KADIN

UNICEF'in hazırladığı 'çocuk gelin' videosu içinizi sızlatacak

UNICEF'in hazırladığı 'çocuk gelin' videosu içinizi sızlatacak

UNICEF raporlarına göre, sadece bu yıl 18 yaşının altındaki 15 milyon kız çocuğu zorla evlendirilecek.

14 yaşındaki Rina Begum artık okula gitmiyor.

Bangladeş’in Dhaka şehrinde yaşayan 6. sınıf öğrencisi küçük kız okuldan alınarak evlendirilmeye zorlandı. Eşiyle olan evliliği tam bir felaketti. Adam, kendinden yaşça küçük olan kızı sürekli dövüyordu ve son olarak kızı ailesinin yanında gönderdi. Adam, şimdilerde başlık parasını geri almak istiyor.

Maalesef, Rina’yla aynı kaderi paylaşan kız çocuklarının sayısı bir hayli fazla. UNICEF raporlarına göre, sadece bu yıl 18 yaşının altındaki 15 milyon kız çocuğu zorla evlendirilecek. Ancak yine de umut var.

UNICEF’in hazırlamış olduğu kampanyayı kadın, erkek, genç ve yaşlı herkesin paylaşarak insanları bu konuda bilinçlendirmesi gerekiyor.

12 ÜLKEDEN 6 MİLYON KIZ ÇOCUĞUNUN HAYATI KURTARILACAK

Uluslararası Çocuk Hakları Organizasyonu, çocuk evliliklerini bitirmek için UNFPA ve UNICEF’i yanına alarak “Çocuk Evliliklerini Bitirme Sürecini Hızlandırma” kampanyasını başlattı. Kampanya sayesinde toplam 12 ülkeden 6 milyon kız çocuğunun hayatı kurtulacak.

Kampayanın bir gereği olarak, UNICEF yürekleri sızlatan bir video hazırladı. “A Storybook Wedding?” (“Evlilik Kitabı”) başlıklı video yüklendiği gün 10 milyon izlenmeye ulaştı.

Lütfen videoyu izleyin ve elinizden geliyorsa UNICEF‘e bağış yapın.

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön