BM'den Cemal Kaşıkçı cinayeti raporu!

Birleşmiş Milletler Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili raporunda, cinayetin Suudi Arabistan devleti yetkililerince planlandığı ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin cinayeti aydınlatma çabalarını ciddi bir şekilde baltaladığı ifade edildi.

BM'den Cemal Kaşıkçı cinayeti raporu!

BM Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin BM öncülüğünde yürütülen uluslararası soruşturmayla ilgili raporda, "Türkiye'deki görevim sırasında toplanan deliller, Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan Devleti yetkilileri tarafından acımasızca ve önceden tasarlanmış bir cinayete kurban gittiğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Kaşıkçı'nın öldürülmesinin uluslararası hukukun ve uluslararası ilişkilerin ihlali olduğunu belirten Callamard, "Türkiye'nin (Kaşıkçı cinayetindeki) etkili, kapsamlı, tarafsız ve şeffaf soruşturması Suudi Arabistan tarafından ciddi şekilde baltalandı." değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Callamard, ayrıca, Kaşıkçı cinayetine ilişkin ziyaretine desteğinden dolayı Türkiye'ye teşekkür etti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ne kaşıkçıymış arkadaş milyonlarca masum öldü haber edilmedi bu amerikan uşağı hergün baş köşede
REİS in söyledikleri ,,,AYNEN DOĞRU dur,,,,,,
Hiç bir şey hunharca öldürülen Kaşıkçı'yı geri getiremez. Ve gerçek suçluları cezalandırmaz. Bir-iki piyon feda edilir. Kapılar ardında para çarkı işler. Ve konu kapatılır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler