HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

60 yıldır güldüren adam

Ünlü komedyen Nejat Uygur, tiyatrodaki 60'ıncı yılını Balıkesir'de kutladı.

60 yıldır güldüren adam

Balıkesir'de 6 Eylül Milli Fuarı'nda sahne alan Nejat Uygur, eşi Nejla, çocukları Süheyl ve Behzat Uygur ile birlikte oynadığı "Kodum mu Oturturum" isimli oyunla herkesi gülmekten kırdı, geçirdi. Tiyatroda geçen 60 yıl ile gurur duyduğunu belirten Nejat Uygur, "O kadar çabuk geçiyor ki, 60 yıl gibi gelmiyor, sanki 15 yıl, 12 yıl gibi. Onun bambaşka bir zevki, onuru var. Yolda kollarımı şöyle kabartarak gezmek istiyorum, övünç duyuyorum" dedi.

60'ıncı yılda tiyatroda bir değişiklik görmediğini belirten Nejat Uygur, "Tiyatroda geriye döndüğümde bir değişiklik yok. Her şey yine aynı şekilde devam ediyor, olağanüstü değişiklik yok. İlk seyircilerimi görüyorum, onların da benim gibi saçları beyazlamış. Mazi daima dramatiktir ama insanlar onun iyi taraflarını seçmeye çalışırlarsa mazi de komedi, mizah olabilir. Hiçbir zaman karamsar olmak istemiyorum" diye konuştu.

"EN BÜYÜK HOCAMIZ, BABAMIZ"

Babalarının tiyatroda geçen 60 yılının kendileri için gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, "İnşallah biz de çalışarak 60. yılımızı kutlarız" temennisinde bulundu. Özellikle tiyatro sanatında sağlıklı bir şekilde 60 yıla ulaşmanın herkese nasip olmadığını belirten Süheyl Uygur, "Babamızın sanatta 60. yılı muhteşem bir şey. Türkiye'de her tiyatrocuya nasip olmaz. Biz de Süheyl Uygur - Behzat Uygur Tiyatrosu'nda 60. yılı inşallah görürüz diye düşünüyoruz. Babamız 60 yıldır mücadele veriyor, tırnakları ile kazıya kazıya bir yere geldi. Bizim de en feyz aldığımız hocamız bu anlamda Nejat Uygur'dur" dedi.

HAVAİ FİŞEK SÜRPRİZİ

Belediye Başkanı Ziyaettin Tan, ünlü sanatçı Nejat Uygur ile eşi ve çocuklarını sahnede kutladı. Nejat Uygur'a 60'ıncı sanat yılı münasebetiyle plaket veren Başkan Tan, usta sanatçı için hazırladığı havai fişek gösterisiyle sürpriz yaptı. Uygur ailesinin "Kodum mu Oturturum" oyunu 26 Ağustos akşamına kadar her akşam seyirciyle buluşacak.

Kaynak: İHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler