HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Kılıç, madde bağımlısı gençlerle bir araya geldi

Adıyaman'daki ziyareti sırasında madde bağımlılığı tedavisi gören gençleri ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Adıyaman'da madde bağımlılığı tedavisi gören gençlerle bir araya geldiği belirtildi.

Adıyaman'daki inceleme ve temasları sırasında Kardelen Gençlik Derneği'nin rehabilitasyon merkezinde madde bağımlılığı tedavisi gören gençlerle biraya gelen Kılıç, onlarla bir süre sohbet ettiği ifede edildi.

Gençlerin hayat hikayesini dinleyen ve sorunlarıyla ilgili bilgi alan Kılıç, "Sorunlarınız bizim sorunumuz. Yakından ilgileneceğim. Ailenize ve topluma yararlı gençler olmanız için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız" diye konuştu.

Kardelen Gençlik Derneği yetkilileri de madde bağımlısı gençlerin tedavisi ve topluma kazandırılmaları konusunda Adıyaman Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde çalıştıklarını anımsattı.

Yetkililer, üçer aylık dönemler halinde tedavi gören gençlerin haftada 5 gün spor merkezlerinden faydalandıklarını belirttiler.

A.A.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler