HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bolu'da bir köy kül oldu!

Bolu’nun Göynük İlçesi’ne bağlı Aşağıkınık Köyü’nde çıkan yangında 13 ev, köy konağı ve köy okulu cayır cayır yandı.

Bolu'da bir köy kül oldu!

Yangına Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteri, itfaiye ve orman ekipleri üç saatlik çalışmanın ardından yangını kontrol altına alabildi. Köylüler, alevlerin arasından kalan evlerinden eşyalarını, ahırlardaki hayvanlarını kurtarmaya çalışırken, evlerinin yanışını gözyaşlarıyla izledi.

Bugün öğle saatlerinde, Göynük’e bağlı Aşağıkınık Köyü Çatacak Mahallesi’nde bir evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle hızla büyürken, yanında bulunan evlere sıçradı. Yangına, Göynük ve Mudurnu belediyelerinin yanı sıra çevrede bulunan ilçelerin itfaiye ekipleri ile orman müdürlüğüne bağlı ekipler müdahale etti.
**KÖYÜN YARISI YANDI**
Bolu’nun Göynük İlçesi’ne bağlı Aşağıkınık Köyü’nün 20 haneli Çatacak Mahallesi’nde çıkan yangın 3 saatte kontrol altına alındı. Yangında 13 ev, 1 köy konağı, 1 kullanılmayan köy okulu yandı.
İsmail Ünal’a ait ahşap evde, saat 13.45’de bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılarak yanında bulunan evlere sıçradı. Göynük, Mudurnu ve Nallıhan belediyeleri itfaiye ekipleri, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Göynük İşletme Şefliğine bağlı arazözler yangına müdahale ederken, Bursa’dan ise yangın söndürme helikopteri söndürme çalışmalarına katıldı.
İş makineleriyle alev alev yanan evler yıkıldı. Köylüler alevler arasından eşyalarını kurtardıktan sonra ahırlarda bulunan hayvanlarını dışarıya çıkartmaya çalıştı. Bazı köylüler ise evlerinin yanmasını gözyaşlarıyla izledi. Yaklaşık 3 saat sonra alevler kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ediyor.
(DHA)


Youtube


En Çok Aranan Haberler