HABER

Yaşlı kadına insanlık dışı muameleyi görenler çılgına dönmüştü! Türkiye'nin konuştuğu hastaneden dikkat çeken kare; hasta yakınları tepkili

Türkiye dünden beri İstanbul'un Ataşehir ilçesindeki hastanede yaşanan skandalı konuşuyor. Görüntülerde biri erkek, biri kadın iki sağlık çalışanının yoğun bakımdaki yaşlı bir kadın hastaya son derece çirkin muamele ettiği görülüyordu. İnfial yaratan görüntülerin ardından hastanenin faaliyeti durdurulmuştu. Hastanenin önünden gelen son kare dikkat çekerken durum kimi hasta yakınlarının ise tepkisine yol açtı. Öte yandan şüphelilerin ilk ifadelerinde "Eğlence amaçlı çektik" demesi 'pes' dedirtti.

Sosyal medyayı ayağa kaldıran, yoğun bakımdaki skandal görüntülerin hemen ardından yetkililer harekete geçti. Sağlık çalışanlarının yaşlı kadın hastanın yüzüne para atıp küfürler savurduğu, alay edercesine tavırlar takındığı anların yer aldığı görüntüler izleyenlerin öfkesini toplamaya devam ediyor.

atasehirde-ozel-hastanede-hastanin-yuzune-para-atip-alay-ettiler_9861_dhaphoto7

ŞERİT ÇEKİLDİ

Konuyla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatarak 8 şüpheli gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 4 şüpheli tutuklandı.

atasehirdeki-ozel-hastanede-kaydedilen-goruntulere-iliskin-8-supheli-gozaltina-alindi_7236_dhaphoto3

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki çeken görüntülerin çekildiği özel hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu sosyal medya hesabından açıklamıştı.

atasehirde-ozel-hastanede-hastanin-yuzune-para-atip-alay-ettiler_9861_dhaphoto3

Faaliyeti durdurulan hastane, bugün kapısına görevliler tarafından şerit çekilerek kapatıldı.

atasehirde-tepki-ceken-goruntulerin-kaydedildigi-hastanenin-kapisina-serit-cekildi_9682_dhaphoto4

atasehirde-ozel-hastanede-hastanin-yuzune-para-atip-alay-ettiler_9861_dhaphoto2

ÖNCE GÖRÜNTÜLERİ GİZLİCE KAYDETTİ, SONRA HASTANEYE ŞANTAJ YAPTI

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı. Aralık ayında Ali E., hasta kadının yüzüne para atarken arkadaşı İ.E.A. cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Bu anları gören temizlik görevlisi Murat Y., İ.E.A.'nın haberi olmadan görüntüleri kendi cep telefonuna attı. Murat Y. gizlice aldığı görüntüleri daha sonra hastanenin kurumsal mail hesabına gönderdi ve üzerine de 'Bu görüntüler sizin için iyi olmaz. Ya bana para verirsiniz ya da görüntüleri yayınlar itibarınızı zedelerim' yazdı. Hastane yönetimi bu mailin ardından 26 Şubat'ta savcılığa giderek konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Hastane yönetimi, suç duyurusunun ardından olaya karıştığı tespit edilen 8 kişiyi işten çıkardı.

"EĞLENCE AMACIYLA ÇEKTİK"

Olayla ilgili soruşturma devam ederken görüntülerin sosyal medyaya yansıması üzerine 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri için emniyete götürüldü. Şüphelilerin tamamının polise verdiği ifadede, "Görüntüleri eğlence amacıyla çektik. Kötü bir amacımız yoktu" dediği öğrenildi. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 8 şüphelinin adliyedeki işlemlerinin ardından 4 tutuklama kararı çıktı.

HASTA YAKINLARI TEPKİLİ

Hastaneye hasta kabulünün yapılmadığı öğrenilirken, hasta yakınları ise hastanelerde yer bulamadıkları gerekçesiyle tepki gösterdi.

atasehirde-tepki-ceken-goruntulerin-kaydedildigi-hastanenin-kapisina-serit-cekildi_9682_dhaphoto1

"BANA YER BULUN"

Bir hasta yakını, hiçbir hastanede yoğun bakımda yer bulamadıklarını söyleyerek, "Sabahtan beri çabalıyoruz. Videoyu izledim ama, o münferit bir olay değil mi? Yer bulamıyoruz. Eşim KOAH hastasıydı. Entübe oldu, aynı zamanda pıhtı attı. Pıhtı atmış bir hastayı ben nereye götüreceğim? Bana bir yer bulun" dedi.

Bir başka hasta, "Bu hastane kuruldu kurulalı hiç böyle bir şey görmedik. Görüntüleri izledim ama, böyle bir şey olamaz. Bunun altında bir şey var. Ben buranın hastasıyım. By-pass ameliyatı oldum, 13 senedir buraya geliyorum" diye konuştu.

"HASTA İÇİN DE HASTANE İÇİN DE KÖTÜ BİR DURUM"

Bir başka hasta yakını ise, "Hastane hastaları boşaltıyor. Biz hastamızı başka hastaneye götüreceğiz. Yoğun bakımdaki tüm hastaları nakledecekler. Hasta için de hastane için de kötü bir durum. İki kişinin yapmış olduğu bir olayı bütün hastaneye mal etmeleri de olmaması gereken bir olay. Zaten o kişiler hakkında işlem başlamış, gereken yapılıyor. Diyecek bir şey bulamıyorum" ifadelerini kullandı.

(DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler