HABER

Yer: Diyarbakır! Elenen sporcusunu teselli etmek yerine tokat attı: Sende hiç vicdan yok mu?

Diyarbakır'da, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlandığı gün akılalmaz bir olay yaşandı. Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu genç kıza tokat attı. Yaşanan olay büyük tepki gördü. Öte yandan Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Gerekli işlemlerin başlatıldığının ifade edildiği açıklamada O.B.'nin hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili görevde bulunamayacağı belirtildi.

Diyarbakır'da, tam da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlandığı gün genç bir sporcu hiç yaşanmaması gereken bir olay yaşadı. Antrenörü O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu genç kıza tokat attı.

BÖYLE VİCDANSIZLIK GÖRÜLMEDİ! GENÇ KIZA ANTRENÖRÜNDEN FECİ TOKAT

Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri, 19 Mayıs'ta Kayapınar ilçesindeki bir salonda yapıldı. Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi.

ozel-tekvando-secmelerinde-antrenorden-elenen-sporcusuna-tokat-kamerada_9520_dhaphoto2

Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu tebrik etti, ardından da seyircilerin gözü önünde elenen sporcusuna tokat attı.

ozel-tekvando-secmelerinde-antrenorden-elenen-sporcusuna-tokat-kamerada_9520_dhaphoto3

Geriye doğru savrulan genç kız hiçbir şey yapmadan beklerken, O.B. de minderi terk etti. O anlar bir seyircinin cep telefonu kamerasına yansıdı. 

ozel-tekvando-secmelerinde-antrenorden-elenen-sporcusuna-tokat-kamerada_9520_dhaphoto4

ozel-tekvando-secmelerinde-antrenorden-elenen-sporcusuna-tokat-kamerada_9520_dhaphoto5

DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Elenen sporcusuna tokat atan antrenör O.B. ile ilgili Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusu yaşanırken, gündeme gelen olayın, başta tekvando camiası olmak üzere toplumun her kesiminin tepkisini çektiği belirtilerek, derhal gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi. Açıklamanın devamında; antrenör O.B.'nin tedbirli olarak federasyonun disiplin kuruluna sevk edildiği, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na da gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı yazıldığı vurgulanarak, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili görevde bulunamayacağı belirtildi.

O GÖREVİNE DE SON VERİLDİ

Ayrıca Diyarbakır'da Yenişehir Halk Eğitim Merkezi'nde usta öğretici olarak çalışan O.B.'nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevine son verildiği belirtildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler