KADIN

Uzmanından Serenay Sarıkaya makyajı

Uzmanından Serenay Sarıkaya makyajı

Adım adım Serenay Sarıkaya makyajı! 

MALZEMELER

Serenay Sarıkaya makyajına başlarken kullanacağımız malzemelerde dikkat etmemiz gereken ilk faktör özellikle fondötenin açık tonları tercih edebilmesidir. Siz de kendi teninize uygun fondöten kullanarak bunu yakalayabilirsiniz.

Güzellik uzmanı Ümit Gök bu konu ile ilgili olarak, fondöten konusunda doğru bir tercih yapmadığımız durumlarda makyajın bir maske görüntüsüne dönüşebileceğinin altını çizdi. Fondöten seçiminde zorlananlar için küçük bir ip ucu veren Gök “Kendi teninizle aynı tonda bir fondöten ya da yarım ton açık veya yarım ton koyu bir ürün kullanabilirsiniz.” dedi.

Göz makyajında far tercihinde ise kızıl kahveler, normal kahve ve koyu kahve kullanılması gereken doğru renklerdir. Allık olarak ise şeftali tonlarında bir allık ve ruj olarak da sade tonlar tercih edilmelidir.

/


NASIL YAPILIR?

Bütün yüze eşit şekilde fondötenimizi dağıtmanın önemini vurgulayarak, “likit fondöten de kullanabilirsiniz, cildiniz problemli ise, kapatıcılık oranı yüksek bir fondöten tercih etmelisiniz” dedi. Süngerinizde kalan fondöteninizi boynunuza doğru uygulamanında ihmal edilmemesi gereken bir aşama olduğunu vurgulayan Gök, bu şekilde çok daha güzel bir görüntü olacağının altını çizdi. Fondöten uygulamasından hemen sonra bir pudra uygulanması gerekecektir. Pudranın amacı hem fondötenin parlaklığını almak hem de kalıcılığını uzatmak içindir. Bütün yüze pudra uygulamasını yapıyoruz.

Serenay Sarıkaya makyajının bir diğer püf noktası ise pudra uygulamanızı yaptıktan sonra göz altınıza bolca pudra koymaktır.
Bunun amacı ise far çalışmasından düşecek olan parçaların makyajınızı bozmamasıdır. Serenay Sarıkaya kızıl kahve tonlarında farı, kaşlarına kadar sürer, biz de aynı şekilde uyguluyoruz. Gölgelendirmek için biraz daha koyu kahve bir far seçiyor ve gözleri çekik göstersin diye kaşa doğru uzatıyoruz. Gözünüzü takip edecek şekilde, kalem ya da eye-liner tercih edebilirsiniz. Dumanlı bir görüntü olması için kalemle yumuşatabilirsiniz. Kirpik diplerinden geniş bir şekilde far uygulamamızı kahve tonları ile yapıyoruz. Göz içine de beyaz bir göz kalemi çekeceğiz, bu uygulama gözün daha iri gözükmesini sağlamaktadır. Rimel uygulamasına geçildiğinde ise kirpikleriniz kısaysa, takma kirpik uygulaması yapabilirsiniz. Sadece üst kirpiklere rimelleme yapabilirsiniz diyen Gök, “alt kısımlarında fazla rimel kullanıldığında smokey görüntü gidecektir” dedi. Serenay Sarıkaya göz makyajını bu şekilde tamamlamış bulunmaktayız.

/


ALLIK UYGULAMA

Serenay Sarıkaya makyajında allık seçimi yaparken “şeftali ile bronz tonlarını tercih edeceğiz. Allığı elmacık kemiği üzerinden şakaklara doğru uygulamalıyız. Burada küçük bir tüyo vereceğim. Fırçanızı sıkın allığınızı alın, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için hafif bir gölgelendirme yapın” diyerek püf noktanın gölgelendirme olduğunu belirtti. Yine aynı şekilde diğer tarafa da yaparak allık uygulamamızı bitiriyoruz.

/

DUDAK MAKYAJI

Serenay Sarıkaya dudak makyajı yapılırken soft renkleri tercih edilmelidir. Bunun sebebini, göz makyajına ağırlık verdiğimiz için dudak makyajında nude tonlar kullanmanın daha doğru olacağını ifade eden Güzellik Uzmanı Ümit Gök, “öncelikli olarak kalemle dudak çizgisini belirginleştirip ruj uygulamamıza geçiyoruz. Dudaklarınız inceyse dudak çizgisini biraz üst kısımdan yaparak daha kalın bir dudak görüntüsü elde edebilirsiniz. Ruj açık renk olduğu için dudak daha dolgun gözükecektir” diyerek, açık renk rujlarda dudakların her zaman daha dolgun gözüktüğünü belirtti.

/


ELÇİN SANGU MAKYAJI İÇİN TIKLAYIN


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön