Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen aslanlar Gaziantep'te

Sudan Devlet Başkanı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiği aslanlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne getirildi

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiği 4 aslan, Gaziantep'teki yeni yuvalarına yerleştirildi.

13-15 aylık 2 dişi, 12-18 aylık 2 erkek aslan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen programla basın mensupları ve ziyaretçilere tanıtıldı. Dişi aslanlara Nil ve Sultan, erkek aslanlara ise Sudan ve Sevakin isimleri verildi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Yusuf Kılıç'ın haberine göre; 1,5 milyon metrekare yeşil alanda yaklaşık 400 türde 10 bin hayvana ev sahipliği yapan dünyanın dördüncü, Avrupa'nın üçüncü, Türkiye'nin de en büyük Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde Aslan sayısı 8'e yükseldi.

Tanıtım programında bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yüce Allah'ın doğayı insanlara emanet ettiğini belirterek, "Sudan Cumhurbaşkanı'nın Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye ettiği 2 dişi, 2 erkek aslanı, Cumhurbaşkanımız Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne göndermeyi uygun buldu. Biz de onun emanetlerine sahip çıkmak için yoğun bir şekilde çalıştık. Önce arkadaşlarımız Sudan'a gitti. Aslanları kargo uçağıyla direkt olarak Gaziantep'e getirdiler. 2 gün önce aslanlar buraya ulaştı. Onların bakımlarını yaptık, rahatlattık. Lansman için buradayız. Biz onları Reis'in aslanları olarak tanımlıyoruz ama Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmede, isimlerini bildirdi. Dişi aslanlara Nil ve Sultan, erkeklere ise Sudan ve Sevakin isimlerini verdik" dedi.

Türk halkını yılda 3,5 milyon ziyaretçisi olan hayvanat bahçesine "Reis'in aslanları"nı görmeye davet eden Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızı da torunlarıyla kendisine emanet edilen hediyesine nasıl güzel baktığımızı görmek üzere buraya davet ediyorum" diye konuştu. Tanıtım törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ile birlikte bir çok davetli katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir: Biz, ancak bir Aslana, Aslan hediye ederiz.
Allah hayvanlara eziyet edenlerin belasını versin.nasıl korkudan sinmişler.bunlar doğal yaşamlarında besin zincirinin en tepesinde olan lakapları bile kral olan aslanlar.hallerine bakın yazık değil mi bunlara insan olan bunları alın doğal ortalmarına salın derdi.ama nerde bunlarda insanlık.
@enteresan_adam Herkes böyle yapardı. Eminim sevdiğiniz birisi bunu yapsaydı ne güzel hayvancağızları almışlar bakımını yapmışlar derdiniz. Sevmediğiniz kişiler yapınca eziyet ediyorlar diyorsunuz.İşte bazıları bu kadar kişiliksiz. Gidin kendinizi biraz sorgulayın lütfen
Herkes böyle yapardı. Eminim sevdiğiniz birisi bunu yapsaydı ne güzel hayvancağızları almışlar bakımını yapmışlar derdiniz. Sevmediğiniz kişiler yapınca eziyet ediyorlar diyorsunuz.İşte bazıları bu kadar kişiliksiz. Gidin kendinizi biraz sorgulayın lütfen
Diğer Haberler