HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bomba iddia

DSP Genel Başkanı Masum Türker, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Kemal Derviş'in, İsmail Cem ile DSP'yi bitirme toplantısı yaptığını iddia etti.

Bomba iddia
Tv8'de Erkan Tan'ın konuğu olan DSP Genel Başkanı Masum Türker, 'Büyükanıt ve Derviş, RV Restaurant'ta DSP'yi bitirme toplantısı yaptı' iddiasında bulundu.
Amerikalılara hizmet edenlerin kendilerini iktidardan düşürdüğünü öne süren Türker, "Şimdi Büyükanıt'ı ihbar ediyorum. Büyükanıt, İsmail Cem ve Kemal Derviş, DSP'nin bölünmesi toplantısını RV Restaurant'ta yaptı mı yapmadı mı? İsmail Cem'i istifa etmesi için ikna ettiler. Bugün bizi dinleyen araştırmacı-gazeteciler 2002'deki gazeteleri karıştırsınlar. İsmail Cem'i istifa etmeye, yeni parti oluşturmaya ikna için Kemal Derviş ve Büyükanıt toplantı yaptılar mı yapmadılar mı? Kemal Derviş bir yıl uğraştı, İsmail Cem'in evine taşındı, ikna edemedi. Büyükanıt destekli de yaptılar toplantıyı, olmadı. Sonra başka teknik hatalar oldu, belki bunları bir gün ben yazarım. Türkiye'ye hizmet etmek yerine kendini var edenlere hizmet edenleri artık ayırt etmeliyiz. Bu olayları Murat Yetkin'e sorsunlar, bazen yazıyor o. Asıl darbe 2002'de yapıldı. Savcılar örgüt arıyorsa, o gün cuma zincirleri yapanların örgütlülüğünü arasınlar." dedi.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler