Vücudunuzdan gelen bu sinyalleri dikkate alın! Kalp krizi geçiriyor olabilirsiniz

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine göre, her yıl sadece 610 bin kişi kalp krizi ile ilgili sorunlar yaşıyor. Hem erkek hem de kadınlar belirli bir yaşam tarzı ile bağlantılı çeşitli nedenlerden dolayı kalp hastalığından etkileniyorlar. Ancak kalp rahatsızlığı hakkında bilgilenmemizi sağlayan birçok uyarı bulunuyor. İşte dikkat etmeniz gereken 8 yaygın kalp hastalığı uyarısı...

Kalp krizi genel olarak erkeklere özgü bir sorun olarak düşünülse de, 40 yaş üzeri kadınlarda ölüm sebepleri arasında ilk sırada. Üstelik kalp krizi geçiren kadınlarda ölüm oranı erkeklere nazaran yaklaşık % 10-20 fazla. Bu durum, göğüs ağrısı gibi tipik kalp krizi belirtilerinin kadınların büyük çoğunluğunda görülmemesinden kaynaklanıyor.

Kalp krizi kadınlarda göğüs ağrısı yerine çoğunlukla farklı sinyaller veriyor. Nefes darlığı, mide bulantısı ve baygınlık hissi gibi yakınmaların kalp krizinden kaynaklandığı düşünülmediği için ya doktora başvurulmuyor ya da geç gidiliyor.

Kalbinizin düzgün çalışmadığını gösteren 8 uyarı işareti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Ülkemizde bu şikayetlerle kardiyoloji polikliniğine gitsen ne olacak, bana niye geldin diye topu ya göğüs doktoruna ya da dahiliye uzmanına atacak. Bu ülkede hastaneler onun için silme dolu. İnsanlar tedaviden vazgeçti, hastalığına teşhis koydurabilse bir şekilde tedavisini yaptıracak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler