Bakan Kılıç'tan taraftarlara sitem!

Samsun'da izlenimlerine devam eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'a yapılacak yeni stadyumun temelini attı.

Bakan Kılıç'tan taraftarlara sitem!

Bakan Kılıç, 33 bin 919 kişilik stadyumun 125 milyon liraya mal olacağını ve 600 günde bitirileceğini söyledi. Kılıç, stadyumun açılışına katılmayan taraftarlara da sitem etti.

Samsun'a yeni bir stadyumun yapılmasının uzun yıllardır istediğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç temel atma töreninde şunları söyledi:

"Samsun'a UEFA kriterlerine uygun modern çağa paralel, kentin sportif gelişim hızına kapalı ve açık alanlarıyla hizmet verebilecek yeni bir stadyumun kazandırılması. Yıların hayali olan bu büyük özlem bugün gerçeğe dönüşüyor. Bizim için ayrıca bir mutluluk vesilesi 12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde Samsun'daki mitingde, Samsunlulara ve Samsunspor taraftarlarına bir stadyum sözünü sayın Başbakanımız vermişti. Sayın Başbakanımız tarafından 2011 seçimleri öncesi ilan edilen bu projenin bugün temel atma merasimini gerçekleştiriyor olmanın heyecanı ve sevinci ve coşkusu inanın bambaşka."

TÖRENE KATILMAYAN TARAFTARA SİTEM
Stadyumu en çok Samsunsporlu taraftarların istediğini dile getiren Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün çok önceden ilan edilen bir temel atma merasimi gerçekleştiriyoruz, taraftar dernekleri aramızda yok. Muhtemelen futbol sezonuna ara verildi, taraftar da sezona ara verdi. Ama bu sistemimi kendileriyle paylaşıyorum. Stadyumundan tribünlerine varıncaya kadar, futbolcusundan tesislerine varıncaya kadar canla başla Samsunspor'a sahip çıkan bu anlayışı bugün burada bulunarak desteklemeleri, takdir etmeleri gerekirdi. Hani o çok stadyum isteyen taraftar gruplarımız nerede? Hani o stadyum için yanıp tutuşan taraftar camiası nerede? Onları bugün göremiyoruz tatil. Pazar günü olmasına rağmen onları burada görmüyor olmanın sistemini bu vesile ile kendilerine iletmiş oluyorum."

ALTINDA TİCARİ ALANLAR
Stadyumun adının eskisi gibi 19 Mayıs olacağını dile getiren Bakan Kılıç, stadyumun 33 bin 919 kişilik olduğunu belirtti. 600 gün yani 2 sezon sonra stadyumun bitmiş olacağını açıklayan Bakan Kılıç sözlerini şöyle konuştu:

"Bu sadece bir stadyum değil. Maç izlerken oturulacak tribünlerden ibaret değil burası. 137 bin metrekare kapalı kullanım alanı bulunan büyük bir işletmenin temelini atıyoruz. Tribün altlarında onlarca spor salonu olacak, tribün altlarında alışveriş noktaları ve iş yerleri olacak. Gelecekte bu ticari alanlar Samsunspor'a gelir sağlayacak."

Bakan Kılıç daha sonra 125 milyon TL'ye mal olacak olan, 33 bin 919 kişi kapasiteli ve 137 bin 700 metrekarelik alana yapılacak Samsun 19 mayıs Stadyumu'nun temelini attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
hala anlamadın mı bakan bey halk artık sizi istemiyor üzgünüm ama seçimlerde işiniz bitti
diyosun
doğru diyosunn
Stadlarda siyaseti yasaklamaya çalış sonra stat töreninde siyaset yap... Ne güzel...
valla bakanmısın nesin istersen kusura bak bi ata sözümüz var it kağnı gölgesinde yatmışda kendi gölgesi sanmış sen de tıpki onun gibisin almanyada kendi kendini şeyhülislam ilan eden deniz fenerinden tutta onlarca hırsızlıkta başrol oynuyan tayyibin danışmanının damadısın yoksa bırak bakanlığı milletvekilliğini sen akit vakit her neyse o gazedelerde muhabir bile olamazdın ama sağ olsun tuz yalamışlar sürüsü hala kör kör size oy veriyorlar 125 milyon liranın bakalım kaç milyon liracıkları kandilinize yağ olarak damlayacak tarih tekerrürden ibarettir unatmazsan iyi olur silivri boşalacak
PARA VERMEDEN MİLLET GELMİYORMUŞ SAYIN BAKAN.BÖYLECE ANLAMIŞ OLDUNUZ. ARTIK İSTENMİYORSUNUZ.YEREL SEÇİMLERDE BUNUN ACI TECRÜBESİNİ GÖRECEKSİNİZ.HİZMET(fettullah) VE O MEŞHUR SEÇİM SİSTEMİ YANINIZDA OLMAYACAK. HEP BERABER GÖRECEGİZ SAYIN BAKAN.
sende muhtar olcak kapasite yok ama burası türkiye
Ağzına sağlık.
sanki maaşlarınızla yapıyonuz o stadları havada binbeşyüz
umarım yeni stadın ismi 19 mayıs stadı olarak kalır.çünkü siz atarük ve cumhuriyet adında ne varsa yıkarak yenisini yapacağız diye isimlerini değiştiriyorsunuz.asıl amacınız bu.
Dah dur sayın bakan esas protesto süper kupa finalinde kayseride sakın maça filan gitmeyin yanılıpta
Nankor zihniyet sizin neyinize stad neyinize marmaray alcak herifler
akdeniz oyunlarında bütün biletleri satın almışlardı porotesto yememek için
35yusuf tamam stad yapıyor marmaray yapıyor ama doğuyu pkk ya peşkeş çekiyor türklüğü ayaklar altına alıyor onu napcaz
sizin de sonunuz gelecek halk verecek cevabını
BİNDİRİLMİŞ KITAMI ZANNETTİN TARAFTARI..GELMEZLER SAYIN BAKAN GELMEZLER,ÇÜNKİ SEN GENÇSİN AMA GENÇLİK SANA ÇOOOKKK UZAK,SEN 19 MAYIS RUHUNU KÖRELTMEK İÇİN 19 MAYIS BAYRAK KOŞUSUNU KALDIRDIN..
nedense hiç sevmiyorum bu adamı..........
türkiyede kaç yıldan beri yaşıyormuşki sitem ediyor
köfte yoktu ondan gelmedik bakanım
demekki memleketide sevmiyor
elazıga stad ıstıyoruz sayın bakan
sankı senden stad istiyen var sayın kılıç hepınız rant pesındesınız ben adanalıyım stadımızıda cok sevıyorum sehırdısınada ulasımın zor oldugu yanı çöplük dedımız boş alana stad ıstemıyoruz ....
sen anca kendi memleketine çalış
turkıye hepımızın vatanı.senın gıbı bölücü ruhların ise cok vatanı var
alın başınıza çalın demişlerdir.
Kömür ve şeker olsaydı gelirdik:D
Herkes sizi sevmek zorunda degil.
kimin parasıyla kime hava atıyorsun
en nefret ettiğim insanlardan biri. ne bileyim yüzünü görünce sesini duyunca çıldırıyorum
kıskançlık kirizi normaldir adam genç yaşta senin rüyanda bile göremeyeceğin konumda adam gibi adam olduğundan kompleks yapıyorsun üzülme sende çalış seninde olur
adam evli ya beğensen ne olacakki kızına eşmi alacaktın
canın cehenneme
işiniz bitti artık yalvarcanız insanlar sizi karşılamaya gelmeleri için acıncak haldesiniz
artık piliniz bitti kimse size hiçbir konuda inanmıyor...ekmek lazım HALKA ..doğru düzgün KÖLE ZAMMI vereceğinize İNSAN a yakışan ZAMMI VERİN MAAŞLARA...
la gerzek millete yalanmı söleniyorda inanılmasın bak adam hizmet veriyor siz hizmeti takdir edeceğinize yeriyorsunuz. yol su elektrik baraj hastahane üniversiteler hava alanları savunma sanaii uzay mekiği deniz altı uçak gemisi helikopter insansız hava aracı saatte 300 kilometre hız yapabilen trenleri chp yada mhp mi yapıyo bu ülkeye siz muhalefette şarj bile yapamıyorsunuz birde bunlara piliniz bitti diyonuz.muhalefette bile eriyorsunuz.bu size bir anlam vermiyormuu.
2 tane milli boksörümüz hamallık yapıyor. Lütfen onlarla ilgilenin. temeli atmasanızda olur.
tam artist yaa. dizilerde oynasa daha iyi.
taraftar senin lanet suratını görüp neyapsı 10 senedir iktidarsınız neden seçimler yaklaşınca başlıyor bu işler
Türk sporu taciz ve şikeyle sarsılırken millilerimiz dopingden men edilirken neredeydiniz
İŞİNİZ GÜCÜNÜZ RANT...
Adamlar sizi istemiyor demektir. Spor ahlak işidir. Maçlar başlasın nasıl yuajhalanacaksınız görün. Bütün sporseverler birlik olmayı başardı. İşiniz zor. En iyisi bilet alıp amerikaya şimdiden gidin. Belki zaman bile bulamazsınız. Samsun Atatürk Şekridir. teslim olmaz..
sporda siyaset olmamalı
kendileri hiçbir katma değer yaratmayan kulüplere milyon dolarlık yatırımlarla DESTEK verirken, TÜRKİYE CUMHURİYETİNE verdiği vergi ile ve bir sürü tesis ile katkı yapan, katma değerin alasını kazandıran FENERBAHÇEYİ ise benzin döküp yakmaya kalkmanız ne kadar feci ve acayip bir durumdur... Kendinizle baş başa kaldığınızda iki yıldır bu kulübe yaptıklarınızdan dolayı hiç utanıyor musunuz acaba ???
artık adınıda suat kılıç stadyumu koyarsınız.ey tabi ATATÜRK, 19 MAYIS diyecek değilsiniz herhalde.ama tavsiye etmem kısa süre sonra adını değiştirirler üzülürsün.
eee bizim bakanımız yok, ya trabzona, ya kayseriye ya da samsuna anasını satayım bu memlekette başka şehir yok sanki
Nankör bunlar nankör
sayın bakan niye siz temel attınız....bukadar büyük devasa stadın temel atma töreni size birkaç gömlek büyük gelir.. değerli BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN atması gerekiyordu... onun için gelmedik ............................
siyasete karıştırmasanız olmaz sporu
siz o sitemi parti il teşkilatınıza atın ödenekmi göndermediniz yoksa bittimi parayla adam taşımak için
O açılışa giden halk mal oğlu mal olması lazım.
Diğer Haberler