Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize mitinginde atanamayan öğretmene tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize mitingi sırasında atama isteyen bir öğretmene 'Onu Kılıçdaroğlu'ndan iste' yanıtını verdi.

24 Haziran seçimleri yaklaşırken AKP mitinglerinde tansiyon yükselmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, memleketi Rize’de atama isteyen bir öğretmeni fırçalaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

“ONU KILIÇDAROĞLU’NA SÖYLE”

Atanamayan öğretmenin feryadına tepki gösteren Erdoğan, “Onu Kılıçdaroğlu'na söyle, o halletsin, o yapar size onları” ifadelerini kullandı.

rize mitingi erdogan

Okuyucu Yorumları 133 yorum
Senin emekliliği atamanı halk yapacak RTE tamam tamam
doğru söylüyorsun reis. biz çay içip kek yiyeceğiz. çalışmakta neymiş. ülkem toptan kafayı yemiş
NE BÜYÜK BİR TALİHSİZLİKTİRKİ HALA BAŞIMIZDA
ne alaka o senin dinlemeye gelmiş,,birde chp iktidarda değil..
Evet, chp hiç bir zaman iktidarda olmayacak. Atatürk'ten miras başımızın üstüne. Atatürk fikirleri nezaman ki partiye hakim olacak, nezaman terör ile arasına mesafe koyacak, nezaman ki başına ahlaklı insanlar gelecek, nezaman ki gerçekten HALK partisi olacak, vatandaşa koyun diyip tepeden bakmayı bırakacak, ozaman CHP iktidara gelir.
@toprak3380 la mal kandille kim masaya oturdu osloda kim görüştü kobaniye ypg yi kim geçirdi kim pkk lılara askere selam verdirdi
@toprak3380 Ama koyun değil mi cidden ?
@toprak3380 Evet habur rezaletini, oslo ve dolmabahçe mutabatatını, 2,5 yıl boyunca valilere operasyona izin vermeyen hep chp. Gerçek geri zekalımısın veya rol mü yapıyorsun?
Ah Be öğretmenim...
RTE nin kimyası fena bozuk.... Korkunun ecele faydası yok saltanat 24 haziranda bitiyor yaşasın CUMHURİYET.
diplomasiz bi cumhurbaskanindan daha ne beklersin?
Eee sen ne yaparsın? Bu ülkenin mı başındasın, yoksa başka bir ülkenin mi?
bu adamın peşinde hakaret yemeye gidiyorlar.akillanin artık bu adamdan kimseye lider olmaz.
16 yıldır ülkeyi kılıçtaroğlu mu yonetıyor ?
iyi o zaman sizde oyunuzu CHP ye atalım. madem Kılıçdaroğlu halledecek.
gün geçtikçe batıyorsun.dünyada hic kimse seni eleştirmeyecek öylemi kendini ne zannediyon?
yapacak inşallah o yapmaz sa meral. gelicek hakkından
yaşlanıyorsun reis sinirlerinde gevşiyor.
HİÇ ŞIK DEĞİL O ÖĞRTMEN ADAYINA SAYGI GÖSTERİLMELİYDİ AZARLAMAKLA HİÇ BİR YERE VARILAMAZ İSTEĞİ TABİ HAKKIDIR YA DERDİNİ KİME ANLATACAKTI İKTİDARDA OLAN SİZSİNİZ.
Rizeliler HES leri unutmuş. Okuyup atanamayan öğretmen evladına sahip çıkamamış. siz %1000 de oy verseniz bir hükmü yok Bu milletin gözünde..
FAZLA SÖZE GEREK YOK.HERŞEY ORTADA!!!YATACAK YERİNİZ YOK SİZİN
Ayıp ediyon Vallaha Öğretmenlerimize... Sen Çözüm mercisin..Hak edenin hakkını verecek olan yine sensin..
Hiç Olmadi bu siz bu tavırlarla zor seçilirsiniz... unutursanız vicdanınız kurusun!
Eğitime,bilime,teknolojiye ve öğretmene verdiği değer bu kadar bu yezidin işte.Hala körü körüne bu yezide oy verirse daha bir şey demiyorum.Ben de inşallah diyorum ki bu yezid kazansın seçimi de ülkeyi bataklığa sürükleyecek hamleleri gerçekleştirsin.Bende o zaman ak koyunlara o zaman iki cift lagim olacak.
180 bin öğretmen atayacaktım kılıçdaroğlu, ortalama hesapladım yıllık 6,5 milyarı buluyor, daha buna benzer vaatleri ve dağıttığı paralar var, bazı vergileri de almaktan vazgeçeceklermiş herhalde , biri damga vergisi herhalde, hem devlet gelirlerini azaltıyor hem de azalttığı devlet gelirlerinden bol keseden dağıtıyor, böyle bir şey olabilir mi hiç sanmıyorum, 180 bin öğretmeni atadı varsayalım hiç yoktan vergileri arttırması gerek, bu da fiyatları arttırır muhtemelen, bu tür vaatlere oy verenler maliye dersinde seçmenlerin bilgisizliği diye geçer
Paraları man adası yerine, vergi borçlarını sıfırladığı zengin iş adamları yerine bu öğretmenleri atayıp onlara verecek o paraları sorun ortadan kalkacak koyunlarım benim onları dert etmeyin siz.
nasıl cumhurbaşkanısın sen bostan korkuluğumusun yeter artık kaç gündür kırdığın potlar.resmen kaynetmek istiyorsun.madem öyle bundan sonra benden ne akp ye nede sana oy yok bir sana bakıyorum bir muharreme yani bukadar da olmaz ki adam neler diyor sen ne yapıyorsun insan kendi halkına böyle yapar mı seni o insanlar bizler getirdik oraya şimdide indirmesini biliriz
Sayın cumhurbaşkanımız o atanamayan bir memur çok şey istememiş ki hem kılıçdaroğlu yok ki şu anda iktidarda doğal olarak sizden istemiş.
Bu üslubundan çok sıkıldık, yeter artık insanların umutlarıyla oynama bari he de inşaallah de! işinize gelince bol bol dağıttınız, Suriyelileri bedavaya doyurdunuz bu ülkenin insanına nedir bu öfke! yoruldun yeter artik!
Atamaları CHP yapıyor ya, 16 yıldır CHP iktidarda , yandaşlarını mülakatla atıyorlar ya ondan böyle cevap vermiştir reis.
Ben Kılıçdaroğlundan değil, Inceden değil, Sizden hiç değil Allahtan isterim... Bu daha lele, onca üniversite açıp acizlik beyanında bulunacaksanız neye açtınız bu fakülteleri, ne diye açık tutarsınız, neye mezun verip durursunuz diye sormazlar mı!?
mitingine gelmiş bir öğretmeni kadro istediği için azarlayıp muhalefete yollamanın tek bir cevabı vardır artık gidiyorsun millete artık tamam demesi için elinden geleni yapıyorsun
Hani sen 80 milyonun başkanıydın atamayı yapan sizsiniz 16 yıldır yatacak yeriniz yok sizin kim sorununu söylese hırçınlaşıyorsun :))
atama bekleyenler halen akp mitingine mi gidiyorlar...
@efekentliasivemavi neyapsın sesimi duyururum demiş ama fırçayı yemiş zavallım
ARTIK TAMAM 16 YIL ÖNCEKI IKTIDARA BAKIN BUGUNKU IKTIDARA COK DEGISTILER ÇOK
Yine çirkefleşti bu adam o gariban senden neden istiyor bir düşün tabi düşenebiliyorsan ne olsa kek sizde akıl komadı
tabii normal işleri kılıçdarlu yapar,muharrem ince yapar, meral akşener yapar anormal şeyleri de (yolsuzluk gibi) siz yaparsınız
kıraathane yol köprü hastane istiyoruz 25 yılda öderiz önemli değil zengin işadamlarımız boşta kalmasın devlet garantili yatırımlarla zengilinliklerine zenginlik katsın geçici bu işlerde üç beş garibanda asgari ücretle iş bulsun oh kekte var mis daha ne istesin bizim gibi marabalar haddimize mi
Bence çok ayıp ve yanlış bir tepki yapamıyorsan bile gerekçesini söyleyip ikna etmen lazım bu ülkeyi yönetenden değilde kimden isteyecek bu vatandaş isteğini
Anlaşıldı, ONU KILIÇTAROĞLUNA SÖYLE O YAPARdan şumu anladım bem, Bunlar ekonomik ve siyasal yönden çökmüş durumdalar, Niyetleri, Enkazı KILIÇDAROĞLUNUN üzerine yıkıp, emekliye ayrılmak.
ben de eğitim fakültesi mezunuyum. Başlarken atanmamın zor olduğunu biliyordum. Öyle de oldu atanamayınca kendi işimi kurdum oda kolay olmadı. böylesi hayırlıymış. Sağda solda atanamadım boştayım ölüyom diyenler! İşe yaramaz elinden hiçbir iş gelmeyen, üretemeyen tek başına ayakta duramayan uyuşuk tipler mücadele edin yeni yollar belirleyin kendinize
EĞİTİME VERİLEN ÖNEM BU KADAR İŞTE AMAÇ GÜNÜ KURTARMAK VE KOLAY OY GETİRECEK ŞEYLERE ODAKLANMAK BİR FABRİKADA 5 BİN İŞÇİ ÇALIŞIR VE O FABRİKAYI KİMSE GEZİP İNCELEMEZ KISACA OY GETİRMEZ AMA BİR YOLDAN BİR KÖPRÜDEN YILDA MİLYONLARCA ARAÇ GEÇER vay be adamlar yapıyor dedimi olay biter. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan, tohum ek. Ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın. Ama düşünüyorsan yüz yıl ötesini; halkı eğit o zaman.” Kuan-Tzu
oy kaybediyorsunuz, ya eğitim fakültelerinin mevcutlarını düşürün, ya da bu insanlara iş verin, gerçek hayat size göre güzel olabilir ama ocaklarda dram yaşanıyor, intahar eden öğretmen adaylarının sayısı da azımsanamaz, bu sorunu görmezden gelemezsiniz, muhalefete öteleyemezsiniz.
İNCE DE ÖĞRETMENMİŞ..DOĞUYA TAYİN ÇIKINCA İSTİDA EDİP DERSHANEDE ÇALIŞMIŞ..YA TAMAM KUTSAL BİR MESLEK... AMA OKUYUP MESLEĞİNİ YAPAMAYAN ÇOK KİŞİ VAR.. ÖĞRETMENLER KUSURABAKMASINDA TEK MESLEK ONLARIN MESLEĞİ DEYİL..HEM MİTİNG ALANI ATAMA İSTENİCEK YERMİ..
Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti arasında 4 lira fark olduğunu biliyor musunuz? 4 lirayı doğuda hendek sonucunda oluşan maddi hasarı karşılamak için kesiyorlarmış. ÜCRETLİ ÖĞRETMEN İSE MEVSİMLİK İŞÇİ ZATEN, KADROLU ÖĞRETMEN 3 BİN ALIRKEN AYNI İŞİ YAPMASINA RAĞMEN MAXİMUM 1440 ALIYOR. Yani asgari ücretten bile daha düşük.
Diğer Haberler