuz’a kadar nezarette kalmasına karar verdi.

Donald Trump yanı sıra ABD’de pek çok ünlü de Stockholm yönetimine ASAP Rocky’nin serbest bırakılması için çağırıda bulunmaya devam ediyor. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Yaralamaya sebebiyet veren rapçi olmayan kişiler için devreye giriliyor mu? Hiçbir ünvan ve şöhret suç işlemek için bir ayrıcalık teşkil etmez. O zaman bırakalım ünlüler ünsüzleri yaralasın dursun. Adalet birileri için değil herkes için eşit olduğunda anlamlıdır.
bizde gözaltına alınsa arayacaklari yer belli bütün yargı ordan kumanda ediliyor hemen serbest birakilirdi adamlarda adalet ver başbakan sadece adıl yargılanacak diyebiliyor vay be
Merakla takip edecem isveç kronunun dalgalanmasını.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler