CHP'de kazan kaynıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinin ardından başlayan değişim tartışması büyüyor. Gelen haberlere göre, parti delegeleri Muharrem İnce lehine harekete geçti. İnce'nin Olağanüstü Kurultay'da 'genel başkan' olması için imzalar verildi.

CHP'de kazan kaynıyor!

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yaptığı özel görüşmede "kurultay toplayın, genel başkanlığı bana bırakın. Yoksa örgüt kendisi çözecektir bu işi" diyen Muharrem İnce, olumsuz cevap almasının ardından harekete geçti. İnce'yi destekleyen parti delegeleri, kurultay için imza toplamaya başladı. CHP’nin genç kurultay delegeleri Sinan Çiftçi, Mehmet Emin Altunses, Burak Esen, Hilal Çokoy ve Aylin Ayyıldız Olağanüstü Kurultay için ilk imzalari verip, Genel Başkanlık için Muharrem İnce’yi önerdi.

Batman Kurultay delegeleri Hikmet Duruş, Mehmet Kırmızıtaş, Ahmet Durmaz, Çetin Kızılbulut, Cihan Yaşar, Orhan Bekiroğlu, Mehmet Ekin ve Hüseyin Yaşar da yayınladıkları açıklamada ‘Partimizin daha fazla yıpranmaması ve parti içi tartışmaların son bulması için 2019 yerel seçimlerinden önce Olağanüstü Kurultay’ın toplanmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz’ ifadelerinde bulundular.

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki kritik görüşme CHP'de suları iyiden iyiye ısındırdı. İnce'nin o görüşmede Kılıçdaroğlu'na yaptığı "çekil" teklifini basına deşifre etmesi, Kılıçdaroğlu kanadında "nezaketsizlik" olarak yorumlandı. Muharrem İnce, olağanüstü kurultay için ise "Ben imza toplamayacağım, ama hayır derse, örgüt kendisi çözecektir bu işi" dedi. Yani İnce, Kılıçdaroğlu'nun çekilmesi için CHP tabanına hem mesaj verdi hem de onlardan destek istedi.


Okuyucu Yorumları 43 yorum
NE OLDU MUARREM, KOLTUK SICAK GELDİ GALİBA... HANİ KILIÇDAROĞLU NA KARŞI ADAY ASLA OLMAYACAKTIN?. KURULTAY DELEGELERİ TOPLUYOSUN... İSTE SEN BUSUN,,, TC yi yönetirken de NE YALANLARLA HORTUMLAYACAKTİN.. SEN BİR TAVUKCU SENİ.... İSİN GÜCÜN YALAN TALAN...
@yks1966 Haklısın kardeş 20 yıllık Chpliyim Muharrem İnce eger genel başkan olursa chp ye bundan sonra oy vermem
çıktın yenildin, çıktın yenildin, muarrem sana kılıçdaroglunu yedirmeyiz
çok komiksin siz kimsiniz acaba.
Sen kimsin yedirmezmiş sende başkanın gibi çok komiksin.
@bora1257 kuş, bence chp yi kılıçdaroğluna yedirtmeyin.
Yedirmezsen turşusunu kur.
@bora1257 Haklısın kardeş Muarremin keyfine göremi kurultay toplanacak daha 8 ay önce kurultay oldu yenildi bir rahat dur artık
Muharrem ince Kılıçtaroğlundan iyidir...
Herkes hak ettiğini alacak ince ince.
Kılıçdaroğlu'nu izmir marşıyla tatile gönderelim.
olması gereken olmuş bu kemal beye yaptıklarından dolayı ince bir sitemdir.
reis büyük adamdır dedik inanmadınız mhp yi ikiye böldü chp de sıra yavaş yavaş partiler eriyor eyyyy kılıçtaroğlu sende ekibinle pkk saflarındaki partiye geç artık yerin orası
Ha Gayret
yiyin birbirinizi atatürkün arkasına saklanın hertürlü namussuzluğu yapın vatandaşı aşağılayın koltuk için birbirinizi yiyin hatta sizin bir vekiliniz söyledi tecavüzcülere hadım yapma hakkınız yok diye bence birbirinize tecavüz edin öldürün nasılsa sizin vekiller sizi kurtarın allah chp ile ilgili yeryüzünde tek fert koymasın sizler şeytandan fenasınız.
gözünüzü seveyim gönderin şu adamı artık yapıştı sinek gibi koltuğa
dudağı boyalı ojeli sosyete partisi chp
KEŞKE ANLAŞARAK DEVİR OLSA....
daha dün adam olmam diyordu bugun farkli siyaset yalan üstüne kurulu derlerdide inanmazdim
yav bunlar daha partiyi yönetemiyor :) yazık atamızın partisi bildiğin bitmiş
Bu sadece partiniz için değil Türkiye için önemli ana muhalefet lideri ışık vermiyor ve millet gidecek yer bulamıyor, Akp de istediğini rahatça yapıyor böyle devam ederse 10. yenilgiye de hazır olun, ayrıca HDP ile aranızada kesin bir çizgi koymanız gerekiyor, oradan gelecek bir kaç puan oya aldırış etmeyin, zira giden ya da gelmeyen oylar çok daha fazla, işçiyi, köylüyü ve gençleri baştacı yapmanızda gerekiyor, bunları yapabilirseniz gerisi kendiliğinden geliyor. İstanbul il başkanı tanımam ama bu tipde insanlarla da yollarınızı ayırmanız gerekli, genel başkan yardımcılarıda dahil...
bu kaçıncı imza toplaman muharrem, 9 olmadımı daha!
nihayet muhalefet partisi degisip chp oluyor bir taş üstüne taş koymayan parti yapnak degil yikmak esas olan parti
Muharrem incede yüz surat varsa bu kurultayda da seçilemez ise Sarıgül gibi bir kenarda otursun
bunun düşünülecek tartışılacak bir tarafi yok
süpriz biri daha olabilir sıkı durun
3-5 SENE SONRA CHP DİYE BİR PARTİ KALIRMI ACABA...GİDİŞAT BU..
ARKADAŞLAR BU MEMLEKETİN EN SAĞLAM PARTİSİ DİR CHP.. SÖZÜ BİR ÖZÜ BİR..DİN SİYASETİ YAPMAZ,,PARTİ ALEVİ PARTİSİ OLDU.. DEMOKRASİNİN KALESİ,,,9 SEÇİM OLDU HER SEÇİMDE KAYBET VE LİDERLİĞİ BIRAKMA.. BİR KOMUTANDAN KALAN PARTİ İLE GİT DEVLETİN KOMUTANINI,ASKERİNİ ŞEHİT EDEN terör örgütü İLE SİYASET YAP... LÜTFEN CHP YE KİR ATMAYIN.. SÜTTE LEKE VAR CHP DE YOK.. İNCENİN İŞİ ÇOK ZOR..KEMALİN YANINDAKİLER HİÇBİRİNİN DERDİ CHP,YADA SİYASET DEYİL..PARTİ OLMUŞ ALEVİ DERNEĞİ...SİZCE KEMAL GİDERMİ..MAKSAT DERNEK AÇIK KALSIN,,GELEN GENÇLER CHP Lİ BELEDİYİLERE YERLEŞTİRİLSİN.
iyi muhalefet herkese kazandırır. kılıçdaroğlu hemen çekilmeli. sayın ince gelmeli.
bu hırsla chp iktidar yüzünü görmez
Kılıçtaroğlu seçilir.
koltuk sevdalıları az daha ülkeyi teslim ediyorduk size siz daha bir partiyi yönetemiyorsunuz
Biri alkolden vaz geçmez biri gözlük ten.CHP lide yenilmekten
hani bir fıkra var ya;bir politikacı ölmüş,cehennemin önüne gelmiş,iki kazan var altında ateş,katran kaynıyor.birinin başında zebani var katrandan kurtulmak için kafasını kaldırana elindeki gürz ile vuruyor,diğer kazanda zebani de yok,kafa çıkaranda.politikacı zebaniye soruyor.niye burada kimse kafasıni çıkartan kimse yok? cevap orası sosyaldemokratların kazanı,kimse kafasını çıkartmasın diye aşağıdan birbirlerinin ayaklarını çekerler.diğeri liberal(!)politikacıların,onlar kendi işlerini kendileri görürler ben kafa gösterene gürz ile vuruyorum!
Atatürkçü Chp Hdpci chp böşündünüz artık.
o koltuktan kemal istediginde degil , o' nu o koltuga getirenler istediginde gider
akp silecek adam :)
Bİ İNSAN YAPAMIYORUM OLMUYOR SIRAMI SAVAYIM DİYEBİLMELİ.
chp ninde chp lilerinde iktidar derdi yok, öyle olsa çalışmayan ve sırf demagoji yapan insanlar yerine çalışan insanların arkasında dururlar. biz partili olmayanlar bunu daha iyi görebiliyoruz. memlekette %14 den fazla bir partiye sempati duymayan insan var ve bunlar sayesinde her seçim şekilleniyor. bu kesimin oylarını almanın tek yolu çalışan ve vizyonu olan insanların önünü açmaktır. bırakın adam bir şeyler yapmak istiyor ve yapacak gibi de duruyor. engel olmayın, önünü açın
değişim şarttır MUHARREM İNCE gelmesi lazım ırkçı rantçı yobazların KARŞISINA
Gel bakalım Maarrem Dsp nin başına en temizi, Chp yi temizlemek ve düzeltmek için harcayacağın enerji ve emekle Dsp de daha güzel işler yaparsın...emin ol!!
SAYIN İNCE PARTİ LİDERİ BİRİLERİ GİBİ PATAVATSIZ OLMAZ ACELECİ OLMAZ HARBİ OL AMA NE KONUŞTUĞUNU BİL SEN BU KAFAYLA CHP YE DİP YAPTIRIRSIN HIRSLISIN HIRSINI DOĞRU KULLAN PARTİYE ZARAR VERİP BİRİLERİNİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRME
Muharrem İnce başkan olursa Türkiye için daha hayırlı olur yine seçimi kazanamaz ama en azından CHP teröristlere sahip çıkan parti olmaz.
Diğer Haberler