Anadolu Ajansı: Saldırıda, İran milisleri ve Hizbullah da hedef alındı

ABD, İngiltere ve Fransa'nın ateşlediği füzelerin vurduğu askeri noktalar arasında Kuseyr'deki Hizbullah unsurları ile Dera'daki İran güçleri de var.

Anadolu Ajansı: Saldırıda, İran milisleri ve Hizbullah da hedef alındı

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Doğu Guta'da sivillere yönelik kimyasal silah kullanan Beşşar Esed rejimi güçlerini hedef aldığı saldırıda Suriye'nin başkent Şam ile Hama, Humus, Dera ve Süveyda illerindeki asker noktalar bombalandı. AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın duyurduğu saldırıda ilk etapta Şam'daki Cumhuriyet Muhafızları, Dumeyr Havaalanı, Şam Uluslararası Havalimanı çevresi, Cemeyre Bilimsel Araştırmalar Merkezi, Kasyun Dağı'ndaki hava savunma sistemleri, Kisve ve Kalamun bölgelerindeki askeri noktalar vuruldu.

ASKERİ NOKTALAR VE HAVAALANLARI DA VURULDU

ABD, İngiliz ve Fransız güçleri ayrıca rejimin kontrolünde bulunan Hama ilinde havaalanı, Humus ilinin Kuseyr bölgesinde Hizbullah güçleri, Dera’da 89. Tugay olarak bilinen İran güçleri ve bazı askeri noktalar, Suveyda ilinde Halhala Havaalanı ve Dera ilinin İzra bölgesindeki hedeflere saldırı gerçekleştirdi.

Bu arada Beşşar Esed rejimi medyası hava savunma birliklerinin saldırılara karşılık vererek bazı füzeleri havada imha ettiğini iddia etti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hayır,benim anlamadığım,Abd baktı ki Suriye'deki siviller artık katlediliyor,buna bir "dur" demek demek için böyle birşey başlattı...Bunda tuhaf olan ne var???
şeytani oyunlar(siyaset) ve savaşlar bir türlü bitmedi bitmeyecekte.
Dera daki iran güçleri de vuruldu orada kimyasal silah mı kullanıldı, İran çok mu düzgün, değil.arabistanla düşman bir ülke. ikiside görünüşde benden daha iyi müslüman.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler