HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2022 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? BİLSEM başvuruları nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel yetenekli öğrenciler için düzenlenen BİLSEM sınav tarihleri araştırılıyor. İlköğretim 1, 2, 3 ve 4. Sınıflar için gerçekleşecek olan sınavlar hakkında başvuru süreci merak konusu oldu. Peki 2022 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? BİLSEM başvuruları nasıl yapılır? İşte merak edilenler...

2022 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? BİLSEM başvuruları nasıl yapılır?

Özel yetenekli öğrencilere özel eğitim fırsatı veren BİLSEM sınavı öğrenci ve veliler tarafından araştrılıyor. BİLSEM başvuruları Ocak ayında alınacak olup, değerlendirme süreci Şubat ile Mayıs ayları arasında olacak. Peki 2022 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak?

BİLSEM SINAVI NE ZAMAN?

BİLSEM sınavı, 19 Şubat - 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek ve öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirmeye alınacak.

BİLSEM SINAVI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

BİLSEM sınavı için başvurular 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri için sınıf rehber öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Söz konusu başvurular, öğretmenlerin gözlem formları ile yapılacak. Sınav başvuruları ise 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında sınıf öğretmenleri tarafından e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarının doldurulması işlemi gerçekleştirilecek.

2022 BİLSEM SINAVI KILAVUZU DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN!

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bireysel değerlendirme sınavı sonuçları 13 Haziran-12 Ağustos 2022 tarih aralığında gerçekleşecek. Sınavın sonuçları ile BİLSEM eğitimine kayıt hakkı kazanmış oln öğrenciler 19 Ağustos 2022 tarihinde duyurulacak.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler