Başbakan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyesi, öğrenci affı ve imar barışı komisyondan geçti

12 milyon emekliye ikramiye, öğrencilere af, imar barışını içeren Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. İmar barışı maddesinden, Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada çıkarıldı.

Başbakan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyesi, öğrenci affı ve imar barışı komisyondan geçti

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıkladığı emekliye ikramiye, öğrencilere af, imar barışını içeren Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Kanun Tasarısı'na göre, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında biner TL ödeme yapılacak.

Öğrencilere okula dönüş yolu açılıyor. Terör ve benzer suçlar haricinde herhangi bir nedenle okulla ilişiğini kesen öğrencilere, okula dönüş imkanı sağlanacak.

VERGİ CEZALARINA AF

Vergi cezaları ve gecikme zamları, borcun tamamının ödenmesi halinde cezalardan kalan yüzde 50'sinin ve bu cezalara bağlı gecikme zamları tahsilinden vazgeçilecek.

Mükellefler gelir ve kurumlar vergi matrahlarını arttırabilecekler.

Gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri işletme kayıtlarında yer almayan emtia, makine, teçhizat ve demirbaşları defterlerine kaydedebilecekler.

İSTANBUL BOĞAZI İMAR BARIŞI KAPSAMINDAN ÇIKARILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu borçları ile ilgili idari para cezasına uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi feri alacaklardan vazgeçilecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen önergeyle, "imar barışı" düzenlemesi, İstanbul Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada içindeki bazı alanlarda uygulanmayacak.

Kanun Tasarısı'nın önümüzdeki hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
yapilandirma zaten ödeye bilseydi öderdi kacyildir iktidarsınız genel bir af verseydiniz insanlar kurtulsaydı olmazmiydi bir gecede milyar tlelik borcu olanlari sifirlamadinizmi Allah için diyin ayıptır gunahtir
bay recep efendi; Müslümanlıkta rüşver helalmıdır harammıdır?
Allah razı olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler